ozgeportakalo
ozgeportakalo (üye)
İstanbul / Meraklı

Makina Ve Lens Hakkında Bilgi İstiyorum??

Merhaba öncelikle fotoğraf makınası almak istiyorum. ama amacım çicek böcek çekip makro çekim yapmak değil. protre çalışmak istiyorum. portreyi ön planı çıkarıp arkayı flulaştırmak olsun yeter. öyle fotoğrafçı terimlerinden de çok anlamam hangi makınayı önerirsiniz.Bİrde bu lensler hakkında soracaklarım var. 50 mm ve 18-105 mm arasındaki fark nedir . teşekkürler

Tarih: 2 Mayıs 2016, 13:52 - İp: 94.***.**1.18
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

50 mm sabit objektif portre ve obje çekim objektifidir. Arka planı çok güzel flulaştırır. Güzel bokehler verir. 1.8 diyaframlı olanı ucuz, 1.4 diyaframlı olan daha pahalıdır. Bütçenize göre birini seçersiniz.
18-105 takgez denilen, devamlı ve genel kullanım objektifidir. Diyaframı 3,5-5,6 dır. Arka planda 50 mm nin sağladığı fluluğu tam olarak sağlamaz.
Makineye gelince, bütün markaların giriş seviyesi gövdeleri iyidir. Gönlünüze ve elinize yatan birini seçin. Rahatlıkla kullanır memnun kalırsınız.
18-105 ile 50 mm objektiflere giriş seviyesi bir gövdeyi de eklerseniz size uzun süre hizmet edecek bir ekipmana sahip olursunuz. İyi alışverişler...

Tarih: 3 Mayıs 2016, 10:11 - İp: 82.***.**1.84
ozgeportakalo
ozgeportakalo (üye)
İstanbul / Meraklı

Teşekkür ederim çokkk yardımcı oldunuz Ercan bey iyi akşamlar

Tarih: 3 Mayıs 2016, 23:23 - İp: 188.***.**7.103
  • 1