cemalcevahir
cemalcevahir (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D3200 Kullanıcıları Lütfen Yorum..

fotoğrafçılıkla ilgili pek teknik bilgi sahibi değilim ama gerek internete gerekse basılı kaynaklarda ne bulduysam okumaya çalışıyorum. Fotoğraf çekmeyi seviyorum ilk olarak sony cybershot 7.2 mp makinayı sürekli el çantasında taşıyarak gözüme hoş gelen belli bir anlam ifade etsin etmesin hayatın içinden kareler yakalamayı seviyorum son bir buçuk yıldır fujifilm finepix jx 310 makine elimde kompakt makinalarla bir noktaya kadar tatmin edici artık bir başlangıç yapma zamanı diyerek dslr araştırayım dedim ve şuan kafam feci halde karışık, doların yükselişi malum fiyatlar artı fakat yeterli bir bütçe toparladım ve NİKON D3200 ile Canon 100d arasında takıldım kaldım makinaların özellikleri bir birleri ile tam olarak örtüşmese de bu iki makine bir birleri ile aynı fiyat aralığında (1350-1400 TL) benim bütçe ancak bunlara yete biliyor her iki makinayla ilgili her şeyi okudum özellikle yabancı sitelerde yapılan karşılaştırmalarda ve dxomark.com sitesinin analizinden sonra yönüm NİKON D3200e döndüm kafamda soru işareti uyandıran tek sorun kaldı yeteri kadar aktif kullanıcının yazdığı yorumlara rastlamadım özellikle NİKON D3200 dair kullanıcı yorumu nerdeyse hiç görmedim sizden beklediğim özellikle NİKON D3200 konusunda bu makinanın kusurları arıza riski ve kullananları rahatsız eden yönlerini yazmanız saygılarla...

Tarih: 11 Şubat 2014, 23:19 - İp: 78.***.**9.246
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın arkadaşım nikon D3200 Nikonun giriş seviyesi makinalarından birisidir. Bence nikonu geçiniz. diğer makina eğer yanlış yazmadıysanız Canon 100D. Bütçeniz Canon 100D ye yeterse alın. İncelediniz mi bilmiyorum ama giriş seviyesi gibi görünür. Küçüktür ama özellikler Canon 650D ye eşdeğerdir. Yani orta seviye bir makinadır. nikon D3200 ile mukayese bile kabul etmez. TIKLA

Tarih: 11 Şubat 2014, 23:31 - İp: 176.***.**5.218
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

3200 iyi bir iso performansı ve yüksek megapikselle çıktı. ama ben daha türkiyede birinin bile elinde görmeden 3300 ü çıktı. 3200 ün fiyatı da biranda düştü.. ben ercan bey kadar onu alma bunu al diyemem net olarak.ama aps-c sensörlü tüm makineler eşdeğer sonuçlar verir. canon 650 gövde olarak biraz daha iyidir döner ekran vs vardır. buna karşın 3200 e de kötü diyemem.ikisi de pişman etmez.

3200 giriş seviyesidir ama ercan beyin söylediği seçenekler de giriş seviyesidir..
canon alırsanız lenste af motoru vardı yoktu derdiniz olmaz.
nikonda bu sorun orta ve üst seviyelerde olmuyor çünkü.

#kesim00' tarafından 12.02.2014 09:11:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Şubat 2014, 09:09 - İp: 151.***.**2.69
  • 1