recepx
recepx (üye)
İstanbul / Amatör

Kodak Z1275 Dijital Fotoğraf Makinesi

KODAK Z1275 DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ

Kodak Z1275, 12 MP ile işlem yapmayı son derece kolay hale getirmek için kullanıcı dostu özelliklerle donatılmıştır. Ayrıca yüksek ISO özelliği sayesinde, kötü ışıklandırma size engel olamayacak.

12 MP, olağanüstü çözünürlükle her detayı yakalar

76 × 102 cm (30 × 40 inç) boyutlara kadar baskılar ve mükemmel çözünürlük için 12 MP sensör
Daha fazla piksel, mükemmel fotoğraf kalitesini muhafaza ederek fotoğrafları kırpabileceğiniz ve büyütebileceğiniz anlamına gelir.

Profesyonel kalitede objektif ile yaratıcılığınızı geliştirin

Hızlı f/2,8–f/5,1
35–175 mm geniş açılı objektif, en ince detayı bile yakalar
5X optik zoom (profesyonel kalite Schneider-Kreuznach Variogon optik zoom objektif )
5X dijital zoom daha da yakınlaşmanıza olanak tanır.

6,4 cm (2,5 inç) yüksek çözünürlüklü renkli ekran

Geniş açılı, yüksek çözünürlüklü 6,4 cm (2,5 inç) renkli ekran üzerinde fotoğraflarınızı parlak ve net bir biçimde görüntüleyin
Yönlendirme sensörü ile, ister yatay isterseniz dikey çekmiş olun, fotoğrafı doğru şekilde görüntüleyebilirsiniz.
İzleme modunda, fotoğrafları 8X'e kadar büyütebilir, fotoğraflar arasında hızla gezinebilir ve çoklu görünüm yapabilirsiniz
64 MB dahili hafıza ve SDHC/SD/MMC kart uzatma yuvası sayesinde daha uzun süreyle fotoğraf çekebilirsiniz ( 64 MB dahili hafıza/fotoğraf saklama için 55 MB boş hafıza )

Fotoğraf geliştirme ve düzenleme özellikleri

Fotoğraf makinesi üzerindeki özellikleri kullanarak her defansında harika fotoğraflar çekin: kırpma, histogram, dijital kırmızı göz azaltma ve silmeyi geri alma.

Yüksek ISO modu—ayrıntıları kaçırmayın

Yüksek obtüratör hızlarıyla, düşük ışık koşullarında ve hareketin hızlı olduğu durumlarda ayrıntıları yakalayabilirsiniz
Fotoğraf makinesi ışık koşularına göre ISO 100 ile ISO 3200 arasında otomatik seçim yapar
ISO 3200, P/M modunda 3,1 MP, 2,2 MP, 2,1 MP ve 1,2 MP ayarlarında kullanılabilir

Dijital görüntü sabitleme özelliği

Fotoğraf makinesinin titremesi ve hedefin hareket etmesinden kaynaklanan bulanıklıkları engelleyin
Fotoğraf makinesinin yazılımı, net bir fotoğraf için makinenizin titremesini en aza indirir

Kodak Perfect Touch Teknolojisi

Fotoğraflarınızın, makinenizde çektiğiniz andaki gibi canlı görünmesini sağlayın.

Daha iyi, daha parlak fotoğraflar
Anılarınızı zengin ayrıntılarla tekrar yaşayın
Gülümsemeleri daha fazla belirginleştirmek için koyu gölgeleri silin

Akıllı sahne modu

Kullanılabilir 9 çekim modu içinden otomatik seçim yapan akıllı çekim modu ile kolayca çarpıcı fotoğraflar çekin
Bir sahne modu algılanamazsa, fotoğraf makinesi varsayılan değer olarak Auto (Otomatik) ayarını seçer.

Panorama birleştirme modu

Panorama birleştirme modu ile üç adete kadar farklı fotoğrafı tek bir büyük fotoğraf oluşturacak şekilde birleştirerek panoramik fotoğraflar elde edin

Kullanımı kolay HD video özellikleri

30 fps hızda sesli HD video (1280 × 720) kaydedebilirsiniz
Artırılmış çok yönlülük için video çekimi sırasında zoom yapabilirsiniz
MPEG-4 sıkıştırma formatıyla daha az hafıza kullanarak daha fazla video kaydedebilirsiniz
Birden fazla kareyi (tekli, 4'lü, 9'lu, 16'lı) 10 cm × 15 cm (4 inç × 6 inç) boyutlarında basın
Kareleri tek tek kaydedin ve aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşın
Ses kaydı, oynatma ve fotoğraf makinesinde video düzenleme özelliklerini içermektedir

