eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Mamiya Zd

Selam Arkadaslar
(Bir arkadas kouyu buraya acmami istedi insallah iki defa acildigi icin sorun olmaz)
Bir Arkadasimla Beraber Yeni bir Stüdyo acmak icin kolari sivadik yalniz bir konuda anlasamadik
Fotograf makinasi olarak Mamiya ZD siparis verdik
ama hala icimde bir süphe var 22 milyon cözünürlükten baska cok büyük bir özelligine rastlamadim
acaba sizlerin arasinda kullanan oldumu olduyasa bu makina hakkinda bilgilerini paylasabilirmi
14 gün geri verme hakkimiz var bu süreyi asmak istemiyorum

Saygilarimla

Tarih: 2 Mart 2007, 18:44 - İp: 85.***.**7.104
wastrel
wastrel (üye)
Bursa / Amatör

Leica 'ya da bir göz atın derim aynı sınıftan

http://www.dpreview.com/news/0306/03062502leicadigitalr9.asp

gerçi ben olsam canon 1Ds mark II alırdım her yönden güvenilir. 16 milyon piksel de yeterli bence

Tarih: 2 Mart 2007, 19:21 - İp: 88.***.**8.232
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

stutyo icin 5d den sonrası gunah olur..

Tarih: 2 Mart 2007, 20:08 - İp: 85.***.**4.103
magenta_06
magenta_06 (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

1Ds mark II tavsiye ederim şu an ben canonun bu modelini kullanıyorum ve çok memnunum ama kontrasın söylediği gibi 5D bile yeterli şimdiki aklım olsa o kadar parayı bu makineye vermezdim

Tarih: 2 Mart 2007, 20:20 - İp: 88.***.**1.218
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Simdi biraz mualefet gibi olacak ama, ben geri verme derim.

Arakadaslarin soyledikleri cok guzel makinalar ama,Mamiya studyo makinasidir,Hic bir foto muhabiri,doga fotografcisi veya roportajcinin mamiya kullandigini gordun mu ?Cok nadirdir.

Bakma sen kontrast o iyi fotografcidir, bilir aslinda da ,iste...

Tarih: 3 Mart 2007, 01:02 - İp: 195.***.**2.67
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

mamiya gibisi yok bencede. cancanerinde dediği gibi bir stüdyo makinesidir mamiya.
klobikadan sonraki stüdyo makinem mamiyaydı. halende hem klobikam hem mamiyam stüdyomun bir küşesinde dekor olarak duruyorlar.

bu model hakkında hiçbir fikrim yok, dijitali nasıl sonuç verir bilemem ama madem 14 gün karar vermeniz için süreniz var o zaman bu süreyi stüdyoda bol bol deneme çekimi yaparak geçirin derim.

Tarih: 3 Mart 2007, 03:10 - İp: 88.***.**4.206
  • 1