kenankur
kenankur (üye)
İstanbul / Amatör

Kararsızım Kodak-canon-olympus

Kodak P880
Canon S2 IS
Olympus SP-350

Arkadaşlar bu makinalar arasında kararsız kaldım. Bana yardım ederseniz gerçekten sevinirim.

İlk makina almaya karar verdiğimde Kodak P880'i düşünmüştüm (halen aklımdaki makina bu ya neyse)

Birde bu makinalar bana ingiltereden gelecek. Herhangibir problem yaşamam herhalde.

Tarih: 12 Haziran 2006, 15:47 - İp: 212.***.**4.79
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

kenankur, megapixel fotoğraffın direk kalitesini gösteren bir faktör değildir. sadece fotoğrafın baskı boyutu ile ilgili.

kcbilir dediği gibi bilgiayarda bakmak için 3mp bile fazlasıyla yeterlidir. DFM de kaliteyi arttıran başka birçok faktör var. Objektif, sensör, işlemci gibi.

Tarih: 17 Haziran 2006, 07:51 - İp: 85.***.**7.49
kenankur
kenankur (üye)
İstanbul / Amatör

Sagolun arkadaşlar,

haftasonu P880 i inceleme fırsatı buldum, gerçekten hoşuma gitti. satıcı arkadaş pek makina üzerinde bilgi sahibi olmasada makinayı açıp kullanmama bir iki foto çekmeme izin verdi. bence güzel bir makina. evet ya insan birebir incelediğinde daha çok emin oluyor bazı şeylerden. mesela kcbilir lens değiştiriliyo dediğinde ben bayonetli sanmıştım, değilmiş .

Bu arada boş durmadım sizlerin eski yazılarınıda inceledim. 52mm filtre takılması gerektiğini kcbilirden öğrendim mesela. kcbilir sanırım P880 in tek kullanıcısı bu forumda. inşallah sana arkadaş olarak gelmeyi planlıyorum.. Hatta şimdiden Türkçe kılavuzunu indirdim bile.. Yalnız ASA için hafta sonu yaptığım denemede ISO400 kadar gördüm (PASMC Tüm modlarda denedim).Menude 400ün üstünü göremedim.Tabi zaman kısaydı.

xtolga verdiğin bilgiler için gerçekten teşekkürler. Özellikle Mp konusunda; detay bir adam olduğum için ve fotograflara zoom üstüne zoom atacağımı bildiğim için 3mp bana az gelir diye düşünüyorum. xtolga bu makinalarda da çekirdek işlemcimi var?

kcbilir Allah analı babalı büyütsün inşallah.

soru sorma hakkım baki değilmi arkadaşlar..

#kenankur' tarafyndan 22.06.2006 12:43:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Haziran 2006, 13:24 - İp: 212.***.**4.79
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Tabi canım istediğin kadar sorabilirsin, parmağımızmı yorulacak...
ISO tüm pixellerde 50-400 arası kullanılırken, 0,8MP'de (1024*768) 1600'e kadar kullanılabiliyor...

Tarih: 19 Haziran 2006, 14:06 - İp: 195.***.**2.8