tansugunal
tansugunal (üye)
Kocaeli / Amatör

Ist D Yada Ist Ds Alacağım Fiyat ??

Arkadaşlar bu belirttiklerimden birini almak istiyorum sadece gövde olarak. Elinde olan yada tahmini piyasa fiyatını bilen var mı acaba? Bilgi verirseniz sevinirim.

Tarih: 21 Eylül 2008, 19:20 - İp: 88.***.**7.12
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu ıkı makinede cok eski makineler.piyasada bulmanız bile sans olur.
bulursanızda ben olsam 300 liradan fazla vermezdim. bence bunlardansa k100d yada k200d almanız daha mantıklı olur.

Tarih: 22 Eylül 2008, 09:42 - İp: 85.***.**3.117
tansugunal
tansugunal (üye)
Kocaeli / Amatör

300 liraya dijital SLR makina bulunabileceğini sanmıyorum. Kompakt bile iyisinden alınmaz söylediğiniz paraya. Çok eski makinalar da değiller ve tavsiye ettiğiniz modellerden sadece K200den mp olarak geride K100 den ise shake reduction. Geri kalan özellikleri aynı hatta üstün. Yinede ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Tarih: 22 Eylül 2008, 13:54 - İp: 88.***.**7.12
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu dediginiz iki makineninde k100d den ustun tek yanları yoktur.
eski makineler.
piyasada zaten birinci el bbulmanıza imkan yok. ilkelden bir k100d bile 650-700 liraya bulunabilirken,ikinci el bir ist-d ye 300-350 liradan fazla vermek bonkorluk olur.

piyasa hakkında bilgim var, dedigim fiyatlar gercektir.

Tarih: 22 Eylül 2008, 16:16 - İp: 81.***.**6.28
tansugunal
tansugunal (üye)
Kocaeli / Amatör

ist ds 4 yıllık bir makina. Poz telafi aralığı K100den daha geniş Kendisinden daha yeni olan K100 den 55gram daha hafif. 2.8fps sürekli çekim hızları aynı iken önbellek K100 de 5 ist ds de 8 karede şişiyor. K100 den daha iyi demiyorum ama en az K100 kadar iyi. Cihazların teknik verileri ortadayken sizin benim almakta karar kıldığım cihazın eski olduğuna karar vermekteki ısrarınızı anlayamıyorum. Piyasadan anlıyorum diye bitirdiğiniz yazınızın içinde 300 milyona slr sorusuna cevap da göremedim. Eos 300D de aynı yılın makinası 300-350 ye bulabilir misiniz ?

Tarih: 22 Eylül 2008, 16:51 - İp: 88.***.**7.12
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Tansu bey, Gaijin'e kızmışsınız ama haklı olduğu noktalar olabilir. Internet forumlarının çoğunda IstD ve IstDS modellerinin ne kadar kötü olduğundan bahsediliyordu, şimdiye kadar hiç olumlu bir yorum görmedim. Zaten dünyada da Türkiye'de de çok az satıldı, bu yüzden ikinci el bulmak da zor olacaktır. Bu modellerden birini almak istemenizin sebebi nedir? Elinizde mevcut Pentax lensler mi var acaba?

Tarih: 23 Eylül 2008, 01:49 - İp: 85.***.**7.40
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu tavrınızı anlamakta gucluk cekıyorum acıkcası.
amacımız yardımcı olmak burada, ama sankı sıze hakaret ediyormusuzcasına bır tutumdasınız.
ist ds zamanındada, sonrasındada ıyı bır makine degildi malesef.durum bu,
ve evet satan bulursanız 300 liradan fazla vermeyın ederı odur cunku.daha fazlası degil.
300 liraya bulursunuz bulmazsınız degil mesele, o makineye 300 liradan fazla verilmesi yanlıs olur.
ayrıca makine olarak eos 300d ile kıyaslanamaz.
kagıt uzerındeki ozelliklere bakınca her makine mukemel gorunuyor. onemli olan pratik.
ist d k100d ile kagıt uzerınde istediginiz karsılastırmaya tabi tutulabilir ama pratikte yanına bile yaklasamaz.

Tarih: 23 Eylül 2008, 09:07 - İp: 85.***.**3.117
tansugunal
tansugunal (üye)
Kocaeli / Amatör

Hiçbirşeye kızıp sinirlenmedim böyle yansıdıysa yanlış anlamışsınız. Ama çok kötü olduğu yada satmadığı kesinlikle çok yanlış. Canon ve Nikon'a kıyasla hiç satmamış bile denebilir maksadım onlar kadar sattı demek değil. Ama hiç satmaması ülkemizin koşullarında geçerli olabilir ancak. Ne adam gibi bir distribitörü nede bayisi olmadığından satmamış olabilir.

September, 2005: DIWA (Digital Imaging Websites Association), a world-wide organization of collaborating websites, today announces that Pentax has received their first DIWA Award for a D-SLR camera. Their *istDS model is honored with a Silver medal for outstanding test results.

Yukarıda da aldığı ödüle ait yazı görülebiliyor. Zaten bunlar markaların ilk modelleri olduklarından birbirileri ile kıyaslanacak durumları yok. İnsanlar bu makinalar çıktığında henüz Film mi Digital mi tartışması çok sıcaktı.

Pentax kullanan biri olarak Canon'un pentaxtan daha gelişmiş bir teknolojisi olduğunu ve üst modellerde pentax'ın karşılık model bile üretmediğini biliyorum.Fakat Pentax makina kullanmak istiyorum.

EOS 300D&*ist ds

Siz yan yana koymamışsınız ama bu site hernasılsa bunları karşılaştırmaya layık bulmuş. Kötü görüntü işlemcisine sahip olduğundan Jpeg formatını eleştirmiş. Ama benim kullanacak olduğum RAW a gelince karşılaştırma linkte görüldüğü gibi.

#tansugunal' tarafından 23.09.2008 09:23:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Eylül 2008, 09:22 - İp: 88.***.**7.12
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Ne alacağına karar vermiş birine karışmak olmaz.

Ebayden almayı denediniz mi ?

Tarih: 23 Eylül 2008, 09:47 - İp: 88.***.**9.69
tansugunal
tansugunal (üye)
Kocaeli / Amatör

Hiç yurtdışı alışveriş yapmadım ve dolaysı ile korkuyorum. Zaten kısıtlı olan bütçemin komple buhar olması beni çok üzer. Bilemiyorum yani.

Tarih: 23 Eylül 2008, 09:48 - İp: 88.***.**7.12
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Bir tane buldum ama sanırım gereksiz yere pahalı bir fiyatı var makinayı araştırdığınıza göre siz karar verin...

İST DL

Tarih: 23 Eylül 2008, 09:50 - İp: 88.***.**9.69