caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

Olympus C-7070 > Canon S2 Is

Bu forumdaki hemen herkes biliyor ki caon S2 IS kendi katagorisinde en beğenilen ,çok takip edilen ve tercih edilen modellerden biri, hatta en iyisi.. yalnız aynı katagoride ve fiyat aralığında başka bir makine de var ki canon kadar rağbet görmüyor. olympus c-7070 wide zoom DIWA altın ödül sahibi bir makine. bu verdiğim linki arattırırsanız siz de görüceksiniz ki sanki bu makinenin canon'dan fazlası var eksiği yok.tek eksiği tele zoom gibi görünse de olympus geniş açı avantajına sahib.
bu makineyi farketmiş olanlar çoktur muhakkak ama farketmemiş veya canan S2 IS ile karşılaştırmasını yapmamış olan ilgili arkadaşlarımızın gerçekten oldukça dikkatini çekeceğini düşünüyorum.
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_s2is%2Coly_c7070wz&show=all

Tarih: 23 Kasım 2005, 12:57 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

caglareral her ikisi de farkli kategorilerin makineleri aslinda..
c7070'in rakibi g6'dir, s2 degil..
ve isin gercegi g6'e de degismezdim c7070'i...
g6'in fotograf kalitesi cok ustun..
ama iste 12x zoom'dan oluyorsun..
...
...
bizim burada olympus 8080'in fiyati bayagi dustu, hatta neredeyse s2 fiyatina.. o daha da iyi bir tercih..

#dadanagast' tarafyndan 23.11.2005 17:36:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Kasım 2005, 17:36 - İp: 62.***.**2.10
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Evek ikisi farklı katagorilerin makinaları.Ben kesinlikle tercih etmezdim çirkin ördek yavrusunu.Olympuslara böyle diyorlar gevurlar.
Birisi 436 mm birisi 110 mm.bu ikisini nasıl karşılaştırırsınız.
birisi 5 mp birisi 7 mp.
dadanagastın dediği gibi g6 sınıfında olmpus.
bence s2 .

Tarih: 23 Kasım 2005, 18:57 - İp: 85.***.**1.15
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

Ben bu iki makineyi aynı katagoriye, her ikisi de kompakt sınıfta oldukları için dahil ettim. olympus C-7070 890.YTL'den, canon S2 IS 980.YTL'den başlıyor yaklaşık olarak. olympus c-8080 ise Türkiye'de yaklaşık 1500.YTL civarında sevgili ilker. yani bence hala çok ucuz sayılmaz 8080 modeli Türkiye için. madem c-7070 çok daha üstün diyorsun o zaman daha tercih edilir bir model olmalıydı bence. aynı katagoride değiller hatta sevgili pazarbeyin de dediği gibi 5 optik zoom canon'un S2 IS modelinin 12x zoom'unun yanında pek tatminkar kalmıyor ama şu da unutulmamalı ki 27mm'den başlayan geniş açı zoom değeri Olympus'un en büyük avantajlarından biri. pazarbeyin dediği gibi tipi benim de hiç hoşuma gitmedi c7070'in. ama ben makineyi fotoğrafını çekmek için değil de fotoğraf çekmek için alırım. bence c-7070, kompakt bir makine arayışında olan fotoğraf meraklılarının çoğunun ilgisini canon S2 IS'den kendisine çekebilecek bir makine. ben dslr-like bir makine düşünmüyor olsaydım canondan ziyade bu makineyi tercih ederdim açıkçası. olympus, özellikle resim kalitesi arayanlar ve daha burada saymadığım bir çok üstün özelliğinden faydalanmak isteyecekler için canon'dan hem daha üstün hem de daha ucuz bir makine(bence)..

Tarih: 23 Kasım 2005, 22:29 - İp: 85.***.**4.160
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Kodak P850 ve P880'e de bir göz at derim, S2'nin adı çıkmış sadece

Tarih: 24 Kasım 2005, 00:37 - İp: 195.***.**2.19
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

evet belirttiğin makineler de çok iyi makineler ama olympus fiyat performansta mükemmel resmen. S2 IS gerçekten takdire değer bir makine ama dediğin gibi adı çıkmış 9'a inmez 8'e bence de.. alternatiflerinin önüne geçen bir şöhrete sahip..

Tarih: 24 Kasım 2005, 01:25 - İp: 85.***.**4.160
  • 1