mizak
mizak (üye)
Ankara / Amatör

Kendimi Fotografci Saniyodum

yaklasik 2 yildir amatör olarak fotograf cekiyodum ama simdi ben almanyadayim ve profesyonel olmaya gayret ediyorum. simdilik sorunum fotograf makinasi secimi. FUJIFILM FINEPIX S5600 alacak gibiyim ama tamamen gözü kapali almak gibi. fazla pahali olmayan ama ise yarayacak bildiginiz hangi modeller var? burda bebek ve dügün albümleri daha fazla yapacagimi umuyorum bunuda göz önünde bulundurarak hangi makineleri tavsiye edersiniz? bu arada özellikleri hakkinda fotografciliga ait terimler kullanmazsaniz cok sevinirim zira ben henüz cok yeniyim. simdiden tsk ediyorum ilgilenen herkese

Tarih: 26 Temmuz 2007, 17:41 - İp: 84.***.**2.14
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

9600 gibi makınalarla... profesyonel olmazssınız...
açıkcası 2 sene içinde yeterlı meraklı biri profesyonel olmak isteyen biri bu terimleri sular selelr gibi ne demek oldukalrını ezberlerdi..

9600 gibi makınaların çalışma sistemi ve profesyonelelrin kullandıkalrı makınaların çalışma sistemlerini.. aralarındakı farkların ne demek olduğunu oncelikle biliyor olmanız alzım açıkcası

Tarih: 27 Temmuz 2007, 02:38 - İp: 81.***.**4.155
mizak
mizak (üye)
Ankara / Amatör

hüzün seli beni anlamamissin ama yinede zaman ayirip cevap yazdigin icin tsk ederim. tekrar aciklamam gerekiyo galiba: ben 2 senedir kendi halimde elime hangi makinalar gecerse onlarla sadece fotograf cekiyodum ama sadece cekiyodum hepsi bu. almanyada ben bile coguna göre bu halimle profesyonel gibiyim. bende bundan faydalanip fotograf cekip photoshopla biraz düzeltip kendime ek gelir saglamak istiyorum. bu nedenle hic bilmedigim bi konuda yardim istedim bilsem zaten sormaya gerek kalmazdi! almayi düsündügüm makina fujifilm S5600 eger bu makina olmaz diyorsaniz fikrinizi söyleyinki ögrenmis oluyum. tsk

Tarih: 27 Temmuz 2007, 10:44 - İp: 84.***.**6.207
calvino
calvino (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba,

amatör bir makine ile profesyonel çekimler yapamazsınız. hem de bebek ve düğün gibi flaş gerektiren çekimler hiç olmaz. sizin en küçüğünden de olsa DSLR'ye ihtiyacınız var. elbette, bahsettiğiniz fotoları çekmek için paraflaş ve yansıtıcı ihtiyaçlarınız da olacak. almanyada kolayca bulabileceğiniz, bu tarz foto çekimlerini örnekleriyle anlatan kitapları alıp inceleyin en azından.

kolay gelsin. profesyonel olmak öyle kolay bir iş değildir.

Tarih: 27 Temmuz 2007, 12:41 - İp: 85.***.**5.109
rotleoni
rotleoni (üye)
Yurtdışı / Amatör

Selam Mizak,bence s5600 biraz eskidi istersen daha iyi modeller var,mesela fujinin s6500fd,daha iyidir ondan sonyh5,uygun mesela oda cok iyi
gene sony h7 veya h9,biraz daha pahali,panasonic fzc50 cok iyi bir makina mesela,bunlardan hangisini uygun bulursan alabilirsin,ama bence madem bu isi para kazanmak amaciylada yapacaksan bence dslr al derim,uygun bir lensle güzel fotograflar cekersin,ben okadar makina kullandim ama,hic birinden dslr kadar zevk almadim acikcasi,Almanyada zaten oldukcada uygundur fiyatlari,pismanda olmassin bence.
Tabi genede sen bilirsin,iyi sanslar

Tarih: 27 Temmuz 2007, 12:59 - İp: 87.***.**0.30
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

Mizak Almanya'daki fiyatları da düşününce bence de git bir dslr makine al alacağın en kötü dslr en iyi diyebileceğin dslr like'dan iyi fotograf verir ve seni geliştirir. Ama illa dslr like alacaksan s5600 alma s9600 yada fz50k al.

Tarih: 27 Temmuz 2007, 15:47 - İp: 195.***.**0.27
mizak
mizak (üye)
Ankara / Amatör

yazdiklariniz icin hepinize tsk ederim cok kisa ama gayet aydinlatici bilgiler vermissiniz. sanirim sizin önerdiginiz makinalara bi göz atmam gerekiyo. tekrar tsk ederim

Tarih: 27 Temmuz 2007, 16:50 - İp: 84.***.**6.207
mizak
mizak (üye)
Ankara / Amatör

arkadaslar yardimlariniz icin tsk ederim panasonic fzc50 almaya karar verdim sanirim bu makina benim isime yarayacaktir. ama simdide düsündügün konu su üzerinde verecekleri objektif yeterlimi, benim daha sonra tekrar almam gerekecekmi? cevap yazarsaniz cok sevinirim tsk

Tarih: 28 Temmuz 2007, 19:15 - İp: 84.***.**3.48
rotleoni
rotleoni (üye)
Yurtdışı / Amatör

Mizak kardes

fzc50 panasonic,in objektifini deyistiremessin o sabittir,
yani bu tür makinalarin objektifi üstünde neyse odur,deyismez.
sen dslr like,la dslr,nin farkini anlayamadin galiba,dslr deyisen objekifli olanlardir,yani almancasi spiegel refleks kamera,bunlarinda özelligi tabiki daha iyi resim kalitesi,ihtiyaca göre objetif kullanma,gibi vesaire bir sürü sebebi var tabi,ama tabi daha sonra pahaliya mal oluyor sonra,
dediyin makinada iyi bir makina,ama bence sen fujilere bak derim bekle iki ay sonra almanyada, Fujifilm FinePix S8000fd mit 18fach Superzoom und Bildstabilisierung,cikiyor piyasaya bakarsin fiyatta uygun olur onu alirsin,beklemeye deyer bence.

Tarih: 28 Temmuz 2007, 21:03 - İp: 87.***.**3.56
  • 1