droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

İşte Panasonic Dslr!

Herkase merhabalar, Panasonic nihayet ilk DSLR'sini görücüye çıkardı. Makine piyasayı sallayabilir gibime geliyor.
1. 7.5 mp
2. Titreşimli sensör temizleme
3. Mega OIS
4. Live view
5. Panasonic tarafından geliştirilmiş yeni 4/3 MOS sensör (nasıl birşeyse?...)
6. Venus III işlemci
7. 207.000 piksel 2.5" LCD
8. Metal gövde
9. Objektif üzerinden diyafram ayarı
10.SD kart kullanımı....
Bu özellikler, bir arada toplanmış olmalarından dolayı Panasoic'i diğer makinelerden epey ileri bir noktaya taşınıyor diye düşünüyorum. Tabiiki resim neticeleri ve fiyatı belli olmadan konuşmak için erken. Üstündeki objektif , OIS'li 1:2.8-3.5/14-50mm Leica. Bu objektifin devamı var mı bilmiyorum ama yanlış hatırlamıyorsam cihazın aynı zamanda, Olympus'un 4/3 Zuiko objektifleriyle de uyumlu olacağını okumuştum.
Biraz daha detaylı bilgi için tıklayın lütfen...

#droral' tarafından 27.02.2006 00:21:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Şubat 2006, 23:28 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Droral teknik özelliklerini bilmem ama makinanın kendisi çok çirkin. Aynı olypuslar gibi. Özellikle denklanşörün yeri fz serisinde olduğu gbi çok ters bir yerde. Valla ben şok olmuş durumdayım bu çirkin görünüm karşısında.
Tabi bu şuna benzetilebilir kadın çirkindir ama melek gibidir. Huyunun hatırına katlanırsın.YAda kadın çok güzeldir ama huyu çirkindir güzelliğinin hatırına katlanırsın.
Umarım panasoniğin huyu iyidir.

Tarih: 26 Şubat 2006, 23:49 - İp: 85.***.**8.146
mek_888
mek_888 (üye)
Bursa / Amatör

bilgi için teşekkürler. bu makinayı takip listeme ekledim.

acaba kullanacağı objektifler canon ve nikon objektifi bulunur gibi bulunur mu, onu merak ettim.

bu arada kompakt bir maga ois özellikli panasonic denemiştim. sınıfına göre oldukça başarılıydı. Umarım bu model de SLR ye göre başarılı ve uygun fiyatlı olur

Tarih: 26 Şubat 2006, 23:50 - İp: 81.***.**5.177
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Bu alet gerçektende çok tipsizmiş. En azından FZ30'u gördükten sonra Panasonic nasıl böyle tipsiz birşey yapabiliyor diye soruyorum kendime.

Fakat fiyatı ve inceleme sonuçları iyi olursa bu çirkinliğe kesinlikle katlanılır. Makine henüz kapalı bir kutu.

Obtüratör hız kontrolünü tepeye koymaları iyi olmuş, fakat ben hala daha deklanşörün yerini çözmeye çalışıyorum.

Umarım kabuledilebilir noise ile ISO1600'e kadar çıkacak kadar başarılıdır. ISO performansı iyi değilse gider FZ30 alırım bunun yerine.

Tarih: 27 Şubat 2006, 00:27 - İp: 85.***.**4.184
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Fz5 de yaşadığım en büyük sorun vizörün çok solda oluşuydu, kullanımı zorlaştırıyordu, FZ30 da bu durumu düzeltiler diye sevinirken şimdi bu modelde neden vizörü tekrar sola çekmişler anlamadım.

Tarih: 27 Şubat 2006, 08:51 - İp: 212.***.**0.50
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

deklansorun yerini ben de bulamadim dogrusu..
....
arkadaslar saka mi soyluyorsunuz bilemiyorum, bence, L1, harika bir dslr.. olympus sistemini kullanmasini istemezdim, ama adamlar bu kadar ustune gidiyorlarsa vardir bir bildikleri demekten de kendimi alamiyorum..

tam bir leica rangefinder gorunumunde dslr.. ustelik cok da zarif..
tabii beni benden alan ozelligi, kit lensinin f/2.8-3.5 olan bir leica olmasi..
sirf bu lens icin bile alinir L1..

ustelik makinede yok yok.. live preview bile var e-330'daki gibi.. kocaman lcd'si.. tum manuel ozellikleri..
..............

bence bu makine cok cep yakacak..

Tarih: 27 Şubat 2006, 11:52 - İp: 62.***.**2.10
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

bence bu makine olympus değilde leıca makinelere daha çok benziyor daha bi karizma sanki

Tarih: 27 Şubat 2006, 14:34 - İp: 85.***.**6.223
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

abi deklanşör ayar tekerinin üstündeki mi yoksa?

Tarih: 27 Şubat 2006, 18:33 - İp: 81.***.**9.49
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

evet orada gorunuse gore..

Tarih: 27 Şubat 2006, 18:45 - İp: 62.***.**2.10
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

bence çok güzel bir makina
ama fiyatı 2000 USD nin altında olmayacaktır

Tarih: 27 Şubat 2006, 21:59 - İp: 85.***.**9.106
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hah afferin size bildiniz.Parmağınızı geriye çevirip öyle basacaksınız. Fz 20 de görünce epey şaşırmıştım. Alıştıkya ileride olmasına.Garip gelmişti.

Tarih: 27 Şubat 2006, 22:50 - İp: 85.***.**1.94