mesut.
mesut. (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Nikon D750 Yi Dört Ay Sonra Yine Çağıracaklar !!!!

Buda flaş yuvası arızası. Bunun içinde dört ay sonra çağırırlar galiba Şu siteyi incelerseniz gösteriyorlar.

http://www.notey.com/@fstoppers_unofficial/external/7536889/stop-fighting-the-hot-shoe-of-your-nikon-d750.html

En iyisi biz makineleri oraya bırakalım, devamlı onarsınlar

#mesut.' tarafından 26.06.2016 21:49:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Haziran 2016, 21:48 - İp: 31.***.**8.82
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

Süper olur....

Tarih: 27 Haziran 2016, 19:23 - İp: 78.***.**4.246
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Okuduğum kadarıyla 3. parti bir flash trigger'ın hot shoe uzerine tam oturmama sorunu; o cihaz dışında da sorun sanki yok. Nikon'un kendi flashları da diğer flashlar da sorunsuz çalışıyor. 3.parti bir mal, Nikon'a uyum sağlayamıyor ise bunun sorumlusu illa Nikon değil. O urunu üretenin, D750'ye uyacak önlemi alması gerekir. Genelde yazılanlar da bundan ibaret.

Bu arada, buyuk markaların, diğer 3. parti aksesuarlar "uymasın" diye lens montaj/bilgi alışveriş kontaklarıyla/yazılımlarıyla veya piller ile oynaması gayet yaygındır. Bildiğim kadarıyla Nikon, 3.parti pillerin çalışmasını bazı modellerde engelledi bile.

Aynısını printer ureticileri de kartuslar uzerinde yapmaya çalışmıyor mu ?

#Paperman' tarafından 28.06.2016 07:32:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Haziran 2016, 07:27 - İp: 108.***.**5.85
mesut.
mesut. (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Benim cihazda böyle bir proplem yok, zaten ingilizce olduğu için tam anlamadım, sayın paperman incelediğiniz ve yorum yazdığınız için teşekkür ederim, bilgilenmiş olduk. Zaten endişelenecek bir şey olmadığını anlamıştım, zaten bu proplem değil, yani önemsizde. Nikonun servis çağrılarını duyunca birazda kızgınlıkla paylaştım. Seri numarası kontrolünde en son çağrı için servise gitmem söyleniyordu, gittim, benim cihaz etkilenmemiş, hiç tamire girmedi. Bu nasıl oluyor anlamadım, bir yandanda çok sevindim. Benim nikon d750 aldığım günden beri hiç tamire girmedi, ama bu demek değildir ki bu süper, diğer arkadaşlar mağdurlar ve bu beni çok üzüyor.

Tarih: 28 Haziran 2016, 13:42 - İp: 31.***.**8.55
  • 1