serkankacmaz
serkankacmaz (üye)
Osmaniye / Meraklı

Fujifilm Hs10

arkadaşlar hs 10 satın alan varsa makine hakkında görüşlerini yazabilirler mi?

Tarih: 2 Haziran 2010, 23:07 - İp: 78.***.**4.222
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

EXR tam tersi noise acisindan pek tatmin edici degil bana gore.Eger Fujiye gorede tatmin edici olsaydi sanirim yeni HS10 da hic dusunmeden gene EXR sensor koyarlardi ama koymadilar. baktilar bu yeni sistem ters cevrilmis CMOS lar gece cekimlerinde daha iyi performans sagliyor ve daha hizli,hemen adapte ettiler.CCD sensorlerin renk kalitesi tabiki daha canli ancak EXR ile uygulanan yontem hem yavas.hemde yeni CMOSdan daha iyi degil benim gorusum.

#ozansan' tarafından 05.06.2010 14:03:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Haziran 2010, 13:17 - İp: 221.***.**6.23
reelmaster
reelmaster (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar uluslar arası formlara ve bazı arkadaşlarımızın özellikle donanım haber formundaki olumsuz yorumlarına rağmen HS10 modeli hakkında doğru
bilgi sahibi olabilmek için gecen ayın 25 inde satın alma ya karar verdim.
Makina ayın 5 inde elime geçti ve 3 gün içerisinde yaklaşık 1000 civarı resim
12 video çekerek makinanın her koşulda neler yapabildiğini görmeye çalıştım.
Sorularınıza vaktim müsait olduğunca cevap vermeye çalışacağım.
Ancak tek kelimeyle makine için söyliyebileceğim (beş para etmez).Satın almayı düşünenler parasına yazık etmesin tam anlamıyla ölü doğmuş bir kaç numara miyop bir makina.Bu güne kadar kullandığım 7. fuji kamera ve en kötü fotoğraf kalitesine sahip olanı.
Almadan önce mutlaka deneyin ve cekimlerinizi tam boyutta görüp öyle satın alın !

Tarih: 11 Haziran 2010, 12:50 - İp: 78.***.**5.165
ozansan
ozansan (üye)

Cekimleri tam boyutta izleyin falan olayina girince zaten at cope gitsin herhangi bir compact makinayi.DSLR dan baskasi bu isi yapamaz,yani buyuk sensor lazim olay bu...Milletede aylardir burdayiz anlatmaya calistigim olay tamamen bundan ibarettir.Detaya girecekseniz DSLR sart.Yok ben 7 santime 10 santim aile albumume koyacam diyorsaniz al ucuzundan bi tane bas gec derim..

Tarih: 11 Haziran 2010, 13:17 - İp: 221.***.**6.23
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Reelmasterin yazdıklarını dehşetle okudum. Fuji nasıl bu kadar kötü bir makina yapmış anlamak zor. Forum donanım haberde dahada ağır konuşmuşlar.
HEr kompak öyle değil ozansan.

Tarih: 11 Haziran 2010, 13:51 - İp: 78.***.**5.80
ozansan
ozansan (üye)

kiyasliyalim Pazarbey.Getir istedigin compac makinayi bende sana en ucuzlarindan D40 ile geleyim,yapalim bir karsilastirma...

Tarih: 11 Haziran 2010, 14:41 - İp: 221.***.**6.23
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kahrolsun dslr faşizmi.
Dslr ye karşı omuz omuza.

Efenim haklısın. Ama kompak ve dslr likelirinde rahatlığı ömür.
Ayrıca dslr likeler üzerindeki kadar kaliteli objektifler birlerce dolar.

Tarih: 11 Haziran 2010, 16:44 - İp: 78.***.**5.80
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Fuji HS10 fotoğrafları - pazarbey burayı incele

Birde yeni firmware çıkmış.

Pazarbey fotoğrafları incele. Bolca çiçek böcek var. büyük boyda yüklenmişler. Fikir verir belki..

