myspor
myspor (üye)
İstanbul / Amatör

Olympus E-300

OLYMPUS E-300 DOUBLE KIT DİJİTAL FOT0ĞRAF MAKİNESİ + ZUIKO 14-54 F2,8 LENS + 512MB CF KART + 112 TRIPOD + ÇANTA HEDİYELİ !!!

549,00 € + KDV
1.214,67 YTL (KDV Dahil)
İndirim Bitiş Tarihi : 15.03.2007

Arkadaşlar netfotograf sitesi üyelerinden acaba bu makineden elinde olan kullanan varmıdır?
Doğrusu bu makineyi merak ediyorum.

Slr makine alacağım ama henüz hangi makineyi alacağıma karar veremiyorum. Alacağım makine çok kaba olmayacak
çok da tuzlu olmasını da istemiyorum.
BU E-300'ün beraberindeki lensi acaba yeterlimidir.
PBASE de bu makinenin fotoğraflarına baktım çok güzel fotoğraflar çıkarmış. Özellikle yüksek İSO larda gayet kaliteli fotoğrafları var.

Bir yandan SP550'yi merak ediyorum bir yandan da bu makine albeni diyor bana. Şimdi ben bunları düşünürken
şimdi başak biri çıkar bana başka bir makine önerir o zaman hepten kafam karışacak.

Elimdeki 5, dijital kompak makinem. Alacağım makine'yi bir daha değiştirme gereği olmasını istemiyorum.

Tarih: 9 Mart 2007, 21:21 - İp: 85.***.**0.251
nicolayy
nicolayy (üye)
İstanbul / Amatör

1286 ytl ye E-500 var aynı ekipmanla.

Tarih: 9 Mart 2007, 21:40 - İp: 85.***.**8.24
myspor
myspor (üye)
İstanbul / Amatör

Kaynak nerde özel mesajıma yazarsan sevinirim.

Tarih: 9 Mart 2007, 21:42 - İp: 85.***.**0.251
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.ideefixe.com/Fotograf/tanim.asp?sid=DQ8BRUZEH59XUJCVZPGJ
100 ytl daha verip Pentax K100D kiti almak daha mantıklı değil mi sizce? Üstelik 512KB değil 1GB hafıza kartı hediye ediliyor.
Olympus E300 tüm forumlarda yerden yere vuruluyor, olumlu tek bir söz söyleyene rastlamadım, e330 veya e500 deseydiniz belki..

Tarih: 10 Mart 2007, 11:39 - İp: 85.***.**3.21
chilbir
chilbir (üye)
Ankara / Amatör

fiyat konusunda birşey diyemem ancak e-300 kullanan birisi olarak gayet güzel bir makine olduğunu söyleyebilirim. yanında verilen kit lens şu anda e-500 le verilen lens, daha önceden 14-45 veriliyordu ve iki kit lens de gayet başarılı. sizin de gördüğünüz üzere gayet güzel çekimler yapabiliyor, sensörü aynı fiyat aralığındaki diğer markalardan daha küçük 2x odak çarpanı ile geliyor bu yüzden, bence ölüm kalım meselesi değil. kit lensinizle 28mm geniş açınız oluyor, diğer markaların kit lensleri ile aynı değer yani. ancak makinede noise sorunu olduğu gerçek. bu konu beni çok üzmedi ama özellikle canon eos ların gerisinde. bunun dışında vizör biraz küçük ve karanlık diğer makinelere göre ki bu önemli bence

sonuç olarak aynı fiyat aralığında e-500 var ise onu alın derim e300 den daha yeni

Tarih: 10 Mart 2007, 12:15 - İp: 213.***.**1.18
nicolayy
nicolayy (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar yanlış olmasın E-500 1286 ytl dedim.www.fotozeynep.com

Tarih: 10 Mart 2007, 13:32 - İp: 85.***.**9.135
myspor
myspor (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar bu gün biraz İstanbul^'u gezmiş gibiyim.
İlk önce Havalanına gittim öğlen öncesi.
Trabzonspor Gs ile oynayacağı maç için İstanbul'a geldi.
Bizde gönül veren taraftarlarımızla takımımızı karşılamak için oradaydık. Tabiki bol fotoğraf çektimde yahu bu bizim taraftarlar fotoğraf makinesine sığmıyo
Yani makinemin açısından şikayetçiyim. Bu yüzden geniş açılı bişey almayı akılma koydum. Tabiki SLR bir makine arayışı içindeyim. Takımı Otel'e uğurladıktan sonra geri döndük, dönüşte Sirkeci'ye HAYYAM'a uğradım. Uğradımda doğrusu moralim de bozuldu. Olympus e-300'ü bizzat dokunarak bakmak için. Fotoğraflarda bu makine çirkin gözükmüyordu okadar. Çok hantal bişey kesinlikle almam.
Yine bu makinenin ayarlarında Canon ve Nikon vardı düşündüklerim arasında. Bu makineleri de baktım hepsinin ayrı ayrı dertleri var.. Tip olarak da hiç birini beğenmedim. Nikon d70 bana göre ama manyak çok pahalı..
Bakalım neye karar vereceğim. Benim için geniş açı, zoom, hız ve estetik önemli..

Tarih: 10 Mart 2007, 18:59 - İp: 85.***.**0.251
  • 1