lmcml
lmcml (üye)
Çanakkale / Amatör

İlk Makinem Nasıl Olmalı

Şu sıralar bi fotoğraf makinesi alıp internetten,çevremden vs. öğrenebildiğim kadar fotoğrafçılıkla uğraşmak istiyorum fakat son derece kararsızım sizde Nikon D80 bana hizmet edebilir bir makine mi?Yaptığım araştırmalarda bu makinenin açık arayla en çok kullanılan makine olduğunu gördüm.Ama video özelliği yok.Yinede bu makineyi aldığımı var sayarsak 2.cil lensimin özellikleri ne olmalı?Lütfen yardım edin,şimdiden açıklamalarınız için teşekkürler...

Tarih: 30 Ocak 2012, 17:50 - İp: 88.***.**8.139
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

En çok tercih edilen makina en iyi makinadır olarak algılanmasın, bu makinayı tercih edebilirsiniz, o kadar kullanıcıyı mağdur etmediğine göre sizide mağdur etmez...

Tarih: 30 Ocak 2012, 19:33 - İp: 176.***.**1.62
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

d80e para verene kadar gidip cmos sensorlu iso performansı iyi olan, guncel ve sorunsuz bir model almanızı tavsiye ederim.
d80i ikinci el alacagınıza gore ikinci elle ilgili bir sıkıntınız yo. bu durumda 500d almanız sizin için iyi olacaktır. daha iyi iso performansı ve fotograf kalitesi yanında cok daha guncel bir model almıs olacaksınız.

ikinci lens almanız gerekir mi gerekmez mi bunları aldıktan sonra cekim yaptıgınız tarza gore belirlersiniz. gidip kullanıp kullanmayacagınızı bilmediginiz bir lense para vermenin mantıgı yok.

Tarih: 31 Ocak 2012, 01:12 - İp: 176.***.**2.172