butimar
butimar (üye)
Antalya / Amatör

Fz50 Yeni Sevgili Buldum. Lütfen Oku

dostlar s3 almayı düşünüyordum. ancak fz50 kalbimi çaldı. fiyatı yakın olan ancak daha iyi olduğuna inandığınız bir makine önerebilir misiniz. bir de sony alfa 100 için yılın makinesi diyorlar. fikri olan varmı acaba

Tarih: 24 Ekim 2006, 17:43 - İp: 88.***.**5.197
cayan
cayan (üye)
Ankara / Amatör

merhaba arkadaşlar ben sitede yeniyim.şu aralar yarı profesyonel bi makina alma arifesindeyim.aslında gözüm lumix fz 30'da ancak yurtdışı fiyatı itibariyle sony dsc h-5 daha uygun. bu nedenle büyük ihtimalle bu makinayı tercih edeceğim. sizce hata mı etmiş olurum. bana aynı sınıftan önerebileceğiniz başka bir cihaz var mı. ayrıca sony'nin internet sitesinde sony h-5'de raw modunun olduğu yazıyor.bu konuda bilgisi olan var mı.

Tarih: 1 Kasım 2006, 15:18 - İp: 195.***.**3.2
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

ben h5 alırdım.daha yeni, daha güzel bence. kocaman lcd ekran da cabası. fotoğraf kalitesine gelince;

fz-30 daha iyi manzara çekecektir diye tahmin ediyorum.portre filan, emin değilim.... ama bunun dışında, h5 telede, makroda ve uygun olmayan ışık koşullarında çok daha iyidir.özellikle makroda çok daha iyidir.
h5 te raw yok bildiğim kadarıyla.olmaması bir eksiklik midir?bence değildir, olsaydı çok yavaş olurdu muhtemelen. o işlemciyle...yani olsa da pek bir işe yaramazdı.

Tarih: 1 Kasım 2006, 15:31 - İp: 88.***.**2.207
ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

bence hata etmiş olmassın sony h5 guzel bir makina...bencee en buyuk artısı..3 inc lik dev lcd ekranı ..optik vizorü(dslr de olur) olmayan makinelerde çok önemli bir özellik....flash mesafesi güzel,tipi de hoş.....
ama resimleri jpeg modunda kaydediyor..raw formatı yok...zaten bu sınıftaki makinelerin bidiğim kadarı ile hiçbirinde yok

Tarih: 1 Kasım 2006, 15:45 - İp: 88.***.**8.126
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

raw demişken, geçen gün olympus bir kompak geçti elime, bir arkadaşım almış 700 liraya. kompakt bir makine, ama raw vardı.
ama keşke olmasa
2-3 saniye filan sürüyor, çekip kaydetmesi

Tarih: 1 Kasım 2006, 15:48 - İp: 88.***.**2.207
ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

buffalo sen benden önce davranmışsın ,yazdıktan sonra gördüm...ama aynı fikirde olmamıza sevindim

Tarih: 1 Kasım 2006, 15:49 - İp: 88.***.**8.126
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

caompakt makinelerin raw larından yeteri kadar performasn alamassınız, ne de olsa küçük sensör üzeine çekiliyor bu raw lar. SLr de çekilen raw lardan ancak gerçek bir performans alabilirsiniz.

Tarih: 1 Kasım 2006, 16:30 - İp: 212.***.**0.50