yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D40??

arkadşlar bayadır bakıyorum makinalara aklımda hep sony a200 vardı ama fıyatları baya fazlalaştı.ve soruşturmama göre pek güzel deilmiş özellikle macro konusunda.cano veya nikon önerdi onlardada bütçeye göre baktığımda nikkon d40 gayet uygun yine biyerden örnek vericem tekonosada 900 tl ye buldum.öle süper bi makinaylada başlamak istemiyorum çünkü daha pek bilgim olduğu söylenemez ve yavaşdan bir giriş yapmak istiyorum.derslerimden dolayı pekde fotoğraf çekcek ilgilencek zmanımd aolmıcak uni sonra iyi bir makina alabilrim.ama d40 çok mu düşük olur yani d60 var.ama bu teknosadaki fiyatta süper bi dslr için...
tavsiyelerinizi bekliyorum..

Tarih: 13 Mart 2009, 15:22 - İp: 78.***.**7.64
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

makro için body haricinde makro objektif alman gerekiyor...

Tarih: 13 Mart 2009, 17:37 - İp: 85.***.**0.112
yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

ya esasında benim bahsettiğim macro öle sineğin gözünü net bişekild çekmek deilde.br kertenkele veya yılanı yakın çekimde netliğin iyi olmasını yakalamak.
yinede lens alırım tabi o tür çekimlerd eyapmak isterim ama şimdilik ekstrabişe alcak para yok:S bende şuan canon uxıs70 var onlan yeterince kaliteli yakın çekimler yapıyorum acaba onun kadr iyi macro çekemezmi yada bi nebzede olsa daha kaliteli macrolar??
işllah anlatabilmişimdir ..

önerceğiniz bir makinamı birde pişman olmak istemiyorum açıkcası:S.

Tarih: 13 Mart 2009, 19:46 - İp: 85.***.**4.45
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

maddiyat sınırlı ise en güzeli d40... yoksa hemen hemen bütün güncel makineler ile ancak kendi sınırlarınız kadar fotograf çekebilirsiniz- hepsi iyidir..

Tarih: 13 Mart 2009, 21:27 - İp: 85.***.**6.171
yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

tmm saolun ilgilendiniz için artık d40 alcaz başka makinalara bakmıcam kafam gittikçe karışıyoo

Tarih: 14 Mart 2009, 17:21 - İp: 85.***.**7.150
argatera
argatera (üye)
İzmir / Amatör

aynı düşüncelerle bende d40 aldım ve su an elimde patladı resmen ben aldıgımda fıyat 1500 tl iken sımdı yarı fıyatına dustu. alırım yukseltırım konusu sanrısam bızler egore deıl aldıgın makına sende kalıyo en fazla lens alabılıyorsun alırken ya orta hallı bı makına al d80 gıbı yada d40x al an azından pıxeli fazla ve lensı unutma ılk aldıgın zaman bı sekılde odenıyor fakat daha sonra almak guclesebılıyor. en azından benım ıcın öle oldu

Tarih: 14 Mart 2009, 18:55 - İp: 85.***.**6.38
yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

bende şuan canon ıxus 70 var esasında onlada istedğim kalitede fotolar elde ediyorum ama bi nebze de olsa şu prof makinaların içine girmek istiyorum ilerde zaten iyi bir makina alırım ama şimdiden bişeylerin farkınd aolmak daha iyi.
sizce nasıl d40 yani kitlensle nasıl fotolar çekiyorsunuz?

Tarih: 14 Mart 2009, 20:13 - İp: 85.***.**8.28
  • 1