turk52
turk52 (üye)
Ordu / Reklam Fotoğrafçısı

Mark 3 Mü? 6d Mi?

Arkadaşlar bu sorunun cevabı belli iki makine segment olarak farklı ama karasızım.

Reklam çekimleri yapıyorum. Çekimler bazen baskıda bazen nette kullanılıyor Bazen manzara bazen gece çekimi bazende kısa filmler çekiyorum.

Kendi fikrimi beyan etmeden sizlerin fikirlerini özellikler kullananları merak ediyorum.

Tarih: 5 Temmuz 2014, 17:48 - İp: 88.***.**5.82
theyapici
theyapici (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

5d mark3 tavsiye edilr gelin damat cekimlerinde kullanıyorum reklam cekiminde de sıkıntı olmaz yeter ki iyi lensler alın.

Tarih: 9 Temmuz 2014, 16:48 - İp: 8.***.**4.141
muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

İnternetten araştırdı iseniz iki makinenin IQ ları anlamında herhangi bir fark olmadığını göreceksiniz. Birbirlerine oldukça yakın sonuçlar verecekler hem imaj kalitesi hemde ISO başarımı anlamında. Aralarındaki temel farka gelince mk3 hemen her fonksiyon için müstakil tuşlar atanmış tamamı magnezyum alaşımlı bir gövdeye uzay kadar farklı ve başarılı bir AF sistemine sahip. Canon 6D ise hibrid gövdeli bir kısmı plastik bir kısmı magnezyum, AF si tamamiyle basic 550-600d AF sistemi var. Son derece az tuş barındırıyor kolay kullanım ve pratiklik üzere dizayn edilmiş cihaz. Eğer detay bilgi isterseniz benim 6D incelemesi yazıma bakabilirsiniz. Kısaca AF sistemi işinizde önemli ise çokça hareketli nesneler çekecekseniz, 6D size uygun olmayabilir. Çektiğiniz fotoğraflar genelde manzara benzeri statik şeyler ise makineyi çok zorlu doğa koşullarında kullanmayacaksanız ve tek kaygınız fotoğraf kalitesi ise 6D işinizi görecektir.

Tarih: 9 Temmuz 2014, 16:50 - İp: 62.***.**4.1
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

İnceledim . fotoğraf kalitesinde fark yok ne diye fazla para verelim 6D satın alın derdim ,,, ama bu iki fotoğraf makinesini kullanmaya başlarsanız 6D nin amatör , 5D MK III ün profesyonel amaçlı olduğunu farkedersiniz .

Tarih: 1 Ağustos 2014, 19:51 - İp: 185.***.**2.25
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

para varsa m3 . 6d biraz amatör kalır.

Tarih: 4 Ağustos 2014, 10:49 - İp: 194.***.**4.25
  • 1