a_c_c
a_c_c (üye)
İstanbul / Meraklı

Ne İle Başlamalı...

Herkese selamlar,
Fotoğrafa merak duymaktayım bundan önce kompakt makine kullandım ancak gözüm hep dslr makinelerdeydi ve bende bu dünyaya adım atmak istiyorum 1000-1500 lira arası bir bütçem var ancak ne ile başlamam gerektiğine karar veremedim bütçe olarak çok fazla şansım olmadığını biliyorum araştırdığım modeller nikon d3000, canon 1000d, olympus e450, sony a230 ve a200w(pek bulunmuyor sanırım).bu konuda bana tavsiyede bulunup fikir verenlere şimdiden çok teşekkür ederim tabiki farkında olmadığım başka opsiyonlar varsa onlarıda paylaşırsanız çok mutlu olurum.değerlendirme de önemli olan hususlardan biri bütçe sıkıntısından dolayı uzun bir süre kit lensine mahkum kalmak zorunda olmam bu yuzden kit lensinin performansını da değerlendirirseniz çok sevinirim çünkü haklarında çok bir tecrübem yok.bir diğer merak ettiğim hususta nereden almam gerektiği taksitli almak zorunda olduğumdan ikinci el ürünleri pas geçmek zorundayım, aklıma buyuk teknoloji marketler geliyor ancak Hayyam pasajıyla ilgili de birşeyler okudum ancak oradan daha önce alışveriş yapmadığım için taksit ve garanti imkanları hakkında da bir bilgim yok.Şimdiden dikkate alıp değerli fikirlerini paylaşanlara çok teşekkürler.

Tarih: 12 Nisan 2010, 04:11 - İp: 85.***.**3.226
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

bunların hepsini pas geçip -bütçeni de göz önünde bulundurarak- eos 450d ile başlayabilirsin; bence en iyi başlangıç seçimidir. fiyat/performansın en yüksek bu cihazda olduğunu düşünüyorum. 1000d de olabilir ama 450d daha çok tutulan bir cihaz. Yanında verilen lens genelde 18-55'tir. Kalite olarak ilk etapta yeterlidir ama tele ya da makro çekerim derseniz yetmez. En uygun fiyata ve benim bildiğim güvenilir gittigidiyor.com dan alabilirsiniz. Ankaralı olduğum için hayyamı doğubankı bilmem; iyi diyen de çok kötü diyen de. GG'de yüksek puanlı satıcıları seçerseniz sorun yaşamazsınız. Garanti'yi önemsemeyin bence, Canon (elektronikte şanssız değilseniz) sorun çıkaran bir cihaz değil. Eğer garantili faturalı derseniz fiyat 1,5 katına çıkar. Bu aradaki farka da sorun olması durumunda yaptırabilirsiniz.

Tarih: 12 Nisan 2010, 10:41 - İp: 193.***.**8.54
sinnux
sinnux (üye)
Bursa / Meraklı

Ben de 450D almayı düşünüyorum. Çok uygun fiyata fotografium . com da var. Ben üstüne Media Markttan Tamron 70-300mm objektif almayı düşünüyorum. 450TL civarı. Bu yaz alacam inşallah

Tarih: 14 Nisan 2010, 21:46 - İp: 78.***.**6.193
cengolojik
cengolojik (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşada ak sakallı dede uğramış herhalde

Tarih: 14 Nisan 2010, 22:07 - İp: 95.***.**0.91
he-ce
he-ce (üye)
İstanbul / Meraklı

Aslında bende bu Konuda bişey sormak istiyorum. Yeni bir makine alıcam ama hala karar verebilmiş değilim. Canon EOS 40D / 50D ve 500D arasında sürekli fikir değiştiriyorum. Video özelliği ile açıkçası çok ilgilenmiyorum. Benim için hareketli ve düşük ışıkta hızlı ve net çekim yapabileceğim uzun süreli olarak kullanabileceğim makinede hala karar verebilmiş değilim. Bu 3 makine arasında en iyisinin hangisinin olduğunu mutluka kullanan arkadaşlarımız biliyordur. Fikirlerinizi bekliyorum. saygılar.

Tarih: 22 Nisan 2010, 17:21 - İp: 78.***.**1.204
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Fotoğrafa merak duymaktayım bundan önce kompakt makine kullandım ancak gözüm hep dslr makinelerdeydi

bu bile dslrye geçmek için yeterli bir sebptir. bence giriş seviyesinde bir dslr alıp yolunuza devam edin. marka olarakta: canon nikon pentax sony tercih edilebilir.

Tarih: 22 Nisan 2010, 18:57 - İp: 88.***.**6.119
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Canon EOS 40D / 50D ve 500D arasında sürekli fikir değiştiriyorum.

40d

Tarih: 22 Nisan 2010, 18:59 - İp: 88.***.**6.119
  • 1