mhmbas
mhmbas (üye)
Kocaeli / Amatör

Nikon D3000 ?

Arkadaşlar iki hafta oldu bi tane D3000 aldım ama bu işe yeni başladığımdandır sanırsam pek beceremiyorum istediğim netlik ve açıları bir türlü ayarlayamıyorum misal bana çocuk fotosu hakkında püf noktaları verebilecek bir arkadaş varsa cok sevinirim....Saygılar...

Tarih: 21 Nisan 2010, 22:31 - İp: 217.***.**5.213
egeliefem
egeliefem (üye)
Yurtdışı / Amatör

sahip oldugun objektifi de yazarsan daha kolay yardim alabilirsin sanirim.

Tarih: 22 Nisan 2010, 01:14 - İp: 87.***.**4.197
mhmbas
mhmbas (üye)
Kocaeli / Amatör

normal kit olarak şu anda 18-55 bir objektif var ondanmı acaba....

Tarih: 22 Nisan 2010, 08:25 - İp: 85.***.**0.183
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Olay sanirim makinadan degil senin kullanman ile alakali bir durum.Bir kere makina icinde netlik ayarini ,renk ayarini falan once goz zevkine gore bir yap.Ondan sonra eger cocuk falan cekiyor isen ve malum cocuklarda hareketli ise sana gereken sey hiz olacaktir.Hizida ya flash ile ya hizli bir lens ile(f numarasi dusuk),yada ortami yeterli derecede aydinlik tutarak sagliyabilirsin.Cocuklarin hareketi 1/60 sn yede bile bazen sorun cikartabiliyor.Bu hiz dolayinda sana yardimci olabilecek ya iyi bir flas,ya lens hizi ve ortam aydinligi dengesinin verdigi hizin makinanda bu seviyelerde olmasi,yada direk bu hizin cok daha ustune cikabilecegin aydinlik ortamlarda bu cekimleri yapmandir.Lensinin fokuslama tipini AF-C olarak yaparsan cocuk oynasada devamli ve cocugun durumuna gore fokuslama makina tarafindan yapilacaktir.Ya da benim gibi sadece orta fokus noktasini kullanip,nereye fokuslama yaptigini bilerek ve atik davranarak cocuk kiprasmadan hemen cekimini yapacaksin.Yani burada makinayi kullananin seriligide onemli bir unsur...

Tarih: 22 Nisan 2010, 17:17 - İp: 221.***.**4.187
uzumbiyigi
uzumbiyigi (üye)
İstanbul / Amatör

nikon d 300 'ün kit fiyatı ne kadar arkadaşlar bilen var mı?bugun istanbul Hayyamda sordum bi yerde kit fiyatı 900 milyona vereyim dedi,sonra sadece bodysine 1.5 milyar isteyen vardı. aradaki farkı anlayamadım.ben amatör manada 3-4 aydır ilgileniyorum.elimde nikon d100 var,eskiden bir gazeteci kullanıyormuş bunu duyunca hayyamdaki satıcılar kesinlikle almamamı söyledi ama ben (kendimce)güzel çekim yapabiliyordum.bana da yardımcı olursanız sevinirim

Tarih: 23 Nisan 2010, 22:49 - İp: 85.***.**0.220
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

çocuk fotoğraflarında flash kesinlikle kullanmamak gerekir. göz gelişimi tamamlanmadığı için flash özellikle bebeklerde göze zarar verebilir. gündüz doğal ışıkta çekmeye çalışın.
---
D300 için verilen iki fiyat da tehlikeli. o makinenin usa da body fiyatı 1400 usd civarında. dikkatli olun.

Tarih: 23 Nisan 2010, 23:18 - İp: 78.***.**2.92
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

D3000 dir o 0 bi tane sifir eksik sanirim!

Tarih: 24 Nisan 2010, 14:44 - İp: 221.***.**4.187
  • 1