burnout
burnout (üye)
İstanbul / Amatör

Nasıldır Kullanan Varmıdır.. ?

Selamlar
Bir arkadaşım bana japonya dan Nikon D2Xs Digital SLR
makina getireceğini söyledi, bu makina nasıldır, bilgisi olan veya kullanan varmıdır..?
Bana biraz yardımcı olursanız sevinirim..
Saygılarımla

Tarih: 30 Ekim 2006, 00:15 - İp: 85.***.**9.161
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

d200'u tavsiye etmedim cunku d200'un de scene modlari yok.. yani otomatik cekim modlari.. o modlar bence yeni baslayan biri icin gerekli..
d80, amatorler icin d200'den cok daha iyi bir makine.. ozellikleri olarak da..
mesela fotograf isleme secenekleri.. d200'de yok ama d80'de var.. o yuzden yeni baslayanlarin d80'i secmesi iyi olur..
d200'u bir sonraki asama olarak gorun arkadaslar..

Tarih: 30 Ekim 2006, 21:00 - İp: 86.***.**0.120
burnout
burnout (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar..
Oncelikle fehmicano size cevap vermek isterim bu makina maalesef hediye gelecek bu nedenle bende fiyatını bilmiyorum ama türkiyede lens ile birlikte 6.000 usd civarı fiyatlar telaffuz edilmekte bende şaşırdım bu anormal fiyata. USA fiyatı 2 objektif hediyeli 3.250 usd civarında seyrediyor.(e-bay takibi)

Sevgili dadanagast haklısın yeniyim bu işte maalesef bende parasını sayıp daha yeni bir olympus E-500 aldım. Anlayacağın üzere döne döne bu makinaya lens arıyorum
Ben teknoloji ye tapan birisiyim inşallah arkadaşım bir balon uçurmadıysa ve getirirse 1 ayda yutarım o makinayı çünkü ben bu tarz teknolojik aletlerle beraber yaşıyorum ve uyuyorum desem yeridir.
Asıl uzmanlık alanım Hi-Fi ve ses sistemleri teknoloji delisi birisi için fotoğraf dünyasına girişim maalesef 35 inden sonra oldu Ama çektiğim resimler ve aldığım tepkilerle baya havaya girdim denebilir..
Bide şu olympus a ucuz yollu objektifler bulsam oooh derim wallaha
herkeze saygılarımla

Tarih: 31 Ekim 2006, 00:10 - İp: 85.***.**8.146
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

burnout eger ki arkadasinin d2xs getirmesi ihtimali varsa, elindeki e500 icin hicbir lens alma o zaman.. d2xs ile hangi lensleri getirecegini ogren mutlaka.. hatta alabilirse kaliteli bir lensle birlikte getirmesini soyle..
elindeki e500'u de sat, lensiyle birlikte.. cunku ihtiyacin olmayacak.. d2xs super bir dslr.. burada, bircogumuzun ruyalarini susleyen bir makine.. mesela bende olsa kafayi yerdim.. ciddiyim..
...
e500'un yuzune bakmayacaksin d2xs'i gordukten sonra.. satip kaliteli lensler almaya bak..

Tarih: 31 Ekim 2006, 00:24 - İp: 86.***.**0.120
burnout
burnout (üye)
İstanbul / Amatör

dadanagast selam
senden özelde istediğim e-bay den alışveriş ettiğin honkong meşeili firmayı sormuştum okuya bildinmi acaba..?
eğer sorundeğilse bna buradanda yazabilirsin firma adını
saygılarımla

Tarih: 31 Ekim 2006, 01:05 - İp: 88.***.**2.253
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

burnout hayırlı olsun şimdiden, fotoğraflarını sabırsızlıkla bekliyorum bak ona göre

bende hi-fi ile ilgileniyorum kendi çapımda, türkiye'de zor ama biliyorsun her şey yurt dışının 2 katı
neyse kolay gelsin tekrar hayırlı olsun makinen, d2x miydi ne karın ağrısıysa
kötü bir şeye benziyor ama neyse hevesini kırmayayım

Tarih: 31 Ekim 2006, 09:20 - İp: 81.***.**7.132
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

burnout ebay uk'yi actiginda birsuru site cikiyor, tek bir site yok yani.. bir de senin bildigin yer varmis, neden soruyorsun anlayamadim..

Tarih: 31 Ekim 2006, 13:28 - İp: 86.***.**0.120
burnout
burnout (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar,
dadanagast kardeşim evet bildiğim firma var ama yeni birisini bulsam fena olmaz diye düşünüyorum. O nedenle sordum.Bu arada kata marka çantalara baktım hakkaten güzellermiş.Tamrac da fena değil,lovepro biraz daha bana zayıf gibi geldi.
Ama kata nın Türkiye de bayisi yok ilginç nasıl oldu da türkiye de bayilik vermediler ben alayım bari
Saygılar ve sevgiler..

Tarih: 1 Kasım 2006, 18:58 - İp: 88.***.**3.70
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

kata gercekten harika.. benim kesinlikle favorim..

Tarih: 2 Kasım 2006, 14:36 - İp: 86.***.**0.120