fanshawe
fanshawe (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D-50 , Canon Eos 350-d ?

Bu ikisinden birini almak istiyorum. Gönlüm Nikon D-50 den yana ve bunu alacağım sanırım. Ama canon' un bu modeli de gayet güzel. Sizce hangisini tercih etmeliyim ?
Aradaki fiyat farkı oldukça fazla. Bu performans açısından da o kadar etkili midir ?

Ayrıca bu iki makine için hangi lens leri önerirsiniz? Sadece bodylerini almaya planlıyorum da...

Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Tarih: 9 Haziran 2006, 14:52 - İp: 85.***.**1.223
bursevi
bursevi (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam arkadaşlar siyah sis perdesi dediğim fotoğrafta ters ışıkta çekilen fotoğrafları andıran tonlar mesela gözlerdeki beyazlar tam beyazıbulmuyor daha önce belirttiğim gibi aynı plato aynı ışık koşulları obje de aynı olmak şartıyla diğer stüdyo fotoğrafçısı olan arkadaşlarım ile defalarca test ettik sonuç nikon daha naturel d20*30 dan kastımız onlar canonun daha nitelikli sağlam ürünleri ben canon menüsünü nikondan daha kolay buluyorum ama renklerin naturel arıza rizkinin daha azolması sebebiyle elimdeki son d 350yi sezon sonu satıp nikon yapmak istiyorum 300 350 lerden çevremde arıza örnekleri var biz stüdyo yada düğün salonlarında 40000 i biz birsezonda yapıyoruz dolayısıyla nikon diyoruz tercih FANSHAWE arkadaşımızın sürçü lisan ettikse affola fotoğraf dostlarına dost kalmak dileğiyle

Tarih: 17 Haziran 2006, 20:21 - İp: 85.***.**3.72
cuneytnaim
cuneytnaim (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar bende bu iki makinadan brini tercih edicem ama kafama takılan ben siyah beyazz fotoğraf cekiyorum hangisinde bu ozellik mevcut veya bu ozelliğe sahip daha iyi bir makina tavsiye edebilirmisiniz saygılar....

Tarih: 22 Haziran 2006, 15:52 - İp: 213.***.**0.99
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bursevi..
tabii ki tercih meselesi.. bana gore canon'un renkleri daha natural gorunuyor, ama sizlerce farkli olabilir..
20d'nin veya 30d'nin fotograf kalitesi acisindan 350d'den cok az farki var acikcasi.. ki yok denecek kadar az bu..
dogru beyaz ayariyla gozler istenen renkte ve tonlamada cikacaktir..
ama sonucta haklisindir.. ne de olsa bir studyo fotografcisisin, tecruben benden bin kat fazladir..
bir de studyo kullanimi ile normal sartlarda kullanimi arasinda farkliliklar olacaktir herhalde yoksa yaniliyor muyum?..

.................................

cuneytnaim foruma hosgeldin..

350d'de siyah beyaz ozelligi var.. d50'de de vardir buyuk ihtimalle.. zaten olup olmasini dert etme sadece jpeg modunda cekmeyeceksen sayet.. hos ceksen de farketmez..

sundan dolayi soyluyorum; fotografi bilgisayarda her zaman siyah-beyaza cevirebilirsin rahatlikla.. ama siyah-beyaz cekilmis fotografi renkliye ceviremezsin.. o yuzden her zaman renkli cekip, sonrasinda bilgisayarda SB'ye cevirmek daha mantikli..

daha iyi makine olarak, film makine alabilirsin.. cunku film makinelerin siyah-beyaz sonuclari cok cok daha iyi..
ama yok dijital olsun diyorsan, hangisini almis oldugun farketmez..

Tarih: 22 Haziran 2006, 20:56 - İp: 62.***.**2.10