erayalp
erayalp (üye)
Ankara / Amatör

Hediye Tavsiyesine İhtiyacım Var

Merhaba arkadaşlar,kız arkadaşımla yıldönümümüz yaklaştı,onunda şuan en çok istediği şey profesyonel bir fotoğraf makinesi.Bende ona hediye olarak güzel bir makine almak istiyorum ama bu işler hakkında en ufak bir bilgim yok bu yüzden bilenlere bir danışmak istedim..Fiyat limitim 2000 lira,2000 liraya kadar bana tavsiye edebiliceğiniz makineler nelerdir?kız arkadaşımda fotoğrafçılıktan çok anlamıyor,bir makine alıp başlamak istiyo bi yerlerden..Bu yüzden başlangıç için ideal,2000 liraya kadar bir makine tavsitesine ihtiyacım var

Tarih: 23 Ekim 2010, 22:14 - İp: 92.***.**1.100
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

İlla DSLR diyorsanız, bir bayan için arkadaşların önerdiği modellerin yanında bir de Pentax K-X'ler önerilebilir. Farklı renklerdeki kasaları ile kızların ilgisini çeken makineler. Ayrıca yanında da, dijital fotoğrafçılığa giriş, ışık bilgisi gibi kitaplar ekleyebilirsiniz.. Birkaç tane de fotoğraf kitabı, özellikle Bresson kitapları ya da Ara Güler Usta'nın DNR'larda bulabileceğiniz büyük boyutlu, sert ciltli kitaplarından.. Bunlar kitaplığın olmazsa olmazları, daha kimler var kimler.. Mesela "İstanbul'u Dinliyorum" mağazada 300 TL iken, internetten 180 TL'ye edinebilirsiniz.
Bana bu kitaplardan hediye gelse, herhalde sevinçten uçardım.. Özellikle İstanbul fotoğrafları..

Tarih: 26 Ekim 2010, 13:00 - İp: 116.***.**2.151
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

malkocy nin belirttigi gibi,bende burda kizlarin 1 numarali makinasinin Pentax K-X,yenisi K-R oldu daha gecen ay cikti sanirim,bu makinalar oldugunu goruyorum.Pembesinden bir tane alip buyuk bir surpriz yapabilirsin.Yada sor hangi rengi daha cok seviyor...Makinada oyle kotu bir makina degil.Sadece K-X biraz eksik ekran kalitesi ve fokus noktalarini gostermemesi ile falan filan.2000 e kadar yeni K-r kesin vardir sanirim ama bizimkiler ne kadar renk cesidi getirmislerdir bilemiyorum...

#ozansan' tarafından 26.10.2010 15:33:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ekim 2010, 13:33 - İp: 221.***.**6.23