ozansenol
ozansenol (üye)
İzmir / Amatör

Fujifilm Hs20 mi Nikon D3100 mü ?

arkadaşlar başlıktaki gibi soru gayet açık nikon d3100 kit lens 18-55mm var ve bunu değiştirmek gibi bi maddi durumum yok hs20 de 24 - 720 mm objektif bulunmakta zaten kafamı karıştıran noktada bu sizce hangisini almalıyım ?

Tarih: 17 Ocak 2012, 01:54 - İp: 88.***.**4.125
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

#baberti' tarafından 19.04.2012 14:46:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Ocak 2012, 11:12 - İp: 176.***.**0.248
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

4 tane kalem pille çalışan bir aleti hangi kafa ile satıyolar onu anlayamıyorum...2 fazla istesin batarya ile satsın. bence fujinin en büyük eksisi bu alınmaz...yukarda belirtilen makineleri alabilirsiniz. ama birisi bascek digeri slr ..kalite farkı var..siz ne tur fotograf cekeceksiniz sadece gecicic hevessse o zaman bacek alabilirsinz..

Tarih: 17 Ocak 2012, 15:32 - İp: 88.***.**4.24
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

#baberti' tarafından 19.04.2012 14:46:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Ocak 2012, 16:09 - İp: 176.***.**0.248
habhub
habhub (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 17 Ocak 2012, 16:57 - İp: 81.***.**2.93
ozansenol
ozansenol (üye)
İzmir / Amatör

cevap verenler için öncelikle teşkkürler şunları belirtiyim aldıgım anda yanında 2. bi lensi hemen alcak kadar bi bütçem bulunmuyor indirimde d3100 var vatan bilgisayarda şuanda 1299tl 18-55mm kit fazla bi süre kullancagımı sanmıyorum kısa bi süre icerisinde sıkılacagımı düşünüyorum.
bu arada fotograf çekmekteki amacım hobi olarak biyerlere gittigimde fotograf çekmek arkadaş ortamı önemli günlerde filan ama muhtemelen sıklıkla kullanıcam makinayı.amacım fotograf çektigimmde bu fotografları gören insanların begenmesi bu yüzden çok kararsız kaldım

@deepnturquoise arkadaşım teklifin için sagol ama yeri geldikçe videoda çekmeyi düşünen bi insanım ve ödemenin belli kısmını peşin diger kalan kısmınıda kredi kartından ödemek gibi bi niyyetim var o yüzden teşkkrler

Tarih: 17 Ocak 2012, 21:26 - İp: 78.***.**0.89
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fotograf çekmekteki amacım hobi olarak biyerlere gittigimde fotograf çekmek arkadaş ortamı önemli günlerde filan ama muhtemelen sıklıkla kullanıcam makinayı

hiç bunlara okadar para vermeyin ozaman. iyi bi kompakt alın. hem tasıması kolay olur. 700-800 liradan fazla verilecek makineler degil bunlar.

Tarih: 17 Ocak 2012, 21:39 - İp: 78.***.**7.70
habhub
habhub (üye)
İstanbul / Meraklı

satılık ilanı yasakmış, kuralları okumamıştım; ayıp oldu, özür dilerim öncelikle.

sorunuza tekrar geleyim izninizle; bana sorarsanız d3100 derim.
video özelliği, kolay / bol bulunan sıfır ikinci el lensleri yüzünden...

ama sadece arkadaşlar arası anı, hatıra, güzel günleri tekrar izlemekse/yadetmekse düşünceniz; son mesajdaki sayın gaijin'e katılmamak mümkün değil.

orada en fazla 400-500'e kadar sony, nikon, canon'lardan biri işinizi görür (yabancı bir sitede canon powershot sx130 is hakkında iyiye yakın yorumlar okumuştum. 3,5/5 not vardı)

Tarih: 17 Ocak 2012, 23:05 - İp: 46.***.**9.72
  • 1