wormboy
wormboy (üye)
Antalya / Amatör

Nikon D40,60,70 Arasında Kaldım Yardım

Selam Arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum formuda baya bi gezdim tercih kosunda yardımlaşmanızı gördüm.Banada öneride bulunursanız sevinirim..fotograf çekmeye yeni başlıyacagım için internetten araştırmaya başladım ve bir kaç mak buldum sizinde düşüncelerini almak istiyorum

1500 Kare çekilmiş D40
Nikon 70-300 mm. Zoom Objektif
Nikon 18-55 mm. objektif
Orjinal Lamborghini çanta
(Sıfır) 170 cm. Tripot
+1,+2, +4, +10 Macro Lens
1Gb Hafıza Kartı
Nikon Boyun askısı

1.100 TL

Nikon D70 Body+18-135 Lens

798 TL

Nikon D70 Body
Sigma 17-70 Lens f 2.8-4.5 MACRO DC
Nikon D70 Battery Grip
1GB CF Hafıza Kartı
Çanta

1.200 TL

NİKON D60 18-55VR LENS VE UV FİLTRE

1.055 TL

NIKON D40 18-55 MM LENS KIT (Amerikadan alınmış.)

659 TL

Nikon D70S Dijital Fotograf Makinesi 18:200 zoom (isviçreden Alınmış.)

900 TL

Bunlar İnternette Rastladığım mak. ama yeni başladıgım için sizce hangisi benim için daha faydalı olur yardımcı olursanız sevinirim. bide hep nikon araştırdım çünkü kime sorduysam nikonla başla diyor.

#Wormboy' tarafından 14.09.2009 02:28:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Eylül 2009, 02:26 - İp: 62.***.**7.42
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

Bende senin gibi yeni bir üyeyim bence burada bütçeni belirtmen daha iyi olur arkadaşlar sana daha iyi yardımcı olacaklardır üstadlar varken benim sana tavsiye yapmam pek doğru olmaz ama imkanın varsa sıfır makina almak daha mantıklı geliyor bana buda tercih meselesi...

Tarih: 14 Eylül 2009, 04:54 - İp: 78.***.**6.133
wormboy
wormboy (üye)
Antalya / Amatör

Bütçem 1.100 TL o yüzden 2.el almayı düşünüyorum gönül isterdiki sıfır alayım ama bu fiyata sıfır bulmam zor gibi...

Tarih: 14 Eylül 2009, 11:02 - İp: 62.***.**7.42
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Bana kalırsa netten makine alma derim.. Hayyamdan görerek dokunarak cihaz alman çok daha isabetli olur çünkü: Orda d60 gibi dünyanın en küçük dslrsi var ellerin büyükse makine elinde kaybolur gider.. Hayyamdan 600-700 ytl'ye 0 km. pentax k100d super alabilirsin. Gez dolaş beğen mutlaka kafana göre birşeyler bulursun.. Canonda olabilir 400d mesela fiyatları bilmediğim konuşulanlar afaki biraz.. Canon 450d nin 1300 l. civarı olduğu söyleniyordu.. Bence hayyama mutlaka uğra..

Tarih: 14 Eylül 2009, 11:53 - İp: 78.***.**9.252
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

bu makinalar için açılmış, bir çok konu var WORM... ordan yapılan yorumlara göz gezdirmeni öneririm.

D40- D60 başlangıç için iyidir. Ama hızlı bir başlangıç olur

Ne tarz fotolar çekeceksin? Neden DSLR-like Değil de, DSLR tercih ediyorsun gibi açıklamalar da yaparsan, daha kolay yardım edebiliriz.

Tarih: 14 Eylül 2009, 13:30 - İp: 88.***.**9.217
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

ikinci el makine almak içine sinecek mi önce bunu düşünmelisin kardeş..

şahsen tüm secenekler bana pahalı gibi geldi. yani 2. el bir makine için..

bana kalırsa, spottan sıfır alman uygundur.

