fomt
fomt (üye)
Kayseri / Amatör

Merak, Başlangıç Ve Kararsızlık

Öncelikle Merhaba Arkadaşlar,
Fotoğrafçılığa duyduğum ilgi gitgide büyüyor ancak kararsızlığımda onunla bilikte bir dev gibi büyümeye devam ediyor.
Yeni başlayacağım ve Fotoğrafçılığın F'sini bilmiyorum, eğitim yazılarını okumaya başladım terimleri vs. öğrenmeye çalışıyorum ancak uygulamalı olarak çalışmayınca ne kadar uğraşsanızda bir yere kadar oluyor.
O klişe ve iğreti cümleyi kurmaktan utansamda: Bir makine alacağım.
Forumu inceledim ancak herkes bir telden çalıyor.
İnsan manzaraları ve doğa manzaraları üstüne odaklı bir fotoğraf çekme isteğim var ve bunu meslek olarak olmasada hobi olarak yapmak istiyorum.
Video çekme özelliği, çok geniş ekran umurumda değil.
Yardım etmeniz dileğiyle, iyi günler diliyorum.

Tarih: 16 Aralık 2011, 13:04 - İp: 109.***.**0.54
randomm
randomm (üye)
İstanbul / Amatör

bende yeni başladım, makinemi alalı bikac hafta oldu.. baya bi araştırma yaptıktan sonra belirlediğim makinelerin indirime girmelerini bekledim. bütçeme göre belirlediklerim
canon 550d ve nikon d5100dü, birde pentax ın bi modelini cok beğendim ama bulamadım..
nikon alma taraftarı olsamda ilerde lens değiştirme olasığını düşünerek canon almaya karar verdim. sonuç olarak gittim ve canon 500d aldım 18-55 ve 75-300lük lens hediyeleriyle baya uygun bi fiyata.. =)

bence ilk verebileceğin maksimum fiati belirle ve o fiata göre araştırma yap.
yeni başlayan biri olarak sözüm ne kadar güven veirici olur bilmiyorum ama nikon ve canonda gördüğüm farklar nikonun video çekimi daha cazip ve canonun menüsü biraz daha karmaşık. canonun gece çekimleri daha güzel yada ben nikonda beceremedim bilmiyorum..

sen eğer düşük ücret ve video önemsiz diyosan bikaç yıl önce çıkmış ürünleri tercih et, firmalardan sıfırını uygun şekilde bulursun emin ol.
fiyat aralığın 800-1100 tl arasındaysa sonyleri de bi incele derim veya canon 1000d

1100- 1500 tl arası nikon 3100, canon 500d, canon 550d bulursun.

sonuç olarak git beğendiğin ürünleri eline alıp incele hangisi hoşuna giderse onu al. çektiğin fotoğrafların tadı başka olsun.. =)

Tarih: 16 Aralık 2011, 14:30 - İp: 62.***.**4.114
ceyay
ceyay (üye)
İstanbul / Amatör

Slmlar..
Bende aynen sizin gibiyim ama tek bir farkla ben makinemi aldım yarın elime geçecek inşş Nikon D90 18-105 mm lens.. Biliyorum şuan 2 beden büyük bu makine ve amatörüm hiçbirşey bilmiyorum çok yabancı geliyor terimler bana fakat..Temel fotoğrafcılık kursuna bu makine ile başlamak istiyorum..

Umarım istediklerinize, dileklerinize kavuşursunuz...

Tarih: 16 Aralık 2011, 14:35 - İp: 78.***.**7.28
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Fotografa ilgi duyan hemen hemen herkes bu sorunu yasamistir.Ekipman tartismalari hep ilgi ceker ama bir o kadar da kafa karistirir.
Butcenizi bilmiyorum ama, nacizane onerim, bir teknomarkete gidin,bildigimiz markalarin giris seviyesi olan modellerini elinize alin.Eminim biri size daha sicak gelecektir ve tereddut etmeyin alin.Bunlarin hepsi ayni isi yaparlar,lens isinede fazla kafa yormayin bence,kit lensler isinizi gorecektir.Belki tam aradiginiz cevap olmadi ama bence durum bu,makina model onerileri gelmeye basladikca isler hep karisir.

Tarih: 16 Aralık 2011, 14:57 - İp: 212.***.**4.106
guney06
guney06 (üye)
Ankara / Amatör

http://www.uzmantv.com/arama?expert=898&sort=vcd

Yukarda Verdigim Linkte videolar var biraz zamanınızı Ayırıp videoları izlerseniz Birşeyler Öğrenebilirsiniz

Şunu Unutmayın Fotoğraf makinesi o kadar önemli değil eğer isterseniz ve bu işi öğrenirseniz Bin TL lik bir makineyle Harikalar yaratabilirsiniz

''En İyi Fotoğraf Makinesi En İyi Fotoğrafı Çekseydi En iyi daktilo en iyi Romanı Yazardı ''

Tarih: 16 Aralık 2011, 21:00 - İp: 78.***.**3.161
  • 1