fanus
fanus (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon Merakı

Arkadaşlar, merhaba.
Katılma fırsatı bulamasam da uzun süredir forumu takip etmeye gayret gösteriyorum.
Bir DSLR sahibi olmaya niyetlendiğim geçtiğimiz haftalarda, hakkında birçok konu açılmış olan D70s - 350D kararsızlığına ben de düştüm. DSLR-like makinemin Canon olması ve edindiğim izlenimler doğrultusunda 350D ye daha yakındım.
Lakin bugün Nikon merakı ve hevesi tekrar hortladı.
Uzun lafın kısası, şu iki ekipman arasında kararsız kaldım.
1. Canon EOS 350D + 18-55 + 70-300 Sigma APO Macro
2. Nikon D70s + 28-100 Nikon + 70-300 Nikon
ıvır zıvırlarını saymassak paketler böyle. Bu konuda fikirlerinizi beklerim.
Teşekkürler vakit ayıranlara,
Saygılar herkese..

Tarih: 15 Şubat 2006, 19:11 - İp: yok
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

studyo icin nikonu tavsiye ederim
aktuel cekimler icin ise canonu..

ben tercih etseydim her halikarda nikonu secerdim.. bisey daha var. bu foruma kac kisi yazarsa yazsın sen yinede icinden geleni alacaksın. yani su anda kafan beliren neyse onu alacaksın .. sadece tahmin...

Tarih: 15 Şubat 2006, 19:17 - İp: 88.***.**9.17
cec
cec (üye)
İçel / Meraklı

bende arkadaş gıbı kararsızım d70s ile EOS 350D arasın da gonlum nıkon dıyor ama canon EOS 350D ile çekılen manzara fotograflarını gordum nıkon ile cekılmıs olanlarla karsılastıdım canon ile cekılen goruntuler daha kalıtelı sankı...

Tarih: 15 Şubat 2006, 22:39 - İp: 85.***.**0.82
silverian
silverian (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba arkadaslar,

Bence her iki makina da iyi ceker. Bence bu 2 yildiz makinayi kiyaslarken, en onemli ayrintilardan biri karsilastirdiginiz manzara fotograflari esnasinda makinalarin uzerinde hangi objektif oldugu.

Ben D70s kullaniyorum. Cann 350D ile de cekim yaptim 1 gun. Ama fotograf hissini Nikon'da hissettim. Sonucta FM3, f75 ile de ilk foto tecrubelerime basladigim icin Nikon bende 1-2 onde basliyor.

Iki alet de -bu isten para kazanmıyorsak- biribirinden iyi.
Alıcı olarak aklımıza yatanı sectigimize gore, simdiden hayirli olsun kararsızlara.

Tarih: 15 Şubat 2006, 23:34 - İp: 85.***.**6.46
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

silverian'a katılıyorum, 2 makinada iyi, yalnız body olarak düşünüp lensleri farklı veya ihtiyaca göre seçmekte yarar var.
Hangisini alırsanız hayırlı olsun....

Tarih: 15 Şubat 2006, 23:45 - İp: 85.***.**7.91
biltur
biltur (üye)
Yurtdışı / Amatör

ben nikon almayı düşünüyordum. sonra piyasada bulamadım. 2.seçenek canon idi. bende canon 350d aldım. gayet memnunum. nikonun güzel tarafı kit objektifi. canonunki iyi değil deniyordu ama ben canon kit lens ile gayet tatmin edici sonuşlar aldım. yani çeken kişiyle de alakalı biraz. çok iyi fotoğrafçıyım demiyorum ama sonuç beklentimin ötesinde oldu. şimdi daha iyi bir lens peşindeyim. bence fark yok arada. her ikisinide eşit şartlarda yaptığı çekimleri inceledim.

Tarih: 16 Şubat 2006, 00:40 - İp: 85.***.**3.65
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

350d nin teknolojisi bence 1 adım önde..
benimede favorim 350d.
geniş açı aldıktan sonra birde sigma 70-300apo macro 3 aldın mı offf...
..

kim tutar işte o zaman seni..

Tarih: 18 Şubat 2006, 22:00 - İp: 81.***.**2.24
fanus
fanus (üye)
İstanbul / Amatör

Murat Bey,
haklısınız galiba, 70-300 şık oldu yanına
darısı diğer kararsızların başına, teşekkürler..

Tarih: 21 Şubat 2006, 14:11 - İp: 85.***.**5.197
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

silverian'a ben de katiliyorum.. ama, para kazaniyorsan da isine yarayacaktir bu iki makine..
.......
bence, iki objektif yerine bir tane adam akilli objektif almayi planla fanus.. nikon 18-200 VR gibi mesela..
cunku her iki dslr da harikalar ama uzerine takacagin lensin kalitesi, son fotografda etkili olacak daha cok..
tabii yine de sen bilirsin..

Tarih: 26 Şubat 2006, 22:14 - İp: 62.***.**2.10
  • 1