antaresss
antaresss (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D90 Lens Seçimi

Herkese merhaba,

Uzun zamandır d90 almayı düşünüyorum. Bugün Yalcinlar'in sitesinde NIKON D90 BODY+18-55MM LENS+70-300MM G LENS+TUMAX 870 FLAS seklinde bir kombinasyon gordum, fiyat olarak Yalcinlar icin fena degil durumda.

Fakat lensler konusunda biraz kararsız kaldım, normalde kit'te verilen 18-105 VR lens için genel olarak okuduklarım iyi ve tatmin edici bir lens oldugu yonunde. Peki bu 2 lens hakkinda neler dusunuyorsunuz? Siz alıcak olsanız ne alırdınız? Ne tarz fotograflar cekecegim konusunda ise, pek doga fotografı olmamakla birlikte sehir/manzara/portre/indoor ve spor aktivitelerini tercih ediyorum. En azından su ana kadar o yonde cektim.

Bir sorum da, Hayyam'da da Macrofoto'dan daha once 2.el Nikon almışlıgım vardı, analog. Gayet memnun kalmıştım. Simdi yine oradan da d90 bakayım diyorum, ama ya orjinal diye cok kullanılmamıs pek ikinci el oldugu belli olmayan bir makinaya denk gelirsem diye korkuyorum. O kadar para verecegim, biraz tedirginim. Ne onerirsiniz, nerelere bakmalı başka?

Simdiden yorumlar icin tesekkur ederim.

Tarih: 20 Mayıs 2010, 16:41 - İp: 62.***.**9.222
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Bence Yalçınlar'dan nikon D90 ı bady alın. Yalçınlar hem garantili satar. (nikon'un bayiidir) hem de üründen emin olursunuz.
Lens de Nikon 18-200 VRII (yeni versiyon) alarak işi bitirin. Bu lens bahsettiğiniz her iki lensin de yerini tutar.
18-200 lens 750 dolara Doğubank'ta satılıyor.
Kolay gelsin...

Tarih: 20 Mayıs 2010, 17:07 - İp: 217.***.**0.152
antaresss
antaresss (üye)
İstanbul / Amatör

Evet sanırım Yalçınlardan alacagım, lens seciminde de o ikili kombinasyon yerine şimdilk 18-105 ile idare edecegim, 18-200 içini cok iyi reviewlar okudum ama şimdilk sanırım bütçem kaldırmayacak

Cok tesekkürler yorum icin.

Tarih: 21 Mayıs 2010, 16:56 - İp: 62.***.**9.222
uzumbiyigi
uzumbiyigi (üye)
İstanbul / Amatör

bende nikon d 90 talibiyim fakat nerden alacağım konusunda çok kararsızım,arkdaş doğu baknta satıyor 1.900 (arkadaş indirimi)olarak satabileceğini belirtti fakat sorun şu garantisi 3 ay bu kadar para verip garntisinin çok az olması kafamı karıştıyor.ne önerirsiniz?

Tarih: 20 Haziran 2010, 23:36 - İp: 88.***.**1.51
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

18-200 kullanmis birisi olarak yeni 16-85 i siddetle tavsiye ederim ama kafanida karistirmak istemem.18-200 iyi bir lens ama bazi araliklarda performans degerleri degisken ve aci itibari ile olsun(18mm) ve genis acidaki yuksek distortion olsun negatif yonleri mevcut.Yeni 16-85 yuksek cozunurluge gore ayarlanmis yeni bir lens ve degerler her yonden normal zoom lar icerisinde en iyisi.O kadar parayi almisken daha iyisine ayni fiyatlarda ulasmak mumkundur oralardada diye dusunuyorum ki fiyatlari birbirine yakin burda Japonyada.Unutmaki 16mm yi hicbir zaman 18mm lens ile elde edemezsin ama 200mm de yakaladigin bir objeyi 85 mm de de yakalaman mumkundur.

Tarih: 21 Haziran 2010, 14:31 - İp: 221.***.**6.23
  • 1