khanja
khanja (üye)
İstanbul / Amatör

Fujifilm S5800 mü Nikon Coolpix L100 Mü

*arkadaşlar yurtdışından alacağım fiyatları aşağı yukarı aynı sizce hangisini almalıyım artıları eksileri nelerdir.
*DSLR-Like makina almak istiyorum.
*Günlük kullanımın yanında Makro çekimlerden hoşlanıyorum ama başlangıç için hangisi sizce uygun.

Nikon Coolpix L100
http://www.letsgodigital.org/tr/21294/nikon-coolpix-l100/

Fujifilm FinePix S5800
http://www.letsgodigital.org/tr/15727/fujifilm-finepix-s5800/

Tarih: 16 Haziran 2009, 18:55 - İp: 88.***.**6.89
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

valla nikon L100 oldukça sağlam görünüyor. ama bence neleri fotoğraflamak istediğine göre de değişir. (bana söyleneni sana aktarıyorum ,çok bilmiş ben )
nikon,SLR- Like makinalarda ,DSLR da gösterdiği başarıyı gösteremedi denilir hep. çekimlerine baktığımda ben de hem fikirim.
fuji 5800, makro çekimlerde iyidir. ışığın sorunsuz olduğu mekanlarda net çekimler alabilirsin.
L100 'e şimdi baktım biraz. gıda çekimleri ve mimari çekimler için hazır modlar eklemiş adamlar. ( ne süper )!tam bana göreymiş aslında senin işine yarar mı bilmiyorum.
ama diyafram değerleri ve çekim hızı olarak pek tatmin etmedi. "letsgodigital" de makro değeri 5cm olarak verilmiş, "dpreview" de 1 cm. hangisi doğru bilmiyorum.
zoom aralığı da 28-420 ..gayet iyi.
yine 2,33 lük sensöre 10 mp sığdırmışlar.
ne amaçla kullanacağınızı belirtirseniz,daha net yardım alabilirsiniz bence.
yukardaki bilgileri de, cvp verecek olanlara ön bilgi olur diye yazdım.
ben herşeye rağmen nikon derim.

Tarih: 17 Haziran 2009, 02:59 - İp: 88.***.**6.91
khanja
khanja (üye)
İstanbul / Amatör

Makro çekimler hoşuma gidiyor tatillerde hafta sonlarında makinamı alıp hoşuma giden kareleri dondurmak istiyorum.Esasında başlangıç için beni tatmin edecek seviyede fotolar alabilirsem benim için çok iyi.Hem fotoğrafcılık hakkında tecrube ve bilgimi artırmak hemde hobi ve zevk için iyi bir foto mak. ile başlamak istiyorum. Beni bu hobiden soğutmayacak bir makina öncelikli tercihim.Makro cekimler ise benim ayrıca ilgi alanım diyebilirim.

Kısaca;
Günlük kullanım için güzel fotolar elde edebileceğim ve yine makro cekimlerinde güzel çekim yapabilen bir makina lazım.

Tarih: 21 Haziran 2009, 18:51 - İp: 88.***.**0.77
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

beni destekleyen biri çıkmadı daha, ben de bi daha söylerim. nikon sizi pişiman etmeyecektir ama fiyat biraz yüksek.5800'e göre
5800 makro da gerçekten başarılı sonuçlar veriyor.gündüz çekimleri de gayet iyidir. gece çekimlerinde hayal kırabilir ama kumlanma gibi bir takıntınız yoksa, o da pek sorun olmayacaktır. fiyat performans olarak iyidir.
genelde 2 seçenek arasında kalan birine 3.seçenek sunup daha da kafa karıştırmak istemem ama,
5800 ile aynı fiyat aralığındaki fuji s1500'ü de inceleyin derim.nikon'a göre biraz daha kompakt ölçülerde.

#designwish' tarafından 22.06.2009 00:28:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Haziran 2009, 00:21 - İp: 88.***.**9.27
khanja
khanja (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji s1500 daha iyiyse onuda alabilirim fiyatı makul seviyede yurtdısından alacağım zaten

Tarih: 22 Haziran 2009, 15:11 - İp: 88.***.**0.165
nevnn
nevnn (üye)
İstanbul / Meraklı

bende uzun zamandır Fujıfılm Finepix s 1500'ü araştırıyorum. Aklıma da yattı iş sadece almaya kaldı. Gittigidiyor da uygun fiyatını buldum, Amerika dan gönderiyorlarmış bide güven sorunu var tabi neyse kısmet diyorum.

#nevnn' tarafından 30.09.2009 13:12:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Eylül 2009, 13:11 - İp: 78.***.**9.243
  • 1