renovatio
renovatio (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D200

tam karar verdim diyordum d50 almaya ama d200 çıkmak üzere acaba beklesem mi diyorum.şu anda panasonic fz-5 kullanıyorum sizce ilk dslr için fazla mı gelir d200.birde burda fiyatı ne olacak bir bilginiz var mı. teşekkürler...

Tarih: 7 Aralık 2005, 22:25 - İp: yok
cunuvar
cunuvar (üye)
İstanbul / Amatör

Bence size fazla gelir,ben 5 yıllık bir slr kullanıcısı olarak D200 le d70 arasında kalmıştım,sonunda fazla abarttığımı düşünerek 10 gün önce d70s aldım,Tavsiye ederim.

Tarih: 7 Aralık 2005, 23:09 - İp: 85.***.**9.92
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar renovatio..
foruma hosgeldin arkadasim..
.....

bence, olaya parasal olarak bakmak gerekiyor..
nikon d50'nin buradaki fiyati 400 pound.. body fiyati..
d200'un ise, su an itibariyle, en ucuza, 1150 pound..
biri digerinin neredeyse uc kati..
..............
simdi eger diyorsan ki, 1150 pound, bence onemli bir meblag degil; o halde d200 al derim.. tek kelimeyle harika bir makine gorunumunde..

ama sonrasinda aklima bazi sorular geliyor tabii ki..
cunuvar da soylemis aslinda, "fazla abartmak".. acaba nikon d50'nin ozellikleri sana yetmeyecek mi? veya hangi ozelliklerinin senin icin onemi cok yuksek?
..bence ilk dslr icin fazla renovatio.. d50 seni de beni de gayet memnun edebilecek ozelliklere sahip.. ha ama iste profesyonel tayfasinin istekleri farkli oluyor.. o zaman dusunebilirdin..

......
bir diger yonden bakmak gerekirse; o da, d50 ile d200 arasinda cekim yapmaya calismanin kendisi..
eger ki d70s ile d200 deseydin, bir parca dusunulebilirdi.. ama gordugum kadariyla, sen hem d70s'e ihtiyacin olmadigini dusunerek d50 almaya karar vermistin hem de d70s almayarak kar etmeyi dusunuyordun aciklamasi cikiyor..
..d70s'e bile ihtiyacin yoksa neden d200'e ihtiyacin olsun degil mi?..
..

renovatio, dslr makinelerle kullanacagin lenslerin kaliteleri cok onemli.. kotu optikle, ne yazik ki, iyi islemiyor dslr'lar..

ben senin yerinde olsaydim.. .....eger ki d70s ile d50 arasindaki farklarin neler oldugunu bilmeseydim, direk d50 alir mutlu olurdum..
ama uzerine de yeni cikacak nikon 18-200 VR lensinden alirdim.. (bu lensin fiyati da d50 body ucreti gibi. hatta bir parca daha fazla..)

hem cok kompact bir set olurdu (tek bir lens ve makine ile cogu isini gorebilirsin..) hem de harika bir komboya sahip olurdun..

ha ama fazla gelir dersen; bir nikon d50 uzerine kit lensini ve 70-300 gibi de bir tele lens alabilirsin.. yine harika bir kombo..

cunku, profesyonel olarak calisilmadikca, daha da ustune hic gerek yok.

gorusmek uzere.

Tarih: 8 Aralık 2005, 00:50 - İp: 62.***.**2.10
renovatio
renovatio (üye)
İstanbul / Amatör

öncelikle hoşbulduk dadanagast . açıklamaların için teşekkür ederim. benim bu iki makine arasında kalmamın tek sebebi eğer d50 alırsam bir süre sonra d200 ister miyim. yani "almışken iyisini al" diye bir söz vardır ya o anlamda.D50'nin bana yeteceğinden şüphem yok. Lens seçimi konusunda çok haklısın 18-200 vr gerçekten çok kullanışlı görünüyor.

Tarih: 8 Aralık 2005, 12:21 - İp: 85.***.**6.42
photo dolc
photo dolc (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Eyer amatörce cekim yapiyorsan sana d200 Fasla gelir d80 sene bakmani tafsiye edeim

Tarih: 12 Aralık 2006, 09:23 - İp: 83.***.**3.5
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

photo dolc,
tam 1 yıl sonra cevap vermişin bu konuya

Tarih: 14 Aralık 2006, 02:10 - İp: 85.***.**5.23
  • 1