paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Nikon D3200 - 24mp

Kabus mu görüyorum D3200 - 24 Megapixel

TIKLAYIN

Yazmaktan bıktığım, Sony çıkarınca güldüğüm, "diffraksiyon 5.9'da başlar - kandırmacadır" dediğim 24Mp sensörü Nikon gidip en ucuz/giriş seviyesi makinasına koydu/koyacak.

İnşallah yeni başlayanları, fotoğraf kalitesinin Mpixel yükseldikçe sonsuz artacağını düşünenleri kandırma amaçlı ve sadece giriş seviyesi ile kısıtlı kalacak bir "abartma"dır bu. 24 Mp sensörlü bir D400 düşünmek bile istemiyorum .

Tarih: 30 Mart 2012, 21:03 - İp: 96.***.**5.17
theyapici
theyapici (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

paperman hocam eskiden canonun yaptığı mp büyütme yarışısı şimdi nikon yapıyor bu makineye bir de tak gez 18-300 aldın mı ohhh tamamdır uzun süre lens de almazsın

Tarih: 30 Mart 2012, 21:36 - İp: 78.***.**0.203
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Hocam nokia 41mp lik telefon çıkarmış ne alaka değilmi, nikon da giriş seviyesine yüksek mp koymuş hiçbir şey değil..

Benim asıl kafama takılan bu durumu normal sayılan insanların teknomarketlerde telefon standının önünde telefonları satıcıya sorarken veya kendi kendilerine inceleme yaparken yaptıkları ilk hareket fotoğraf performansına bakmaları, özellikle 1000 tl ve üzeri makinalarda bunları yapmaları çok yadırganacak durum değil galiba ve en doğalı olmuş, bu durumu fark eden nokia 41mp lik telefonla çıkış yapmış bulunuyor, nikon da bu durumu farketmiş olacakki oda giriş seviyesinin mp lini üst seviyeye çıkarmış ne alakaysa..

Yani satıcıya odaklı amaçsız yapılan teknolojik yanlışlıklar olarak görüyorum bu durumu...

Tarih: 31 Mart 2012, 12:55 - İp: 78.***.**6.68
  • 1