mavera83
mavera83 (üye)
Ankara / Amatör

Konferans Çekimleri İçin Hangi Makine Ve Lens

Merhaba herkese
Resmi kurumda çalışıyorum, Kurum içinde gelen misafirlerin çekimleri, Konferanslarda habere eklemek için resim çekimleri birde tatilde vs hobi amaçlı başlangıç olarak

hangi makıne ile lens tavsıye edersiniz?
butçe olarak 2300 civarı düşünüyorum

Aklımdaki makine Af motorlu olması hasebıyle odaklama kolay olur düşüncesiyle Canon D700 18-55 stm lens makine nasıl olur. işle alakalı hangi lens daha çok lazım olur
TEŞEKKÜRLER..

Tarih: 19 Nisan 2017, 22:40 - İp: 46.***.**0.132
the_photgrpher
the_photgrpher (üye)
Yurtdışı / Amatör

Selam, konferans, toplantı vs çekecekseniz en fazla 18mm den başlayan ve en az 70mm ye uzanan lens tavsiye ederim ben size. Makinaya gelince bütçenize uygun giriş seviyesindeki yeni model dslr lerden herhangi bir tanesini alabilirsiniz. Hepsi aşağı yukarı aynıdır Canoncular size Canon Nikoncular da Nikon önerir (herkes için geçerli değildir ama genel olarak öyle) siz biraz bakın hoşunuza gideni alın. iyi şanslar.

Tarih: 20 Nisan 2017, 00:46 - İp: 194.***.**0.250
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Çoktan satın almış olabirsiniz . Bilgi için canon eos 500d ve üzeri bütün makineler hemen aynı işi görür . Önemli olan tele lensler f değeri 4-5.6 olması .iş göreni efs 55-250 is dir. İlk versiyonu ile stm olanı iyi . İkinci versiyonu hatalı almayın . Birde tripod oldumu yeter .

Tarih: 20 Mayıs 2017, 14:00 - İp: 5.***.**7.78
  • 1