turans
turans (üye)
İstanbul / Amatör

Off Off

Arkadaşlar merhaba
Aranıza yeni katıldım ve ilk sorumu sormak istiyorum Önceki konuları okudum genelini Ben amatör fotoğraf çekmek istiyorum forumu ve piyasayı araştırdım Nikon d40x almaya karar verdim bu makina kullananlardan ve maliyet olarak aldığım duyumlardan tercih sebebim oldu şimdi bi arakşım bana D80 almamı tavsiye etti
ancak aralarında ki fiyat farlı ordada

Aralarındaki fark tam olarak nedir D40 ile D40x arasındaki fark ve AF motoru olayı kafamı kurcalıyor İstanbul için uygun fiyat tavsiyeleriniz varmı?
şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız ve bu tarz konular elli kere açılmış olmasına ragmen sabrınız için

Tarih: 28 Aralık 2007, 00:22 - İp: 78.***.**5.230
dolagar
dolagar (üye)
İzmir / Amatör

arkadaslar söyle bi perspektiften bakmakta gerekiyo şimdi turans hobi amaclı fotograf cekicekse onun işini kompak makinelerde görür...yanlışmıyım???
ama istek hepimizde şu değilmiydi; profesyönellerin kullandığı bişeyleri kullanıp kendimizi daha ciddi şekilde hobide olsa başka şeyde olsa fotograf çekmek???
şimdi turansın maddi durumu ne bilmiyorum bu işi ogrensin diye d40 öneriyosunuz 1 yıl fazla bi zaman degil 1 yıl sonra daha ust modele gecmek istiycek belki nikondan sıkılıp bide canon deneyim yada pentax nasıl acaba diycek ozaman bu makineyi elden cıkarması gerekirmi bilmiyorum eger cıkarması gerekirse cok zorlanacaktır zira yeni bi makine degil ve kendiside kullanıp eskitmis olcak bence d40 yada d40x yerine d80 alması daha efektif bi yatırım olur
hem bu isi eger slr makineyle yapmak istiyosa d40 tada aynı ayarlarla ugrascak d80 dede aynı ayarlarla ugrascak bu sebeple d80 zorlamaz zorlarsada zoru seven bi kişiliğe bürünür hayatta daha başarılı olur

d80 diyorum

zira yukarıda yazdığımsebeplerden ben sıkıntı cekiyorum 1 sene once 350d aldım canoncuyum bakmayın oyle nikon forumunda napıyo diye
şimdi makineyi değiştirmek istiyorum bi 30D yada nikon d80 olabilir mantığındayım ancak su andaki makinemi nekadar temiz kullanmısta olsam nekadar canonda olsa nekadar 200ytl lik bi zararla elden cıkarmayıda goze aldıysamda satamıyorum...
ilerisinide dusunerek heyecanla değilde mantık çerçevesi icerisinde bi yatırım olarak görüp değerledirmesinde ve tekrar tekrar d80 almasında ısrar ediyorum onuda 18 70 lensiyle almasında ısrar ediyorum ne kadarda yuzsuzmus dersiniz elin canoncusu ahkam kesio bize diye 2 3 forumda okuduma gore dıger 135lik lens okadarda performansı yuksek bi lens degilmiş 18 70 e kıyasla...

saygılarımla

Tarih: 28 Ocak 2008, 22:26 - İp: 88.***.**0.186