Tarih: 14 Eylül 2009, 15:28 - İp: 88.***.**3.31
wormboy
wormboy (üye)
Antalya / Amatör

puskas
öncelikle ilgilendigin için teşekkür ederim ben antalyada yaşıyorum ve çalışıyorum istanbulda bağlantılarım çok oradan hayyamdan aldırabilirim ama oradaki arkadaşlarım mak. anlayan insanlar degil yani yine o dokunup alma işi benim için çok zor gönül isterdiki öyle olsun.Eğer hayyamda güvenebilecegim bir dükkan adresi verirsen arayıp telefonla fln görüşür konuşurum daha iyi olur.

designwish
önerin için teşekkür ederim.ben daha çok doğa fotoğrafı, makro çekimler ve şehrin içindeki o heyecanı çekmeyi seviyorum.ve dslr-like hakkında hiç bi bilgim yoktu daha yeni senden duyum.bu işte oldukça amatör üm bazı çok basit bilgilerden bile uzak olabilir o yüzden yardımınıza ihtiyacım var.

panctom
yorumun için teşekkür ederim. bütçem kısıtlı oldugu için 2. el almayı düşündüm yoksa tabi gönül isterdiki sıfır bir makina alayım.

Ben yalçınlara gittim orada bana d3000 le başlayabilrisin dediler fiyatıda 2.999 TL o kadar para asla veremem özellikte daha hiç bişey bilmiyoken yeni başlıyoken.Orada bana yardımcı olan kişi bana şöyle bişey dedi D40-D50-D60 bu gibi makinalarda gövdede motor olmaz o yüzden autofocus yapamazsın dedi bunu yapabilmen için
AF motorlu lensler alman lazım dedi AF motorlu lensler 900$ ken AF motorsuz lensler 200$ oluyor dedi benim kafam çok karıştı nettede araştırdım forumlarda bazı arkadaşlar zaten son çıkan lenslerin hepsinde AF motoru bulunuyor eski lenslerin bazılarında bulunmuyor yani yeni başlayan ve eski lens kullanmayı düşünmeyenler için sorun olmacak diyor. D70 içinde efsanevi makina diyorlar o yüzden kafam iyice karıştı açıkçası

Tarih: 15 Eylül 2009, 00:51 - İp: 62.***.**1.240
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

çok özürdileyerek "yuhhh" demek istiyorum...
3.000 TL'lik makina önermişler, inanamıyorum yaa

kesinlikle böyle birşeye ihtiyacın yok bi kere...
Nikon'larda gövdede AF motoru yoktur, bu özellik lenslerinde vardır AF özellikli lensler de söylednidği gibi pahalıdır.

Canon, gövde de IS yoktur. Lenslerinde vardır. IS 'li lensleri de pahalıdır.

DSLR-like önerme sebebim de buydu aslında.
DSLR-like, adı üstünde, DSLR benzeri makinalardır. tek farkı, objektifi sabittir. yani lens alma derdiniz olmaz. odak aralığı da geniş olduğu için , çekmek istediğiniz her tür fotoğrafı çekebilirsiniz.

Sadece, görüntü kalitesi ve netliğinde özel lensler kadar profesyonel sonuçlar alamayabilirsiniz. ama yeni başlayan biri bunu farketmeyecektir bile.

Neticede, fotoğraf tekniğini öğrendiğinizde, asıl iş size düşüyor WORM.. makina sadece bir araç.

ve eğer, bütçeniz kısıtlıysa, kendinize uygun bir DLSR-LİKE alıp , keyfinize bakın... bol bol fotoğraf çekin.

Bu sadece fikir tabi... ille de DSLR derseniz, mesela bir PENTAX K100D gibi gövde de IS olan bir makina alır, kit lensiyle idare edersiniz.

#designwish' tarafından 15.09.2009 14:12:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Eylül 2009, 02:05 - İp: 88.***.**9.217
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

@wormboy nickinin altında ist. yazdığı için hayyamdan bahsettim.. bende bilmem yani

Netten güvenilir bir firmanın k100d linkini vercektim ama stokları tükenmiş. Bu makinenin üretimi olmadığı için 0 bulmak zorlaştı artık..

Tarih: 15 Eylül 2009, 10:56 - İp: 78.***.**8.10
wormboy
wormboy (üye)
Antalya / Amatör

designwish
Çok teşekkür ederim bende şimdi anladım dslr-like ları gövde aynı sadece lensleri degişmiyo aslında oda düşünülebilir.dedigim gibi burda dükkanlar böyle fiyatlar çekiyo anlamadım o yüzden dükkandan almam çok zor.

puskas
Pentax ı bi kaç yere gördüm marka olarak ama onu hiç araştırmamıştım şimdi söyledigin modeli araştırıyorum teşekkür ederim.

Tarih: 15 Eylül 2009, 11:55 - İp: 62.***.**1.240
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

K100d Super satacak bir arkadaşım var kit lensi nin yanında bir tane de sanırım 40-80 f2.8 lensi vardı. İsterseniz haberdar ederim.

Tarih: 15 Eylül 2009, 12:39 - İp: 88.***.**1.222
  • 1