anilakar
anilakar (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D9o mı Yoksa Canon 550 D mi Alıyım

slm ark bende fotograf ısıyle ugrasmak ıstıyorum ve duzgun uzun surelı kullana bilcegım bır makına arıyorum baya bır yer gezdım ama bır turlu kararlastıramadım bazısı diyor nıko d90 al bazısı dıyor canon 550 d al hangısını alıyım ark gercekten bana bı cvp verın cok karasız kaldım

Tarih: 11 Mart 2011, 19:29 - İp: 78.***.**2.234
sehat30
sehat30 (üye)
Van / Amatör

Arkadaşım alabiliyorsan nikon d90 almalsın bence.

Tarih: 11 Mart 2011, 20:24 - İp: 78.***.**5.218
samen
samen (üye)
Trabzon / Amatör

nikon d90 al bence.body daha büyük ve ele oturuyor.malzeme kalitesi 550D den daha kaliteli.çift ekranı var ki enstantene,diyafram vs. ayarlarında çok kolaylık sağlıyor.(bildiğiniz üzere profesyonel makinalarda hep çift ekran var)ayrıca kit lensi oldukça tatmin edici.sadece body alıyım lensi ayrı alıyım gibi bi derdiniz olmaz.550D yi kit lensiyle aldığınızda illaki lens ihtiyacı doğacaktır.benim tercihim tartışmasız D90 dan yana olurdu.

Tarih: 11 Mart 2011, 21:59 - İp: 95.***.**0.76
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Bence de d 90
D 90 dan şaşmayın...

Tarih: 11 Mart 2011, 22:20 - İp: 92.***.**6.57
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

Bence Nikon D7000 yada Canon 600D almaya bak D90 oldukça model itibari ile bugünün teknoloji bakımından bazı özellikleri bu verdiğim 2 modele göre geri kaldı.yaklaşık 3,4 seneki önceki model..

Tarih: 11 Mart 2011, 22:46 - İp: 95.***.**2.28
samen
samen (üye)
Trabzon / Amatör

o zaman bende nikon d3x diyorum ! yorum yaparken alacak insanın maddi kriterlerine göre yapmak gerekir diye düşünüyorum.

Tarih: 11 Mart 2011, 23:05 - İp: 95.***.**0.76
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hangisini alırsan al makinelerin ama sacma sapan yorumları dikkate almamanı oneririm.

Tarih: 12 Mart 2011, 02:26 - İp: 88.***.**8.140
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Gaijin seni sinirli goruyorum bu aralar?!Laflarin serteldimi sanki...
Soruya gelince arkadasim;Tabiki buna sen karar vereceksin.Eger daha fazla kontrol ve hakimiyet istiyorsan D90,daha pratik ve videosu iyi falan olan orta seker bir makina istiyorsanda 550D alicaksin.Amacin resim cekmek ve kontrolu eline almak ise D90 dan iyisi yoktur bu fiyatlara.Tabi paran varsa bazi yeni ozellikleri ile daha iyi makinalar cikti D7000,60D falan gibi ancak senin gibi birisinin bu aradaki farklardan ziyade fotograf cekmeye odaklanip biryerlerden baslaman gerekiyor.Yoksa her makinanin bir eksikligi ve ondan ustun olan modeller mevcut piyasada ki dusunmekten makina alamazsin...

Tarih: 12 Mart 2011, 07:20 - İp: 219.***.**6.57
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ozansan,
burada insanlara yalan yanlış, ihtiyacları, butceyi, kullanılabilirligi vs gozetmeden sacma sapan yorum yazanları gorunce sinirleniyorum bazen evet.

neden bilmem teknolojik sidik yarısından baska birşey bilmeyen, fotograftan malesef anlamayan birileri cıkıp d90 gibi bir makineye geri kaldı diyebiliyor.
sormak gerek nesi geri diye ama cevap yok.
fiyat farkı vermeye degecek ozellikler ne desen, sacma sapan gereksiz ozellikleri saymaktan baska birseyde yok ortada.

ne de olsa para kendi cebinden cıkmıyor, ne de olsa 1d mark 4 bile olsa kulp takacak, baska bir makine al o eski kaldı diyecek kadar cok anlıyorlar fotograf makinelerinden.

Tarih: 13 Mart 2011, 22:13 - İp: 88.***.**8.140
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

"Bence Nikon D7000 yada Canon 600D almaya bak D90 oldukça model itibari ile bugünün teknoloji bakımından bazı özellikleri bu verdiğim 2 modele göre geri kaldı.yaklaşık 3,4 seneki önceki model.. "

Amma yaşlandırdınız şu D90'ı - ne 4 yılı ... 2008 sonbaharında çıktı makina - 2.5 yıl olmadı daha

----------------

D7000 gibi bir takım sorunları yeni yeni giderilmekte olan bir makinayı ( hot pixeller firmware ile bir nebze düzeldi . Şimdi de hat safhada back focus problemlerinden bahsediliyor ) şu sıralar almak riskli - aynısı 60D ilk çıktığında geçerli idi . Böyle modeller alınacaksa bu tip sorunların çözülmesi , hatalı ilk parti malların piyasadan kaybolması için bir 6 ay filan sabretmeli . İlk başlardaki şişirilmiş fiyat da cabası .

İlk partilerdeki tüm hatalı iade malların refurbished olarak piyasaya geri sunulacağını ve bunlara denk gelinebileceğini de unutmamak lazım . D7000 'in ilk çıktığı haftalarda , hatasız bir tane bulana kadar 8-10 defa makina alıp , iade eden her forumda toplasanız belki yüzlerce fanatik gördüm . Varın tahmin edin pixel problemi sebebiyle iade edilmiş makina sayısını .

Tarih: 14 Mart 2011, 09:45 - İp: 96.***.**4.180
  • 1