skn
skn (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Nikon D300 Stüdyoda Kullanım.

arkadaşlar slm.elimde nikon d300 var stüdyomda kullanmaktayım ama neticelerinden hiç memnun değilim.kullanan varmı d300 ve neticelerinden memnun muu bana yardımcı olurmusunuz.ilginiz için teşekkürler. hoşçakalın

Tarih: 17 Temmuz 2009, 12:24 - İp: 88.***.**3.113
adul
adul (üye)
Muğla / Özel Gün Fotoğrafçısı

ben arada bir kullanıyorum bence iyi

Tarih: 17 Temmuz 2009, 15:18 - İp: 78.***.**5.121
ozgurfotograf
ozgurfotograf (üye)
Şanlıurfa / Stüdyo Fotoğrafçısı

d300 ün ayarları çok hassas pozometre kulanmanı tavsiye ederim ve tabi wb kapagını da. belki o zaman sorunu halledebilirsin.bende yeni aldığımda renk sorunuyla karşılaşıyordum ama şimdi netice çok iyi.yeni makinen hayırlı olsun bol kazançlar...

Tarih: 18 Temmuz 2009, 13:36 - İp: 81.***.**3.144
gencayyyyy
gencayyyyy (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ben oyle fanatık bı canon cu falan degılım. studyomda yıllardır canon kullanıyorum.gecen yıl d300 e hayran kaldım ve aldım. sonucu soylıyım studyoda cekım yapacaksan canon abıcım. dıs cekım dıyosan d300 e lafım yok. ama sahsen ben canondan aldıgım netıcelerı d300 den alamıyorum. bıraz daha ayrıntılı konusayım.d300 un studyoda portre cekım ve keskınlık konusunda daha ıyı oldugunu soyleyebılırım. fakat ıs boy ve gelın cekımlerıne gelınce ben bı turlu ıstedıgım sonucu alamadım... saygılar..

Tarih: 23 Temmuz 2009, 15:54 - İp: 78.***.**7.158
kahraman_
kahraman_ (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bende d200 kullanıyorum ve neticesinden hiç memnun değilim,yanlız bunu stüdyomun küçük ve davlumbazların da istenilen ölçüde olmamasına bağlıyorum,d2oo kullanan stüdyocu arkadaşlarım var onlarda netice mükemmel,yanlız stüdyoları ideal ve davlumbazlarda istenilen ölçülerde.
d90,d200,d300 birbirlerini aratmayan nerdeyse aynı özelliklere sahip,örnegin:araştırırsanız d90 özellikleri d300 aratmıycak özelliklere sahip.

Nikon D90 dijital SLR kamera :
Dünyanın video kayıt özellikli ilk orta sınıf dijital SLR modeli olma unvanına sahip olan yeni Nikon D90 dijital fotoğraf makinesi çarpıcı görüntü kalitesi ve D300 gibi amiral gemisi DX format modellerden miras aldığı yenilikçi ve yüksek performanslı fonksiyonlarıyla gerçek anlamda sinematik görüntüler vererek her seviyeden fotoğraf tutkunlarına fotoğrafçılık dünyasında yeni kapılar açıyor. 12.3 megapiksel çözünürlüğü, yeni tasarım DX format CMOS görüntü sensörü ve Nikon'a özgü EXPEED görüntü işleme konsepti ile Nikon D90 dijital SLR fotoğraf makinesi kaliteli görüntüleri adeta garantiliyor. Live View, Active D-Lighting ve 200-3200 aralığındaki ISO değerleri cihazın dikkat çeken diğer yönleri.
Nikon D90'ın D300 modelinden direkt olarak miras aldığı görüntü teknolojisi kombinasyonu ve Live View, D-Movie, Scene Recognition ve Picture Kontrol gibi yenilikçi özelliklere ek olarak, CMOS sensör ve son derece geniş ISO değer aralığı gibi yüksek performans özellikleri ile öne çıkıyor.

#kahraman_' tarafından 22.09.2009 19:41:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Eylül 2009, 19:24 - İp: 88.***.**9.227
  • 1