sea_gull3
sea_gull3 (üye)
Kocaeli / Amatör

Hayyam Spot Fiyat-kasım Ayı

arkadaşlar bziler istanbul dışında oturan insanlar olarak hayyam piayasından uzağız yakın zamanda hayyamda makina alan veya fiyat soran arkadaşlar fiyatları yazabilirseniz seviniriz
canon 30d
canon 40d
nikon d80
nikon d200
canon 400d
pentax k10d ve benzeri
şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Tarih: 13 Kasım 2007, 13:26 - İp: 85.***.**8.60
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

uğramışken bide e-510 fiyatınıda sorarsanız sevinirim

Tarih: 14 Kasım 2007, 00:11 - İp: 88.***.**9.106
eco
eco (üye)
İstanbul / Meraklı

dün oralardaydım
nikon d80 18-135 lens ile spot fiyatı 1500 ytl civarı 1450 yede var
canon400d 1000 ytl civarında yanında 18-55 lens veriyorlar
d200 uzuna zamandır piayasada yok. üretimi bitti herkes d300 ü bekliyor sıfırı olsa düşük fitatlı bizlerde alabilsek.
40d 1500 dolar body fiyatı var en uygunda doğubankta gördüm hem makineler temiz hiç kurcalanmamış duruyor hemde bol miktarda var.

pentax k10d yi hiç sormadım çok fazla fiyatı yok spot almaktansa garantili almak uygundur diye düşünüyorum çünkü yeni bir cihaz en ufak bir sorunda servis desteği almak en iyisi

e510 çift lens kit ile 1100 dolar civarı

Tarih: 15 Kasım 2007, 00:28 - İp: 85.***.**8.254
zutu
zutu (üye)
İstanbul / Amatör

40D ve D300 gibi yeni modellerinin spot olarak almak riskli gibi duruyor. Çünkü arkadaşında dediği gibi, bir problem vs olabilir. Gerçi böyle bir durumda yabancı forumlarda da duyardık diye de bir seçenek söz konusu.

Gerçi makinadan daha çok objektif önemli. O konuda yoğunlaşmak ve paranın büyük kısmını objektifde değerlendirsek. O zaman mutlu sonuçlarla karşılaşırız diye düşünüyorum.

Çünkü ben 18-70 den hiç memnun değilim de.

Tarih: 15 Kasım 2007, 13:27 - İp: 85.***.**8.24
diver77
diver77 (üye)
İstanbul / Amatör

canon 40d 1500$ body
nikon d80 (18-135) 1400 ytl dolar olarak 1200 ve 1350 değişiyor
nikon d200 body 1300$ yanlış duymadıysam
canon 400d 900 ve 1000 ytl
nikon d40 600 ytl
nikon d40x 800 ytl ye bırakan vardı ama genelde 900
sony alpha a100 950 ytl 900 e kapatılır.
pentax k100 super 500 euro
pentax k10d ise 1200 dolar garantili ama
olympus e 510 garantili kampanya var 1400 ytl çift lens veriyorlar kampanya olarak hediye edilen lensin fiyatı 300 euroymuş.

hayyam fiyatları doğubanka göre daha pahalı. doğubankta fiyatlar aşağı yukarı aynıda alıcı olduğunuzu hissettirin birşeyler yapıyorlar. doğubank piyasasında herkes mal satmaya bakıyor yorum yapmıyorlar. hayyamdaki esnaf nikon d40 lens seçici diye hiç tavsiye etmiyor d80 e de fiyatının makinesi değil diyorlar canon 400d ye olumlu bakıyorlar . sony deyince biranda ifadeleri değişip sony alınırmı sony ancak compact makinede idare eder diyorlar. Anlayan birilerine sor sana açıklarlar dedi bir satıcı bende nikon ve canon piyasayı kapmış o yüzden reel bir karşılatırma yapamıyorlar dedim. Kendilerini bu konuda uzman sayıyorlar aslında yıllardır bu işi yaptıklarına göre saygı göstermek lazım değil mi? Sony nin lensleri pahalı diyorlar birde teknik servisinin azlığı yedek parçasının kıtlığını dezavantaj olarak gösteriyorlar. Olympus deyincede sony alınmaz dedik olympusu nerden çıkardın gibi bir tabir yaptı. Pentax hakkında pek olumsuz ifadeye rastlamadımda pentax piyasada çok az var. O yüzdende uygun bir spota rastlamadım.Sorduklarım garantili satıyorlardı bana çok uygun gelmedi. Ama canon 400d yi ramazan ayında doğubankta bir yerde 800 e indirmiştim 850 den aşağıya inmem diye tutturmuştu sonrada para çekmeye gitmiştim aklım karıştı almamıştım. Fiyatlar bana artmış gibi geldi. Halende hangi makineyi alsam karar veremedim. Sanırım dslr-like alacağım herkes birşey deyince aptal aptal geziniyoruz başka birşey olmuyor. Lenleri sormayın pek anlamıyorum ama lensler her zamanki gibi bana pahalı geliyor. Diyorum canon 400d mi nikon d80 mi (nikonda 18-135 lens var ) canon400d diyorlar fiyatı iyi onu al falan. amaaa kit lensi alma onun yerine 50-70 mi tam hatırlamadım bunu al her işini görür tamam o zaman onu alalım fiyatı ne kadar 2000 ytl falan hınkkkk bilmem satıcı öyle dedi doğrumu sony almayın olympus almayın canon x şöyle nikon x şöyle ya 10000 ytl versek yine iyi birşey yok anladığım kadarıyla. Makine falan hikaye lensin olmayınca. Ben bunu erkekliğe benzetiyorum millet gülüyor. Satıcıya dedim hımm demekki erkek gibi birşey yani taş gibi gösterişli bir erkek ol sonuçta tık yoksa onlar işe yaramaz tabi hepsi bir arada olsa süper olur Neyse arkadaşlar keşke bu işlerden anlayan bir arkadaş olsada benim kolumdan tusa kardeşim al şunuda sus çek fotonu keyfine bak.

