tgyk
tgyk (üye)
Kocaeli / Amatör

Nikon D40 Mı, Pentax K200d Mi

Makinaları araştırdım sizden de yardım istiyorum.başta nikon d40 almayı düşünüyordum ama pentax k200d kafama takılıyor.siz ne dersiniz?

Tarih: 8 Ağustos 2009, 23:49 - İp: 78.***.**2.79
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tartısmasız pentax

Tarih: 8 Ağustos 2009, 23:55 - İp: 78.***.**4.174
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

D40 gibi basiretsiz bir gövde varken sorulacak soru mu

K200 d niz hayırlı olsun şimdiden.

Tarih: 8 Ağustos 2009, 23:57 - İp: 88.***.**7.37
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

basiretsiiiiizzzzzzzz

Tarih: 9 Ağustos 2009, 00:04 - İp: 78.***.**4.174
tgyk
tgyk (üye)
Kocaeli / Amatör

cevaplar için saolun.bir sorum daha var??
forum bir iki konuyu ouduğumda yeni başlayan arkadaşlara genellikle dslr like tavsiye edilmiş.bu benim kafamı iyice karıştırdı çünkü dslr like fiyatları dslr kit makinelerle neredeyse aynı,yani ilk olrak fiyat konusunda bi caziplik göremedim.
fotoğraf konusunda da genellikle şu zamana kadar kit lenslerin yeni başlayanlara yeterli olcağını okumuştum,, eminim dslr like ile tek bir lensle çekilebilecek daha çok fotğraf olabilir ama yine de 1.533 TLye Pentax-K200D + 18-55 mm AL II + 50-200 Double Kit dslr like göre daha iyi bir seçim olmaz mı?
umarım söylemek istedikleriminet olarak anlatabilmişimdir.

Tarih: 16 Ağustos 2009, 15:18 - İp: 78.***.**5.123
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

makine alırken
1. teknik bilgi
2.fotografcılık gecmişi
3.butce
4.ek butce ayırma olanagı

gibi seyleri kıstas almak gerekiyor.
bu bakımdan dslr-like makineler yenı baslayan kişiler için cok daha uygun..
nedense insanlar dslr-like alırsam fotograf cekmeyı ogrenemem diye dusunuyor, bi iki yıl sonra degiştirmem gerekecek diye dusunuyor,şimdi dslr alırsam daha kolay ve cabuk ustalasırım diye dusunuyor,ek masrafları gozetmeksizin dslrnın daha ekonomik oldugunu iddia ediyorsunuz mesela..
halbuki iyimser bir hesapla dslr-like dslr ye gore 4-5 kat daha ucuz ve sonradan masraf cıkarmayacak bir harcama...

eger almak istiyorsanız,kafanıza yatan buysa tabiki pentax cift kit seti almanız daha iyi olur..ama bir dlsr-likedan alacagınızdan daha fazlasını alacagınızı beklemek biraz iyimser bir dusunce ilk etapta.

Tarih: 16 Ağustos 2009, 15:30 - İp: 78.***.**4.83
  • 1