medmania
medmania (üye)
Eskişehir / Amatör

Olamaaaaz :(( .... D40 Almışım

BİR ANDA GAZA GELİP D40 ALMIŞ BULUNDUM. FORUMU DİKKATLİCE İNCELEYİNCE (KURSA GİDİP BU İŞE GÖNÜL VERMEYİ DÜŞÜNDÜĞÜMDEN DOLAYI) D40 UYUMLU LENSLERİN ÇOK PAHALI OLDUĞUNU İLERİDE SIKINTI YAŞAYACAĞIMI ÖĞRENDİM. ŞİMDİ 1 HAFTA DOLMADAN GERİ İADE EDİP ÜST MODELLERDEN BİRİNİ (D70S VEYA D80) ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. NE DERSENİZ HATA MI EDERİM İYİ Mİ YAPARIM?

..OFF YANLIŞ KONU ALTINA BAŞLIKDA AÇMIŞIM, KUSURA BAKMAYIN

#medmania' tarafından 01.11.2007 21:03:46 tarihinde düzenlendi.

#medmania' tarafından 01.11.2007 21:05:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Kasım 2007, 21:03 - İp: 193.***.**6.186
fabel
fabel (üye)
İstanbul / Meraklı

http://www.fotokritik.com/841924

tek raw dan HDR

bence gormeden hemen tek raw dan HDR yı yargılamayın

Tarih: 6 Kasım 2007, 21:59 - İp: 85.***.**3.88
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Ben HDR çalışmalarımı hep Tek kare RAW dan yaparım, bundan dolayıda bütün fotolarımı RAW çekerim. Kompaktan gelişmiş SLR ye kadar çok çeşitli makineler kullandım. En iyi kompaklardan biri olan Leica D-Lux 3ü de kullandım fiyatı 1250 YTL civarlarındaydı. RAW da çekiyordu. Ama onun RAW ları ile yaptığım HDR lerden başarılı sonuç almak mümkün değil. HDR konusunda en iyi sonucu Canon lardan aldım.

Nikon D40 için 600 YTL gibi fiyatlardan bahsediliyor. Bir SLR için komik rakamlar. Bu makineyide kullandım. En iyi Kompaktan kat kat iyidir. Fiyatının ucuz olması sizleri yanıltmasın gerçekten kötü bir makine değildir. Otomatik beyaz ayarıda çok iyi çalışır. İç mekanlarda renklerde sapma yapmaz. Gövde üzerinde focus motorunun olmaması bir zaman dezavantajdı am fiyatlardan sonra bence hiçbir dezavantajı kalmadı.

Tek kare RAW dan yaptığım bir HDR çalışması, makine 30D + Sigma 10-20

Tarih: 7 Kasım 2007, 00:21 - İp: 85.***.**3.179
fatihgh3
fatihgh3 (üye)
İstanbul / Amatör

bu fiyata bende almayı düşünüyorum ama garantili aydınlarda nakit 790 ytl felan spotla aradaki farka değer mi çok sorun çıkıyor mu spot makinelerde

Tarih: 7 Kasım 2007, 00:49 - İp: 88.***.**4.74
fabel
fabel (üye)
İstanbul / Meraklı

10-20 sıgma D40 ta cok ıstedıgım lenslerden bırı

ve gercekten keskın bır lens

Tarih: 7 Kasım 2007, 12:26 - İp: 85.***.**3.88
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

d80e gerek yok..
zaten yenıyım demişsin.fazla fazla yeter sana makinen.
d40 la ogrenirsin ileride degiştirirsin.alacagın lensleride kullanırsın.
tek body ye baglı yasayacagını dusunmen bıraz kısıtlamıs senı sanırım.
ama dslr olayı lense yatırımı zorunlu kılıyor.
şimdi d80 alıp verecegin fark,lens farkına denk..
yanı ne yaparsan yap para harcaman gerek.

Tarih: 7 Kasım 2007, 20:50 - İp: 88.***.**1.21
medmania
medmania (üye)
Eskişehir / Amatör

D80 almış bulundum Arkadaşlar, memnunum. DSLR için aralıktaki kurs grubuna da yazıldım bakalım. Nöbetlerden dolayı her zaman foruma göz atamıyorum. Artık aldım gitti Önce fotoğraf ardından su altı dalış öğrenip, su altı fotoğrafları da çekmek gibi bir amacım var, ömrüm yeterse
Mesleğim doktorluk, photoshop danda az biraz anlarım. Üniversite yıllarında yıllık, Parti posterleri, dergi filan derken biraz tecrüb edindim. Akademik çalışmalardayayınlanacak posterler içinde çektiğim fotoğraflardan crop yapmam önem taşıyabilir diye düşünüyorum. Malum bu posterlerin baskı boyutuda oldukça büyük oluyor. Bu açıdan D40 değişimim konusunda yüreğime biraz su serpiyorum

Tarih: 7 Kasım 2007, 23:03 - İp: 88.***.**8.126
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

makinelerin iyisine yada kötüsüne bişey demiyorum eğer d80 alırsan üzerine vereceğin fark 750 ytl demiş bi arkadaş

ileride bu makine sana yatmediğine karar verdiğinde bu fark 1000 ytl yi geçecek çünkü makinen 2. el olacak

fotoğraf makine sevdası ayrı bişey hep yenisi çıkınca eldekini satıp onu almak istiyor insan.

Tarih: 7 Kasım 2007, 23:09 - İp: 85.***.**5.230
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Makinen hayırlı olsun, bol fotoğraflı günler

Tarih: 8 Kasım 2007, 09:41 - İp: 212.***.**0.50
fatihgh3
fatihgh3 (üye)
İstanbul / Amatör

Bende bugün d40 almış bulundum bu fiyata daha iyisi olmaz herhalde

Bu benim ilk dslr'm ve insana verdiği his bir başka

Kendimi geliştirebilmek ümidiyle