Tarih: 15 Kasım 2007, 15:11 - İp: 88.***.**7.128
traxxas
traxxas (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

sız ne hayyamdakılerın tavsıyelerıne nede dogubanktakılerın tavsıyerıne uyumayın derım ben acıkcası sonucta adamlar tıcaret yapıyor bu nedenle sıze elındekı fazla olan malı satmaya calısıyor bu nedenle oraların tavısıyelerıne pek uymayın derım ben acıkcası

Tarih: 15 Kasım 2007, 19:29 - İp: 193.***.**6.177
eco
eco (üye)
İstanbul / Meraklı

valla satıcı ağzına pek güven olmaz elindeki malı satmaya bakar. bende şans eseri hiç aklımda yokken olympus e500 sahibi oldum umduğum vasat bit makineydi fakat çok başarılı bir makine gördüm renk algılaması ve gece şekimleri mükmmel.

nikond0 in 18-135 lensi çok güzel çok balarılı geliyor ama o paraya olympus e510 la birlikte yanında 3-4 lens bile alabilirsiniz.
slr makine olarak hemen hemen hepsinin özellikleri 3 aşağı 5 yukarı aynı ama elinize aldığınızda size hissettirdiği duygu makinenin kullanımına ve kısa yollarına çabuk adapte olabilmek çok önemli.

az bir parada vermiyoruz bu cihazlara üzerine biraz eklemeyele kötünün iyisi bi araba bile alınabilir.

Tarih: 16 Kasım 2007, 10:26 - İp: 81.***.**6.3
kuklaci
kuklaci (üye)
İstanbul / Amatör

diver77
evet herkes fikrini söylüyor haklısın.Bence kafanda birtakım şeyleri netleştirmelisin kendi bütçene göre.

-2 yıl garantili mi alayım?
-Spot mu alayım?
-18-55 kit iş yapmaz deniyor zaten ama kompakt makinelerle harika yaratan arkadaşları gözardı etmemek lazım.
-Eğer spot alırsan garantiliye ödeyeceğin fark miktarıyla ortalama bir lens daha alabilirsin.
-Spot 2 hafta 1 ay ,3 ay gibi kendine göre dükkan garantisi veriyor ne derece güvenilir olur o da ayrı bir tartışma konusu tabii...

Tarih: 17 Kasım 2007, 04:07 - İp: 212.***.**4.211
erdenbay
erdenbay (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

@diver77 arkadaş...
Bir senedir bu ve benzeri forumlarda,fotoğraf makinalarını,üstadların yorumlarını,tartışmalarını ve foto örneklerini inceliyorum.

Fotoğraf çekmeyi seviyorsan DSLR yi önünde sonunda alacaksın.Bundan kaçış yok.Onun için benim gibi fazladan masraf yapıp önceden slr-like alma(video çekimi var diye fuji 6500fd,aldım) Fujiden memnunum ,amma dslr ile alakası yok

D80 ve 400D güzel makinalar. D80 bütçesi sınırlı olan için şu an pahallı.
400D ise ,ilk etapta lens almıyacak için,kötü bir kit lensle satılıyor ve vizörü küçük ayrıca çok işine yarıyacak her DSLR de olan Spot ölçüm özelliği yok.
Kontrastın çok yüksek olduğu, ışık ayarının belli bir yere veya nesneye gore yapılması gerektigi durumlarda kullanılır spot-ölçüm ve çok gereklidir.

Bence şu an Canon40D,30D NikonD300 Sony A700 serisinin en güzel makinaları ve CMOS sensör kullanıyorlar.Fakat fiyatları yeni oldukları için Türkiye'de çok yüksek.

Hiç kafanı bulandırma. Bırak Hayyamdaki,Doğubanktaki satıcıların yorumlarını. Satana değil kullanana sor. Ben de şu an dslr kullanmıyorum amma alma aşamasında olan birisi olarak çok inceeledim ve bu sitede dslr kullanan bir çok arkadaş var,dolaş yorumları oku.

Ben sana fiyat/performans olarak ve kullanımı kolay Sony A100'ü öneririm.
Geçen sene 2000Liraya(kit lensiyle,ki güzeldir)satılan Sony A100(18-70 kit lensiyle)spotta 1000 Liraya bedava ,ki slr-like fiyatı neredeyse,al keyfine bak. Sonrada bi Sony 75-300 zoom için alırsın,senelerce başka masraf yapmadan fotoğraf çekersin.

BURADAN A100 fotolarını incele

#erdenbay' tarafından 17.11.2007 14:57:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Kasım 2007, 04:49 - İp: 88.***.**0.226
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar peki Canon 40D ve Sony A700 nekadar? 2.000 YTL ye alabilir miyim spotta?

Tarih: 17 Kasım 2007, 22:12 - İp: 85.***.**6.187
smlzl
smlzl (üye)
Yalova / Amatör

beyler canon 30d nin fiyatı ne civarlarda hayyamda..?

Tarih: 20 Kasım 2007, 00:34 - İp: 88.***.**6.119