sasha_digger
sasha_digger (üye)
Ankara / Amatör

Fujifilm S5800-s1500fd - Panasonic Fz28

merhaba arkadaşlar o kadar kararsız kaldım ki yardım ve tavsşiyelerinizi bekliyorum.
1 haftaya kadar bir makina alacağım ama üç model arasında takıldım kaldım.

-- fujifilm finepix s5800
-- fujifilm finepix s1500fd
-- panasonic lumix dmc fz28

ben profesyonel olmak değil sadece kaliteli video ve resim çekmek istiyorum. haliyle biraz iyi olsun istedim. bu 3 model arasında 100 200 lira fiyat farkı var önemli olan kalite. benim için videosuda önemli ama hd olması lazım değil aslında. acaba diyorum hiç o kadar para vermeyip bir fuji mi almalı yada vermişken 200 daha fazla verip panasonicmi ??? bu ikilemden çıkamadım. bu arada dediğim fiyatlar gittigidiyor com dan yurtdışı ürünlerden söylüyorum.

tavsiyeleriizi bekliyorum. lütfen...

Tarih: 26 Mayıs 2009, 08:51 - İp: 88.***.**0.124
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

çok yeni fz28 kullanıcısıyım. uzun süre araştırdım ve bunda karar kıldım. geniş açı ve minimum diyafram değerlerinde (ki önemli bir fark) panasonic daha iyi. ayrıca OIS sistemi daha başarılı...

Tarih: 26 Mayıs 2009, 09:14 - İp: 193.***.**8.56
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

merhaba, başkaları ne der bilmem ancak iş fiyattan önce kalite ise s5800 ü en başta eleyin zaten.. s1500fd galiba s1000fd muadili, onunla fz28 arasında kalınca da bir fz 18 kullanıcısı ve slr like alırken fujilere de göz gezdirmiş biri olarak ikisi de olur en ucuzunu seçin derim.. nedeniyse ille de video demeniz.. her nekadar fz18 imden gece iç mekan çekimlerinde istediğimden biraz az verim alıyor olsam da genel olarak çok memnunum.. fujinin de gece çekimlerinde başarısından sözedilir tersine, yüksek iso değerlerinde başarılı bulan çok .. yani her ikisinin de artı ve eksileri mevcut, çekeceğiniz kaliteli fotoğraflar makineden önce sizin bilgi ve deneyiminize dayanacak sonuçta... ancak hemen söyleyeyim panasonic fz 18 video sırasında zoom yapamıyor, fz 28 de de aynı mı diye kontrol etmenizi öneririm çünkü videoyu fotoğraftan önce yazmışsınız....

Tarih: 26 Mayıs 2009, 17:58 - İp: 80.***.**3.187
sasha_digger
sasha_digger (üye)
Ankara / Amatör

çok teşekkür ederim arkadaşlar. fz 28 video da zoom yapıyor full hd çekiyor onu biliyorum ama fuji ile fiyat aralığı 200 300 tl civarı sanırım yeni başlayan biri olarak fuji yi seçeceğim ama kalite estetik kullanım ve özellikleri açısından da panasonic aklımda kalmıyor değil.

Tarih: 26 Mayıs 2009, 21:57 - İp: 88.***.**8.28
extremexif
extremexif (üye)
İstanbul / Amatör

Size PANASONIC FZ 18, yada FZ 28 modellerini kesinlikle öneriyorum.Videoda zoom önemli değilse FZ18 alın.Ama VİDEODa zoom önemli benim için diyorsanız,FZ28 alın derim(hem daha yeni modeldir) .Selamlarımla...

Tarih: 26 Mayıs 2009, 21:59 - İp: 92.***.**0.58
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fz 28 öneririm.

Tarih: 26 Mayıs 2009, 22:12 - İp: 78.***.**5.81
  • 1