Çoklu sahne modları

Portre modları—portrait (portre), self-portrait (kendi portreniz), night portrait (gece portre çekimi), backlight (fon ışığı)
Manzara modları—manzara, gece manzarası, havai fişek, gün batımı
Parlak çekim modları - sport (spor), beach (plaj) ve snow (kar)
Hareket modları—sport (spor), panning (kaydırmalı) ve children (çocuk)
Party (Parti) modu—düşük aydınlatmada, insanların iç mekanda fotoğraflarını çekmek

Tarih: 23 Kasım 2007, 17:12 - İp: 195.***.**4.119
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sensor boyutları: 28.1x18.7mm

enteresan..ornek fotograflarını gormek lazım.

Tarih: 24 Kasım 2007, 00:57 - İp: 88.***.**2.187
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Sensor size 1/1.72 " imiş

Tarih: 24 Kasım 2007, 02:41 - İp: 144.***.**0.224
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben letsgodigitalden bakmıstım.
1/1.72 daha mantıklı.
sakın ikisi eşit buyuklukte olmasın?

Tarih: 24 Kasım 2007, 03:13 - İp: 88.***.**1.151
brutalizm
brutalizm (üye)
Ankara / Amatör

Cihazı bugün aldım, aranıza da yeni katıldım. Yakın zamanda elimden geldiğince iyi fotoğraflar ile size cihazı tanıtacağım.
Özellikle ilcelemek istediğiniz kompozisyonlar varsa söylerseniz fırsat buldukça çekip sizlere gösterebilirim.

Tarih: 25 Kasım 2007, 22:44 - İp: 81.***.**5.97
acengiz42
acengiz42 (üye)
Ankara / Amatör

brutalizm arkadaşım bende ankarada yışorum, senin aldığın kodak z1275 den almayı düşünüyorum beni makina hakkında bilgilendirirsen sevinirim.

Tarih: 26 Kasım 2007, 17:10 - İp: 195.***.**9.234
recepx
recepx (üye)
İstanbul / Amatör

brutalizm , hayırlı olsun makinan , çektiğin bikaç resim eklermisin birde yakın çekimler ve optik zoom nasıl? - leri varsa makinanın yazarmısın ,,,

Tarih: 1 Aralık 2007, 09:56 - İp: 195.***.**1.51
tut-e
tut-e (üye)
İzmir / Meraklı

arkadaşlar bu makine 35 mm ve 12 mp miş.fiyatı 400 ytl falan.sizce bu paraya değer mi?yoksa ütüne az daha koyup ya da buparaya başka makina mı alınmalı?

Tarih: 5 Aralık 2007, 22:00 - İp: 88.***.**7.51
brutalizm
brutalizm (üye)
Ankara / Amatör

Bu makine ile çektiğim bir kaç fotoğrafı buraya koyayım. İyi çekemediğimin farkındayım ama daha fotoğrafçılık ile bir haftadır ilgileniyorum İlk 4 ünü küçük boy koyuyorum en sonuncuyuda 12 Mp olarak 4000x3000 koyuyorum. Umarım bir yayarım dokunur fikirlerinize..

buda 4000x3000 olan
http://rapidshare.com/files/75109261/100_0870.JPG.html

Tarih: 8 Aralık 2007, 11:57 - İp: 88.***.**8.182
mehmetpara
mehmetpara (üye)
Aydın / Amatör

Slm brutalizm bende Kodak Z1275 veya Kodak v1253 almayı düşünüyorum nasıl makina,sence hangisini almalıyım???

Tarih: 9 Aralık 2007, 06:21 - İp: 88.***.**1.182
brutalizm
brutalizm (üye)
Ankara / Amatör

valla hocam dediğin cihaz hakkında pek bi bilgim yok. ama incelediğim kadaryıla z1275 daha iyi gibi, optik zoom olarak zaten 1275 daha iyi. Ancak 1275 iso1600 iken 1253 iso3200. Bence karanlık ortamlarda foto çekmeyeceksen z1275 daha mantıklı.

Ama benim bu yorumuma pek güvenme acemyim ben fazlasıyla
Az çok yeni yeni öğreniyoruz işte

Tarih: 10 Aralık 2007, 00:48 - İp: 85.***.**9.78