Tarih: 11 Haziran 2010, 19:42 - İp: 85.***.**7.113
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Allah Allah. niye böyle acaba. Bu kadar olmamalı . telede sanki konverter takılmış gibi dağılmış görüntüler.

Tarih: 11 Haziran 2010, 20:05 - İp: 78.***.**1.123
reelmaster
reelmaster (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili ozansan ben yorumumu kesinlikle Dslr bir makinayla kıyaslamak için yapmadım. Bende Dslr sahibi biri olarak geniş zoom aralığından ve birkaç objektif taşımaktansa Dslr like kullanmayı tercih eden birisiyim.
Ben kıyaslamayı S200 ve FZ 50 ile Fuji arasında yaptığımda dehşete düştüm.
Özellikle FZ 50 Cameralabs.com sitesindede ilk çıktığı dönemde lens kalitesinden dolayı bir cok Dslr kadar iyi detay verebiliyordu.
Benim bahsetmek istediğim eşime ait 200 liralık compact samsungun cektiği resimler bile HS10 un yanında öpülüp başa konulacak cinsten kaldı ?
Bu arada cihaz orjinal 1.02 versiyon olduğu için firmware le de ilgili değil olay.
Sonuçta burada yayınlayıp bakın HS10 ne müthiş makina dedirtecek Macro veya Full tele resimlerde cektim !
ama 1000 resimden 10 tane.Böyle bir şeyde yanıltıcı olmaktan öteye gidemez!
Benim anlayamadığım makinanın her cekimde ayrı bir karekter sergilemesi oldu.
Ne manuel ayarlarla nede Auto modda standart bir cekim kalitesi yakalıyamadım.Bir macro cekim sırasında yaklaşık 3cm den 20 den fazla denememde makina AFT yapamadı ?Açıp kapattıktan sonra ilk denemede netledi?
CFT modunda makina okadar agresifki LCD de herşey mükemmelken Shutter a ddokunduğunuz anda makina fine tuning için(ne gerek varsa)herşeyi allak bullak edip önünüze LCD de gördüğünüz kalitenin on da biri bir resim cıkartıyor.
Adeta makina 2 numara miyop ?
100 isoda abuk subuk işler cıkaran makina bakıyorsunuz 1600 isoda coşmuş ?
sonuçta sırf manuel cekimlerle bile sıtabil bir cekim kalitesi sağlaya bilseydim muhteşem zoom aralığı ve FULLHD video kalitesi için bu makinaya be spara etmez demezdim.
Neresini tutsanız bir facia. Manuel zoom halkasına cekim esnasında ulaşmak imkansız gibi (cocuk veya bayan eli hariç) hele o manuel zoom karesi yokmu ?
Keske yok olsa ! Sanırım 20x20 pixel falan ???
EVF tam bir oyuncak hatta oyuncaktan öte bir komedi.
Play düğmesinin konumu öyle güzel seçilmişki kamerayı avuçladığınızda başparmağınızın avuç içiyle birleştiği noktanın basmaması imkansız.tam cekim yapacak sınız haydaaaaaaaaaaaaa .kim bastı bu tuşa? Sıyırtır adama.
daha saysam sabah olucak. Bırakın elime almayı makinanın yüzünü bile görmek istemiyorum.
Sonuçta amacınız zoom sa gidin olimpus 800 alın.High speed kameraysa Casio EX alın .FullHD videoysa gidin Camcorder alın.Kaliteli resimse bütceniz neye yeterse onu alın. Hepsini yaptığını iddaa eden ama birşeyi düzgün yapamayan bir makina istiyorsanız HS10 alın !
NOT:Yukarıda yazdıklarımın tümünü henüz forma yorum yapmadan önce Fuji Tokyo RD departmanının dikkatine yazıp yolladım.
Görünüşe göre daha cokkk firmware cıkar piyasaya 1.99 a kadar yolu var.
NE YAPTIN SEN FUJİ ?

Tarih: 12 Haziran 2010, 03:52 - İp: 78.***.**3.73
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

s200 exr alın

Tarih: 12 Haziran 2010, 10:09 - İp: 85.***.**3.114