victorian
victorian (üye)
İstanbul / Amatör

İsteklerime Göre Önerebilecekleriniz ?

Öncelikle merhaba arkadaşlar...
Hızlı bi geçiş olucak ama direk isteklerimi anlatıyım
Henüz yaşım küçük ve fotoğrafa o kadar istekliyimki.. Ayrıca hobi olarak değil okulunu okuyup meslek olarak ele almak istiyorum. Henüz okul için 1 senem var... Ve sorun nasıl bir makina almam gerektiği. İlk olarak şunu söyliyim oldukça amatörüm ama Kompakt istemiyorum. Birçok konu okudum SLR'larında objektif değiştirirken makina kadar para vermek gerekiyormuş ama Kompakt alıp kendimi ilerlettiğim zaman SLR makineye ihtiyacım olucak. Bu sefer yinede değiştirmek zorunda kalıcam.
İstediğim SLR makinede çok profesyonel olmasına gerek yok ama en azından benim işimi görsün ve Kaliteli çekim yapsın. Yani Kompakt'tan daha fazla ayara özelliğe sahip olsun.. 5 sene sonrada onjektifini yenileyip kullanabileyim.
Ayırdığım bütçe enfazla 1000 TL Marka olarak Canon, Nikon yada Fujifilm..
Yorumlarınızı bekliyorum (:

Tarih: 22 Eylül 2009, 14:05 - İp: 212.***.**5.76
perseus
perseus (üye)
Ankara / Amatör

bütçen isteklerin için biraz yüksek gibi
ikinci el temiz makina bulursan Canon'un eos serisi veya pentax autofocuslu MZ veya LX modellerini araştırabilirsin. Yaklaşık fiyat olarak Canon EOS 300'ü piyasada 350-400 TL'ye bulabilirsin. ben pentax MZ-7 kullanıyorum gayet memnunum. MZ modelleri yaklaşık 150-200 TL, LX modelleri de 250-300 TL civarında. başlangıç olarak bunlardan başlayabilirsin. başlangıçta alacağın model önemli çünkü gövdeden sonraki tüm yatırımın lens olacağı için markayı değiştirdiğinde mevcut tüm lenslerini de değiştirmek zorunda kalırsın. Bahsettiğim makinaların tüm kontrolleri manuel olarak yapılabilmektedir. selamlar

Tarih: 25 Eylül 2009, 21:19 - İp: 78.***.**8.238
victorian
victorian (üye)
İstanbul / Amatör

perseus bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum. Canon EOS 300 dikkatimi çekti. Çünkü Canon Canondur yani =D. Makineye baktım benim gibi yeni başlayan biri için iyi bir makine gibi gözüküyor. Bi kaç fiyat araştırması yaptım bazı yerlerde 300 civarlarında dolanıyor bazı yerlerde ise 600 diyorlar hatta sitede gördüm bir arkadaş satıyormuş hemde aparatsız . Benim gördüğüm Canon EF 28-90mm Objektif,
UV Filtre , CANON boyun askısı, İKİ EDET PİL içerdiği halde 350 civarlarında falan hemde sıfır. Aradaki fark 50 tl değil 70 tl değil neden bu kadar büyük bi fark merak ettim ??

Tarih: 28 Eylül 2009, 13:36 - İp: 95.***.**5.188
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

300d yerine 2nci el pentax k100d al daha ii seçim olur.. 10 kere daha üstün bir cihaz.. Canon kullanan olarak söylüyorum bunu..

Tarih: 28 Eylül 2009, 13:44 - İp: 78.***.**2.38
perseus
perseus (üye)
Ankara / Amatör

victorian, benim bahsettiğim modeller analog modeller, yani filmli makinalar, eğer dijital düşünüyorsan, ben de puskas'a katılıyorum. pentax k100d iyi bir seçim olur. ben Pentax K20D kullanıyorum ve çok memnunum. selamlar...

Tarih: 28 Eylül 2009, 19:18 - İp: 78.***.**1.149
victorian
victorian (üye)
İstanbul / Amatör

Önerileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar...

Tarih: 21 Ekim 2009, 14:32 - İp: 88.***.**9.117
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

şu an hem canon 300D hem de pentax k20d kullanan birisi olarak kesinlikle canon 300d almamanı öneriyorum. çünkü oldukça eski bir model. aldığın makinenin de belli bir ömrü var. uzun süre kullanmak istiyorsan yeni makinelere yönel. spot olarak oldukça uygun fiyata giriş seviyesi model işini fazlasıyla görür. pentax k100d iyi bir makine. uzun yıllar işini fazlasıyla görecektir. gövdede titreşim önleme ve oldukça başarılı kit lensi yeni başlayanlar için oldukça iyi bir özellik

Tarih: 21 Ekim 2009, 14:49 - İp: 81.***.**7.150
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 350 D yi öneririm. Ben 3.5 yıldır kullanıyorum. Yazdıklarınız ışığında tam size göre...

Tarih: 21 Ekim 2009, 21:11 - İp: 217.***.**5.78
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

350 d yi kit lensi ile 600 tl ye alabilirsin.d70 de olabilir.

Tarih: 21 Ekim 2009, 21:33 - İp: 88.***.**1.24
victorian
victorian (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 350d'nin farklı sitelerde açıklamalarını yorumlarını okudum. Tam benlik bi makine sanırım yani yeni başlayanlar için gayet ideal gözüküyor. Sıfır bulamayabilirsiniz diyorlar belki temiz bir 2. el bulabilirim...

Tarih: 30 Ekim 2009, 18:28 - İp: 88.***.**0.195
  • 1