ogunata
ogunata (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D70s Body !

Merhaba,
Uzun süredir bu siteye üyeyim.Ancak henüz makinelenemedim.
Benim makine alma işim yılan hikayesine döndü aslında. Arkadaş ABD'den gelmeye yakın alacak.Parayı da gönderdiğim için başka da bir alternatifim yok, gelinceye kadar. Benim de kararım sürekli değişiyor bu yüzden. Makine alma konusunda, hanımı video kaydı da olursa al şartıyla ikna ettiğim için en son FZ30 da karar kılmıştım. Ama geçenlerde ne yaparsan yap, istediğini al diyince birden DSLR'lara kaydım.
Şimdi ABD'deki sitelerden bakıyorum da Nikon D70s body olarak 624 USD.Bu bana oldukça cazip geldi.D70s'in gövde yapısı D50'ye göre daha güzel.Biraz daha geniş.Özellikleri de fazla tabi. Şimdi Nikon D70s alınca 18-70 lensi ile birlikte al diyeceksiniz ama o kadar verecek param yok şu an için.(Hedefim 70-300 sigma alıp bu işi bitirmek.Bana fazla bile.Bundan sonraki lüksüm makro bir lens olur.Tamron 90 mm, ya da Sigma 105 mm) 18-55 lens başlangıç olarak işimi görür ama o da 18-55 ile birlikte satılmıyor.Sadece body alsam buradan 18-55 lens bulabilir miyim?
Aslında Canon 350D nin de fiyatı uygun şu aralar. Fiyatı 730 USD civarı kit olarak. 100 USD mail in rebate var ama sanırım arkadaşım mail in rebate işini beceremez. Bana maliyeti yine 730 USD olur.
Yani bu durumda;
1-624 USD'ye Nikon D70s body alıp buradan 18-55 lens mi bulmaya çalışayım?
2-730 USD'ye Canon 350 kit mi alayım?
3-Tipi beni cezbetmese de 600 USD'ye Nikon D50 kit mi alayım)

(Not:Nikon D200'ü gördüğümde bu yüzden Nikoncu olmalıyım demiştim. Canon 30D çıkınca bu yüzden Canoncu olmalıyım dedim.Yani Canon ya da Nikon çok da farketmez)

Tarih: 10 Nisan 2006, 00:11 - İp: yok
ogunata
ogunata (üye)
İstanbul / Amatör

bmadran ve mehmetklyr,
Açıklamalarınız için teşekkür ederim.Ben biraz yanlış ifade ettim galiba. 18-55 ile birlikte 70-300 düşünüyorum demek istedim.
Aslında D50 gerek fiyat, gerek amatör kullanım için daha uygun biliyorum ama geçenlerde bir mağazaya gittim.İlk kez elime D50 ve Olympus E300 aldım. İnternetten gördüğümde E300 ne çirkin makine diyordum.Ama elime alınca E300 çok daha hoşuma gitti body olarak.Ama olympus olayına girmek de istemiyorum. Daha sonra D50 yi aldım.Pek ısınamadım. Çok dar ve yüksek geldi bana.O ana kadar hayalim olan makineden bir anda soğudum.Benim gibi bu işe bir hevesle başlamak isteyen amatörler için teknik özelliklerden daha çok body özellikleri cezbediyor açıkçası.

Dediğin gibi hafta sonu sirkeciye gidip en iyisi bir araştırma yapmak.

Tarih: 10 Nisan 2006, 10:54 - İp: 84.***.**0.227
bmadran
bmadran (üye)
Ankara / Amatör

Hissettiklerini anlıyorum. Ben de Eos350D yi elime alınca bir anda soğumuştum.. Kişisel tercih işte.

Kolay gelsin..

Tarih: 11 Nisan 2006, 02:07 - İp: 85.***.**4.223
tradewind
tradewind (üye)
İstanbul / Firma

mail in rebate:

amerikadaki bir uygulama. urunu satin alirken oncelikle rebate oncesi fiyati oduyorsun. ardindan gelen rebate formunu orjinal barkodu ve faturanin fotokopisini verilen adrese gonderiyorsun. eger herhangi bir yanlislik olmazsa 1-2 ay sonra belirtilen rebate miktarini cek olarak adresine gonderiyorlar. fakat dedigim gibi amerika icinde gecerli. turkiyeye gondertemezsin.

Tarih: 11 Nisan 2006, 06:38 - İp: 128.***.**8.50
ogunata
ogunata (üye)
İstanbul / Amatör

Dün telefonla 18-55 lens için sirkecide bir kaç yeri aradım.100 USD fiyat verdiler.Zaten ABD fiyatı da bu kadar. Bu durumda ABD'den 624 USD'ye D70s body almaya karar verdim. Karar verdim ama bilmiyorum, yine ne aksilikler çıkacak
Artık şu makineyi alsam da (ya da herhangi bir makine); aylardır bilgisayar başında geçen uykusuz gecelerden, gece yattığımda sabaha kadar rüyalarımda gördüğüm review ve kullanıcı yorumlarından, ailemin şu fotograf makine ilgin başladığından beri evde bilgisayar başında oturmaktan yüzünü göremiyoruz serzenişlerinden,arkadaşlarımın "makinen hala gelmedi mi" diye dalga geçmelerinden kurtulsam. İşin kötü tarafı yaklaşık altı aydır bir çok yerli yabancı fotografçılık sitelerini takip ettim. Bu süre içerisinde (teorik) olarak fotograf makineleri ve fotografçılık konusunda çok şey öğrendim. Daha önceden bilgim ve ilgim sıfırdı.Bu teorik bilgilerin pratiğe dönüşmeden yok olmasına izin vermek istemiyorum. Artık olay hobiden çıkıp takıntı haline geldi.Bir an önce şu makine gelse ve normal hayatıma dönsem.

Tarih: 11 Nisan 2006, 09:16 - İp: 84.***.**0.227
photoface
photoface (üye)
İstanbul / Amatör

bende bi tane d70s ve 28-100mm lik bir sentez buldum be 780 lira fi,yat ile karşılaştım sizce nasıl? aynen arkadşım gibi ailemin serzenişleri yüzünden her gece/gündüz pc başında makine aramaktan bıktım!.. artık biran önce makine alıp çekmeye başlamak istiorm...

Tarih: 26 Nisan 2009, 17:10 - İp: 88.***.**7.16
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Yurtdışı sitelere çuan bakıp aldanmayın burada da ,orada da fiatlar arttı artacak..

Tarih: 26 Nisan 2009, 17:40 - İp: 88.***.**0.246
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

photoface d70se suanda 800 lira vermektense 1000 liraya yenı bir makine alırsın..
ayrıca uzerındeki lens 28-100
42-150 mm ye denk gelirki,hiç iyi bir aralık degil acıkcası..

#gaijin' tarafından 30.04.2009 22:35:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Nisan 2009, 22:35 - İp: 78.***.**6.122