nevus
nevus (üye)
İstanbul / Amatör

Full Frame Dslr mı Aynasız mı Kararsızım

Merhaba ,

Bir konuda sizin de görüşlerinizi almak istiyorum.
Ben hobi olarak fotoğrafla uğraşıyorum.Piyasadaki fotoğrafla ilgili kitap ve dergileri düzeni olarak okuyorum ,5 yıla yakındır Nikon d90 ve Canon 60D kullanıyordum.Elimdeki tüm ekipmanı sattım ve yeni makine almaya karar verdim ama 2 makine arasında kararsız kaldım

DSLR mı yoksa aynasız mı almalıyım

1. sony a7 FullFarme

2.Nikon D610 ( veya Canon 6d )

Fiyat olarak iki makine de aynı aralıklarda.Biraz daha sony a7 ağır basıyor hafif olduğu için ama siz ne dersiniz?

Biliyorum aynasızların lensleri piyasada çok az filan ama Lens çeşitliliği konusu benim için sorun değil

Tarih: 6 Temmuz 2014, 17:12 - İp: 85.***.**3.3
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Şimdiye kadar kullandığınız makineler orta seviye makineler. Bence sizin fullframe makinelere geçme zamanınız gelmiş. Sorduğunuz soru Nikon'cularla Canon'cuları tartıştırabilir. Bana sorarsanız Sony A7 derim. Ama ben Olympus'un fullframe makinesini bekliyorum. Bu yıl sonuna doğru çıkması bekleniyor. Olmazsa ben de ileride fullframe makinede sony A7 yi tercih edeceğim.

Tarih: 6 Temmuz 2014, 19:05 - İp: 176.***.**6.100
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

3 makineden şu daha iyidir demek çok zor. Geriye sempati olayı kaloyor. Ben olsam Canon'u tercih ederdim.

Tarih: 6 Temmuz 2014, 19:11 - İp: 78.***.**7.169
nevus
nevus (üye)
İstanbul / Amatör

aslında benim en çok karasız kaldığım nokta aynasız mı dslr mı? dslrda karar kılsam canon 6d veya nikon d610 çok da farketmez.ikisi de aşağı yukarı aynı kamera ama işte dslr mı almalı yoksa aynasız fullframe orada kaldım

Tarih: 7 Temmuz 2014, 15:40 - İp: 85.***.**2.81
theyapici
theyapici (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

6d wifi lı versiyonu tam bir iso canavarıdır alım satımı kolaydır aynasız satmak bir nebze daha zor dslr a gore canonda envayi cesit 2. El lens piyasası da var kesinlikle 6d

Tarih: 9 Temmuz 2014, 16:46 - İp: 8.***.**4.141
muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

Bende DSLR cıyım. Sony A7 nin imaj kalitesine yorum yapmayayım ancak lens bulunabilirliğini o kadar küçümsemeyin bence, 6D aldım son derece memnunum hızlı hareketli nesne çekimleri ile özel bir işiniz yoksa hiç düşünmeyin derim.

Tarih: 9 Temmuz 2014, 17:17 - İp: 62.***.**4.1
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Bu üç makine arasından ben D610'u tercih ederdim sanırım. Çünkü bana göre kağıt üzerinde çok üstün. 6D kullananlardan da hiç bir şikayet duymadım. A7 FE lensler ile çalışır. Bu lenslerden bildiğim kadarıyla sadece 4 çeşit var ve fiyatları çok uçuk. Tamam ff lensler Canonda da Nikonda da ucuz değildir ama yinede 2800 küsür dolar etiket görünce dudaklarım uçukluyor. Hiç olmazsa Canonun lenslerini 2.el makul bir fiyata bulma şansı var. Sony de bu hiç yok.
ikinci kararsızlığına gelince aynasız ff mi normal dslr ff mi dersen normal dslr ff tabiki. Hiç şüphesiz. Ama yok ben sadece gezi ve doğa fotoğrafları çekeceğim, apsc yada fourthird yeterli diyorsan aynasızlar göz kırpıyor.

Tarih: 7 Eylül 2014, 19:37 - İp: 78.***.**2.178
  • 1