ikidiriki
ikidiriki (üye)
İstanbul / Amatör

Ixus 960 -canon 400 D?

Ben slr bir makina almak için araştırmalar yapıyorum. Bir arkadaşım bana (hatta bu kişi bir fotoğrafçı) ne yapacaksın o koca makinayı al bi tane ıxus 960 ıs 400 d ile aynı kalitede fotolar çekersin ben bile yurtdışına giderken ıxus u alrım diyor. Ben hala slr konusundaki ısrarıma devam ediyorum ama siz ne dersiniz ustalar. Sizce ıxus, 400 d ile aynı netlik ve kalitede fotoğraf çeker mi? Sizin değerli görülerinizi de alayım ki arkadaşı bu cümleyi ettiğine pişman edeyim.

Tarih: 2 Mart 2008, 15:26 - İp: 81.***.**5.20
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

400d ile aynı kalitede fotograflar mı? Bence arkadasınız kusura bakmayın ama fotografcı değil manav sanırım.

Tarih: 2 Mart 2008, 21:13 - İp: 85.***.**9.115
emexci
emexci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Bence karsilastirma pek mantikli degil.

Kesinlikle 400D daha iyidir ve resim kalitesi bakimindan iyi bir lens ile 3x tane 960'i cebinden cikarir.

400D baslangic icin yeterli, ayni zamanda ucuz bir makine. Tripod ile Gece cekimleri yaptiginiz zaman anlarsiniz aradaki farki.

DSLR ile TAM KONTROL, Kompakt ile HERSEY OTOMATIK..
secim sizin

Tarih: 2 Mart 2008, 21:16 - İp: 80.***.**8.225
ikidiriki
ikidiriki (üye)
İstanbul / Amatör

Ben de manav demek istemiyorum ama yine de slr al dedirtemedim. Manav desek çok da abartmış olmayız. Yine de tam olarak bir cevap da veremedim. Çünkü ben amatörüm o profesyonel

Tarih: 2 Mart 2008, 21:17 - İp: 81.***.**5.20
kalısxax
kalısxax (üye)
Denizli / Amatör

400d kullanıyorum ve çok memlunum makinamdan..bence hakketen manavmış o arkadaş

Tarih: 3 Mart 2008, 21:11 - İp: 85.***.**3.98
ikidiriki
ikidiriki (üye)
İstanbul / Amatör

Şimdi arkadaş diyor ki ikisini de auto da çekersen fotoğrafların kalitesi aynı olur hiçbir fark olmaz. Ben buna şu nedenlerle slr zaruridir ya da daha kalitelidir şeklinde bir cevap veremedim. Sizin değerli fikirlerinize ihtiyacım var. Bana bir cevap yazın ki arkadaşı bir anlamda mat edeyim. Ben kısa öz ve ikna edici bir cevap bulamadım. Gerçekten de autoda bu iki makinenin fotoğrafları aynı kalitede mi olur?

Tarih: 3 Mart 2008, 21:27 - İp: 88.***.**6.40
emexci
emexci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

bunun icin flickr.com/cameras 'a girip arastirma yap. resimleri karsilastir. cevabi kendin de bulabilirsin..

Tarih: 4 Mart 2008, 00:48 - İp: 80.***.**5.229
ousahin
ousahin (üye)
Yurtdışı / Amatör

sensör boyutlarındaki farkı, iso performansındaki farkı, -çok önemli olmasa da- seri çekim hızındaki farkı söyleyebilirsiniz en azından.

Tarih: 4 Mart 2008, 16:11 - İp: 192.***.**4.219
lazza
lazza (üye)
İstanbul / Amatör

EVEET GÜZEL GENÇ ARKADAŞLARIM..slr makinanız varsa bir de yanına ixus 960 ıs model canon compact alırsanız iyi olur çünkü slr kalitesinde çok keskin mükemmel fotoğraflar çekiyor..bence daha hepiniz manav sayılırsınız.kullanma ve test etmeden ezbere konuşmayalım.

Tarih: 11 Aralık 2013, 14:14 - İp: 85.***.**8.63
  • 1