meyman
meyman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Nikon D200 İle Canon Eos 30

Merhaba arkadaslar
forumda ilk sorumu soruyom.

öncelikle fotograf ile ilgim yeni basladi. hemen hemen 1 yil oldu diyebilirim. önce photshop ile bir seyler yaptim.

daha sonra düsündüm ki neden ilerletmeyeyim. amacim dijital foto yapmak. yani cektigim fotografa arka zemin verip satmak.

önce bir kac kisiye sordum. bana canon eos 20 yi tavsiye ettiler. ben de internette yapilan testlere bakiyom.

http://www.chip.de/perl/tpdb/tpdb_out.pl

makine iyi yerlerde. daha sonra eos 30 cikti. onu alayim derken nikon d200. cikti.

20 ile 30 arasinda fazla bir fark yok.

Canon eos 20 ----> 930€
Canon Eos 30-----> 1030€

arasinda fazla bir fark yok.

en iyisi Eos 30 u alayim dedim. tabi o sirada dedigim gibi Nikon D200 cikti. ve cok övdüler.

Nikon D200-----> 1350€

tabi arada 320 € fark var.

acaba deger mi.

bir de hangi objektif bu makineler icin iyi

tavsiyelerinizi bekliyom

tesekkürler

Tarih: 12 Kasım 2006, 03:10 - İp: 217.***.**9.80
renovatio
renovatio (üye)
İstanbul / Amatör

selam dadanagast,

Bende tamron 17-50 düşünüyorum. Keskinlik ve kontrast konusunda memnun musun? Bu lens için güzel review lar okudum birde sana sorayım dedim.

Tarih: 13 Kasım 2006, 00:40 - İp: 85.***.**2.222
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

İlker kesinlikle memnun.Geçenlerde bir kedi fotoğrafı koydu buraya,aklın durur.Bna kalırsa bu lensi kaçırma.Ve prime lensi de öyle.

İlker,85mm yerine 100mm önersen,konuya uzak olması bakımından iyi olmaz mı?

Tarih: 13 Kasım 2006, 09:03 - İp: 81.***.**1.160
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Selam Meyman,
bende almadan cok fazla arastirma yaptim forumlar okudum karsilastirmalar bir ara gozlerim artik yanar hale gelmisti oncelikle amaclarini belirlemelisin nasil cekimler yapacagina dair. soyle soyleyeyim benim D200 almaktan vazgectiren ve 30D aldiran tek sey iso performansi idi cunki gece cekimlerini ve ozellikle ic mekan cekimlerini seviyorum bazi arkadaslarim bu yazdiklarimi belkide amatorce bulacak D200 30D ustun bircok ozelligini bende biliyorum herkeste bunun farkinda 1 aylik seruvenim sudurki 3oD ile cok mutluyum aradaki farki lense yatiracagim paraya ekleyip kendime kaliteli bir lens aldim. Aradaki farkliliklara hic girecek degilim onu profesyonel arkadaslarimiza birakiyorum d200 almada demiyorum ama nasil cekimler yaptigin onemli bir konu bunu atlama..

Tarih: 13 Kasım 2006, 16:01 - İp: 198.***.**2.210