rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

Konıca Mınolta 5d Yardım

Merhaba arkadaşlar;
Ben km5d almayı düşünüyorum ama yardımınıza ihtiyacım var üzerinde gelen 18-70 lensle ilgili bu lensle macro modunda konuya ne kadar yaklaşabilirim acaba kullanan arkadaşlar veya bilen birisi varsa bana yardımcı olsun teşekkür ediyorum.

Tarih: 30 Aralık 2005, 10:57 - İp: yok
adosero
adosero (üye)
İstanbul / Amatör

dslr kullanmak bu acidan avantajli iste rkantarci makro cekim yapmak istiyorsan makro lens takarsin
bu arada soruna da cevap vereyim 38cm..

Tarih: 30 Aralık 2005, 11:05 - İp: 212.***.**3.2
eacinci
eacinci (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba rkantarcı... km 5D nin tüm lenslerini aşağıdaki linkte bulabilirsin... önce sayfaya git sonra da "lens compatibility" i tıkla.... kolay gelsin...

http://www.dynax5d.com/5d_en/accessories.html
Lens compatibility

Tarih: 30 Aralık 2005, 13:52 - İp: 81.***.**0.227
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Merhaba rkantarci,
Konuya yakinlasmak ile konuyu yakinlastirmak her zaman ayni sey demek degil. sanirim senin istedigin sey bir konuyu daha buyuk, daha detayli cekebilmek. bu konuyu asagidaki linkte daha ayrintili bulabilirsin.

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=4766

Makro cekmek istiyorsan arkadaslarin tavsiye ettigi gibi,gercek bir makro objektif almakta fayda var. Minolta 5D`nin uzerinde satilan objektif makro degil ama kit halinde satilan en iyi objektiflerden biri. Onun onune +2, +3 Close-Up mercek taktiginda makro ozelligini arttirabilirsin. Ustelik Close-Up mercekler 15-20$ gibi oldukca ucuza malolacaktir sana.
5D olukca iyi bir makina, Turkiye`de fazla taninmasada ABD`de bayaa satti ve kullanici memnunuiyeti en yuksek olan modellerden birisi.

Tarih: 30 Aralık 2005, 21:19 - İp: 85.***.**9.179
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim ben bu makineyi alırsam iş amaçlı yakın çekimlerde kullanacağım yani benim için konuya 5 cm yaklaşmak gerekiyor s9500 le 5d arasındayım fazla açılmakta istemiyorum ama 5d macro lensiyle bana pahalıya patlar en ekonomik şekilde bunu halletmeye çalışacağım bilgileriniz için teşekkürler.

Tarih: 31 Aralık 2005, 09:35 - İp: 213.***.**0.8
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

sayın fotoman;
close-up lenslerden bahsetmişsiniz bu lensleri nereden temin edebilirim canon ve nikon için bazı stelerde gördüm fakat minolta için göremedim bana bu lenslerle ilgili daha detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim, birde 5d 28-70 objektif 70 mm zoom yapıldığı zaman makro mesafesinin değişip değişmediği hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim kolay gelsin.

Tarih: 31 Aralık 2005, 09:51 - İp: 213.***.**0.8
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar rkantarci..
oncelikle herkese mutlu seneler..
...
rkantarci, eger ki macro cekimler yapmak istiyorsun ve extradan lense yatirim yapma fikri de ekonomik olmayacak; o halde dslr olayina bence hic girme.. cunku gercekten pahaliya patlar..
.......
benim sana tavsiyem, aslinda, canon s2 is.. muthis bir macro modu var.. ve eger ki 5 megapixel de yeterli olur dersen, hic fazla harcama ve bu makineyi al..
hatta bir makine de pretec dc3a30.. kullananlar cok iyi bir macro modunun oldugunu soyluyorlar, ki fiyati da cok cok ucuz..

...................

tabii ki son karar senin...

Tarih: 31 Aralık 2005, 16:00 - İp: 62.***.**2.10
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

@dada... macro için madem SLR-Like'lara indik, Nikon Coolpix 8080 daha iyi bir tercih olmaz mı? ne dersin?

HERKESİN YENİ YILINI KUTLAR, SAĞLIK, BAŞARI VE MUTLULUKLAR DİLERİM...

Tarih: 31 Aralık 2005, 16:21 - İp: 81.***.**0.121
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

tekno merhaba..
aslinda kullaniciya bagli olan birsey bu..
her ne kadar, nikon 8800'un fotograf kalitesinin cok iyi oldugunu soyleseler de, yazma hizinin yavasligindan dolayi ben, tercih etmezdim..(su andaki ruh halimle.. )
diger yandan, canon s2, neredeyse, bir dslr gibi hizli.. ayrica inanilmaz bir macrosu var..
..ayrica yeni baslayan biri icin canon s2, hayli hayli yeterli olacaktir.. ki her modu da mevcut..
bilmiyorum sen ne dusunuyorsun?

Tarih: 31 Aralık 2005, 16:38 - İp: 62.***.**2.10
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili dada; ben uzun süre nikon 8800'ü incelemiştim, renklerinin doğallığına, netliğine bayılmıştım. ayrıca makro çekimler için özellikle tavsiye etmişlerdi bana. makro çekimde fotoğraf makinasının seriliği çok önemli değil, zaten ben biraz kurcalama şansı bulmuştum bu makinayı, dendiği kadar rahatsız edecek bir yavaşlık söz konusu değil. DSLR ile karşılaştırırsanız elbette yavaş gelecektir. birde SLR-like'lar içinde KM A200 var, ama, ben yoğunlukla makro çeken birine nikon 8800 diyorum yine de...

Not: Nikon 8800'ü bir süre kullanma şansım olduğu için Nikon 8800 dedim. KM A200 ile ilgilide iyi şeyler anlatılıyor, kullanmadığım için belki Nikon bana daha sıcak geldi. KM 5D kullanıcısı olarak KM A200'ün pabucunu dama atmamam lazım O da herhalde abisi kadar mükemmel bir makinadır.

#TeknO' tarafyndan 31.12.2005 16:50:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Aralık 2005, 16:43 - İp: 81.***.**0.121
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

tekno, aslinda zevk ve renk meselesi bence..
nikon 8800'un macro modunda, iyi denmesine ragmen; kenarlarda softluk yaratmasi ve distortion olusturmasi yuzunden eksiklikleri yok da degil..
ama iste hersey macro degil.. eminim rkantarci arkadsimiz, disarida da, yani is disinda da makinesini kullanmak isteyecektir..
oncelikle, canon s2, sony h1 veya panasonic fz5 gibi bir kamera bence hayli hayli yeterli gelecektir.. hangi noktada eksik kalir sence?
diger yandan, nikon 8800'un fiyati bir d50+18-55'den daha fazla.. tabii ki her ikisi de ayni makineler degil, ihtiyaca gore makine secimi degisir.. ama bir dslr kit fiyatindan da fazla pahali olmamali hem yavas yazan hem de compact bir makinenin fiyati.. (kac tane daha eksiklik cikarilabilir, sen de bilirsin.. konica 5d ile karsilastir mesela.. neredeyse ayni fiyat.. sen verir miydin o parayi?
ama bir s2, fz5 veya h1 icin verirdin..
..en azindan ben verirdim..

Tarih: 31 Aralık 2005, 17:07 - İp: 62.***.**2.10