omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

Full Frame Nikon D3

http://www.kenrockwell.com/nikon/d3.htm
hadi nikoncular gozunuz aydın ama yuvarlak olmus biraz
fk forumunda gordum bende

Tarih: 20 Temmuz 2006, 01:47 - İp: 88.***.**9.45
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

gercekten de biraz yuvarlak gorunuyor..

iyice heyecanlanmaya basladim dogrusu.. photokina'da insallah kalbim dayanir..

Tarih: 20 Temmuz 2006, 02:54 - İp: 62.***.**2.10
srknata
srknata (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Gercekten biraz yuvarlak olmus )
Deve kusu yumurtasi gibi..

#srknata' tarafyndan 20.07.2006 07:43:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 07:35 - İp: 195.***.**6.178
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

D3 karakalem çalışması gibi olmuş.Gerçeği yansıttığını sanmıyorum.Görüntüsü hoşuma gitti.İlker bu makina çıkarsa,sınıf olarak nerede konumlanır?

Tarih: 20 Temmuz 2006, 09:57 - İp: 85.***.**8.53
guneyt
guneyt (üye)
Ankara / Amatör

Yaw o değilde ben şunu hayal ediyorum.
Bu makinelerin sensörlerinin olduğu platform çıkartılabilir olmalı. Ayrıca bu platformun ileri geri hareket kabiliyeti ve IS sistemi olmalı. Böylece lens kaynaklı AF odak problemleri tarihe karışır. Düşünsenize 50mm 1.8 lensinizi taktığınız zaman daha önceden ayarladığınız profili aktif hele gelir sensör uygun posizyonunu otomatik bulur. Sensör IS sistemi zaten süper olur, ek olarak öyle bir geliştirme yapcaklarki lens üzerindeki IS sistemi ile combine çalışcak ve daha fazla IS imkanı sağlacak. İlerde yüksek megapixelli daha gelişmiş IS sistemli sensör çıktığı zamam alıp bunu küt diye makinene takcan mesela.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 10:04 - İp: 213.***.**5.69
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Anladım seni güneyt.Senin istediğini şey aynı bilgisayarlardaki gibi.Hani biz toplama bilgisayar alıyoruz ya.Demode olan parçasını çıkartıyoruz ve yerine iyisini takıyoruz.Mesela bizde Canon 350D/30D var.Yada Nikon D70s var.Bu modellerin sensörlerini çıkartıyoruz.Yerine satın aldığımız full frame sensörü monte ediyoruz.Örneğin makinamız digic 2 kullanıyor.5 yıl sonra digic 4 çıktı mesela.Biz hemen değiştiriyoruz.Harika olur valla

Tarih: 20 Temmuz 2006, 10:14 - İp: 85.***.**8.53
guneyt
guneyt (üye)
Ankara / Amatör

Dur hocam daha bitmedi,
Mesela ayarlanabilir crop faktörü olcak. 1.3x, 1.6x, 2x gibi. 1.6x e bastın mı senin FF sensör şu anki canon 350d lerinki gibi olacak. Sensörün orta kısmı kullanılacak ama aperture değişmeden zoom 1.6 katına çıkcak. Düşünsenize tele kullanamadan ve lensi yavaşlatmadan birazcık detaydan kaybederek gövdeden zoom olayı.

Mekanik perde yerine ışık geçirgenlik ve yansıtkanlık karekteri değişken özel bir madde kullancaklar. Hani yarı iletkenler varya elektiriği verince iletken oluyo. Voltajı verince gelen ışığı vizöre değilde sensöre yollayacak. Böylece shutter speed olayi 1/(1.000.000) olcak.

Sonra şu resim profili olayına gelelim. Canavar bir bilgisayar yazilimi olcak. Bunu kullanarak kendine profiller yaratcaksın. Keskinlikten tut noise indirgemeye kadar ve daha başka bir dünya image processing olcak. Bu profil dosyalarını makinene yükleyeceksin. Makine çektiğin resimleri aynı bu profile göre işleyecek. Ayrıca cihazın içindeki işlemci programlanabilir olacak. İstediğin zaman
daha gelişmiş image processing yazılımı yükleyebileceksin.
Ayrıca bu işlemci çekilen resimler üzerinde bir dizi istatiksel hesap yapcak. Resmin netliğinden tutta objelerin altın nokta kuralına uyup uymadığı konusunda seni uyaracak. Yok kardeşim bu olmadı yeninden çek diyebilecek.

Son olarak kesinlikle kablosuz iletişim özelliği olcak. Açtın mı network ağında otomatik tanınacak. Çektiğin resimler isteğe göre o anda diğer odadaki bilgisayarına, yanındaki labtopuna veya ceketinin cebinde yine wireless özelliği olan 1 terabayte lık harddiskine kaydolacak.

Bu arada Canon'un yeni bir modeli geliyomus. Canon 0.1 Mark X. Bunların hepsi olacakmış.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 10:44 - İp: 213.***.**5.69
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Güneyt yanına paraşüt almayı unutmuşsun.
O dediklerinin hepsi olurmu,olursa 20 yılı bulur mu dersin?
Ben bunları göreceğimi pek tahmin etmiyorum ama yanılmayı çok isterim doğrusu.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 10:57 - İp: 85.***.**8.53
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Şaka olmasın... Hani onu bekliyorduk ama.... Bu kılıkta değil..

Tarih: 20 Temmuz 2006, 11:11 - İp: 85.***.**2.248
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

guneyt ayarlanabilir crop faktor zaten D2xde var istersen 1.5x de 12 mp istersen 2.0x de 6 mp

Tarih: 20 Temmuz 2006, 11:17 - İp: 88.***.**9.45
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

d3 bana asparagas bir haber gibi geldi

Tarih: 20 Temmuz 2006, 11:29 - İp: 212.***.**0.50