zeyno
zeyno (üye)
İstanbul / Amatör

Fujs3 mü Nikon D50 mi Yksa D70sm ?

Arkadaşlar
Uzun bir süre fuji s2- ve s3 kulllandım.
Şimdi makina alma sürecindeyim
Nikon daha önce hiç kullanmadığım için bilen ve kullananlardan yardım isteyeceğim.
FAyrıca kıyaslama yaptığınızda
FujiS3 mü NikonD50 yada D70S mi?
teşekkürler şimdiden.

Tarih: 3 Mayıs 2006, 16:59 - İp: 213.***.**3.137
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

tabiki d70

Tarih: 5 Mayıs 2006, 01:14 - İp: 85.***.**6.62
golden
golden (üye)
İzmir / Amatör

Ayrica nikon d50 yerine km5d yide incele derim

Tarih: 5 Mayıs 2006, 09:27 - İp: 85.***.**0.127
necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

Fujiyi bilmiyorum.Ama d50de d70s de kullandım ve tabiki d70 derim. D50 de çok iyi makina ama ben o makinayı aldım ve bi çok teknik sorunla karşılaştım(bu hepsi böyle demek değil tabi) ve d50den soğudum.Şimdi d70 kullanıyorum. mükemmel makina.

Tarih: 5 Mayıs 2006, 11:32 - İp: 81.***.**2.75
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

zeyno merhaba..
fuji s3 kullandigini soylemissin.. ama su anda da s3 alayim mi diye soruyorsun? sanirim baska bir makineyi kastettin..
....
ucu arasinda, eger ki fuji s3 pro alabiliyorsan, tabii ki s3 pro derim.. cok daha ust klasman bir makine herseyden once..
fuji s3 pro'yu d70s ile degil d200 ile kiyaslayabilirsin.. ve su anda -turkiyeyi bilemiyorum- fuji s3 pro'nun fiyati cok dustugunden, d200'den bile iyi bir tercih olabilir..

diger yandan canon 20d'nin fiyati da cok dustu.. onu da bir incele fuji s3 pro ile birlikte..
benim son tercihim s3 pro olurdu.. veya alabilirsen nikon d200..

Tarih: 5 Mayıs 2006, 19:01 - İp: 62.***.**2.10
zeyno
zeyno (üye)
İstanbul / Amatör

Öncelikle fikirlerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim

Sevgili dadanagast,

S3'ü kısa bir süre kullanmıştım tekrar sormamdaki maksat kullananların da diğer makinelere kıyasla fikrini alıp ona göre bir karar vermek istediğimden.

Fujı s3 pro için daha üst bir klasman makine derken fikirlerini paylaşır mısın?
Fujı S 2 kullandığımda perde takılma sorunu çok yaşadım, ileride s3 te de aynı problemle karşılabilirim düşüncesiyle tereddütüm var biraz da birçok kişi -daha önceden Canon'dan yana olanlar da- şimdi Nikon'u tavsiye etmeye başladılar onun bir karmaşıklığı var.

Ayrıca dün sirkecide bir kaç yere body dizaynlarını da yakından görmek için uğradım. Canon d20'de ilgimi çekti netten kıyaslama yaptığımda d20 nin keskinlik açısından daha iyi olduğunu düşündüm,
Yani özetle önceliğim birazda keskinliği ama enstantene hızı ve diğer lenslere de uyumunu da gözardı etmemek istiyorum.

Saygılar

Tarih: 8 Mayıs 2006, 09:56 - İp: 213.***.**3.137
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Selam zeyno.Bende Canon ile nikon'un bazı modellerini kıyasladığımda,nikon'un eşdeğer canonlar ile rekabet edemediğini gördüm.Aynı kılasmanda bulunan modellerini incelediğimde canon hep bir adım öne çıktı.Tabi bu karşılaştırmaları aynı fotoğraflarda göstermiş oldukları performans ile değerlendirdim.Bana kalırsa Nikon D50,Nikon D70'e göre noise testinde daha başarılı.D70S modelinin de D70 ile arasında1.8' yerine 2.5' lcd ekran ve yeni bir tür pil kullanabilmesi gibi birkaç basit özellik dışında bir yeniliği olmadığına göre D50,D70S'e göre hem noise hemde fiyat/performans oranı göz önüne alındığında bir adım önde diyebilirim.
Mesela Canon'un yeni çıkarmış olduğu 30D modeli Nikon D200 den daha uygun bir fiyata satışa çıkmasına rağmen,D200'ün fersah fersah önünde yer alıyor.Çünkü D200 bilhassa 800 isodan başlıyorak kirlenmesini gözler önüne sürüyor ve tabir_i caizse iso 1600 de eteğindeki taşları döküyor.
Belki Canon 30D yüksek isolardaki testlerde düşük kirlenme ile iyi bir başarı yakalamış olsa da kendi fikrimce bunu keskinlikten ödün vererek ödüyor ki bu çok fazla miktarlarda değil.Sanırım Canon'un tercih edilmesinde düşündürücü rol oynayan en büyük etken lens fiyatları.Yoksa erkayalar,aksesuar fiyatlarını daha uygun bir seviyede tutsaymış,Canon'a rağbet fazla olurmuş.
Yalnız burada konuyla ilgisi olmasa da birşey belirtmek istiyorum.Canon 20D de dikkate alınacak bir model.30D ile arasında lcd ekran boyutu dışında gözüme batan bir değişim olmamış.Üstelik yeni sürümü çıktığı için fiyatı düşmeye başlamıştır.350D ye göre gerek profesyonel görüntüsü,gerekse de fotoğrafik başarısı,onu dikkate değer makinalar arasına sokuyor.
Nikon hala D200'ün üst sınıfını yenilemedi.Bu anlamda nikon'un D2X ile pek bir başarı gösteremediğini görüyorum.
Saygılar...

Tarih: 8 Mayıs 2006, 10:36 - İp: 85.***.**4.27
  • 1