turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Nikon D100 Mu Yoksa D40

Siz olsaniz hangisini ve neden alirdiniz?ikisinin ikinci el fiyati ayni su an... secim yapmakta zorlaniyorum

Tarih: 18 Mayıs 2010, 11:00 - İp: 78.***.**1.219
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

2 makineden hangisini alırsanız alın kısa sürede en kaba tabirle elinizde patlama olasılığı yüksektir.Antikaya merakınız varsa yada ileride müzeye bağışlarım diyorsanız D100 iyi bir tercih olabilir Fiyata aladanmayıp daha güncel modellere yönelmenizi tavsiye ederim.Güncel modeller için ayırabileceğiniz bütçe yetersiz ise dslr-like tipi makinelere bakmanızı öneririm.

Tarih: 18 Mayıs 2010, 11:44 - İp: 78.***.**6.243
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Ben ocanic'in "2 makineden hangisini alırsanız alın" diye başlayan cümlesini şöyle tamamlardım. "ömrünüzün sonuna kadar çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz."
Alıp-satmayı düşünüyorsanız, evet zarar edersiniz. Ben olsam bu iki makineden, aynı temizlikte olduğu varsayımıyla D100'ü tercih ederdim. Birinci nedeni diğerine göre şekil itibarıyla daha bir karizmatik duruyor. İkinci nedeni de malum D40'da focus motoru yok. İleride motorsuz ama çok güzel bir lens bulursam sırf bu yüzden kaçırmak istemem. Bunların haricinde bulabilirseniz temiz bir D70 de iyi bir alternatif olabilir.

Tarih: 18 Mayıs 2010, 13:49 - İp: 213.***.**5.242
  • 1