fatihak
fatihak (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon D40+sony A100+pentax K100d??

Merhaba arkadaşlar.
Gazetede kullanmak üzere fotoğraf makinası almayı düşünüyoruz. Ayrıca kendim manzara fotoğrafları da çekmeyi düşünüyorum. Ancak 3 model arasında kararsız kaldık. Makinayı alacağımız yer sony için iyi not vermedi. Arıza çıkarıyo ve servisi çok kötü dediler. Pentax K100D 18-200 lens 1+1 GB kart ve filtre ile birlikte 1.820 YTL fiyatını ödedik. Ancak makina ellerinde olmadığı için nikon D40 vermişler beğenmezseniz pentax gelince değiştiririz demişler. Ama benim aklımda sony A100 var. Tabi firma satıcısı aklımı karıştırdı
Yapacağımız işe göre hangisini alsam daha sağlıklı olur. Daha önce bu pentax optio 50 modelini kullandım güzel makina ama prof. makinalar hakkında bilgim yok.
Bu fiyata bu makinalardan ideal lensleriyle birlikte hangisini önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 1 Temmuz 2007, 02:25 - İp: 81.***.**5.84
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

A100 + 18-200 Sony lens 1690 lira...Türkiye garantili ve yetkili satıcı fiyatı...
A100 ve K100D dururken D40 ı ikinci planda tutun. Pentax piyasaya ilk çıktığında da satıcıların ''pentaxlar çok arıza yapıyor, servis yok'' dediklerine dair bu forumda onlarca konu var...Satıcıları ciddye almayınız

http://forum.netfotograf.com/sony.asp

Adresi foroumun Sony DSLr bölümü, oradaki kullanıcılardan makinesi çok ciddi arıza yapan ve servisle başı belaya giren kullanıcıya rastlamadım. Ama elektronik eşyadır, sorun çıkma olasılığı her zaman vardır, ben 5-6 ay önce spot piyasadan bir mp3 çalar aldım, Türkiye de binlerce kullanıcısı var, kaya gibi sağlam ve asla arıza yapmamasıyla ünlü...Ama benimki yaptı. Olabiliyor....Zaten Sony ya da pentax alıyorsanız spottan almayın, Türkiye garantili alın mutlaka, fiyatları çok uygun çünkü...

Tarih: 1 Temmuz 2007, 02:38 - İp: 88.***.**3.255
oyt
oyt (üye)
Yurtdışı / Amatör

Nikon ustadim d40 i da 50 side renk ve fotograf kalitesinde ustun

Tarih: 2 Temmuz 2007, 03:08 - İp: 78.***.**2.132
erndvc
erndvc (üye)
Ordu / Amatör

Her üç modelide elime alıp deneme şansım oldu.Eğer AF hızı hızlı olsun istiyorsan kesinlikle A100 derim.Ele iyi otursun diyorsan A100 derim.Kısacası ISO 400 den sonra biraz artan noise konusu senin için sorun değilse kesinlikle içlerinden A100 ü tavsiye ederim.Seçiminde kolay gelsin.

Tarih: 2 Temmuz 2007, 19:35 - İp: 88.***.**0.202
fatihak
fatihak (üye)
İstanbul / Meraklı

ilginiz için teşekkürler ama sanırım seçim işi iyice karıştı artık napalım a100 alalım inşallah korktuğumuz yere uğramaz

Tarih: 3 Temmuz 2007, 00:43 - İp: 88.***.**9.246
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

a100 diyorum bende..
o gelene kadar nıkonu kullanın madem,geldiginde begenmedım dıyıp a100u alın..kafanızda soru işareti kalmasın..k100d yı karıstırmayın,a100 varken

Tarih: 3 Temmuz 2007, 01:11 - İp: 88.***.**2.133
fatihak
fatihak (üye)
İstanbul / Meraklı

işin kötü tarafı ortaya çıktı bugün maalesef. Kimseyi bilmeden karalamak istemem ama eğer aldığım duyum doğruysa aydınlar kendi montaj yapıyorlarmış. belkide onun için onu vermek istememiş olabilirler diye izlenim çıktı ortaya. olabilirmi dersiniz. eğer aydınlardan alacağım sony a100 için garanti tamir vs gibi konularda sorun olmaz derseniz ordan almayı düşünüyorum. yoksa parayı geri alma yollarına bakacağız artık tabi orasıda ayrı bi iş şimdi.

Tarih: 3 Temmuz 2007, 18:48 - İp: 88.***.**2.139
  • 1