goldbergmete
goldbergmete (üye)
Adana / Amatör

Fotoğraf Makinası Araştırıyorum.

Abilerim dostlarım herkese iyi akşamlar dilerim.Konuyu yanlış yere açtıysa affedin.Ben üniversite öğrencisiyim Osmaniyede yaşıyorum.
Şimdi benim sorum şu :ben bir fotoğraf makinası almak istiyorum ve önceliğin DSLR makinalar.Doğada gezmeyi çok seven ve manzara olsun bitki böcek olsun hayvanlar olsun,oldukça ilgili biriyim.Bunları güzel bir biçimde fotoğraflamak istiyorum.Aşırı güzel olsun kaygım yok.Elime güzelce oturacak çektiklerimi beğeneceğim bi makina istiyorum.Aldığım zaman 3-4 yıl rahatça kullanabileceğim
Makina araştırması yapıyorum 2. El DSLR makinalar var uygun fiyatlı tabii hepsi 18-55 lense sahip.Mesela nikon d70 var uygun Canon 400 D var 350tl ye.Yine nikon d40 larda bu civarda.
Birde çok eski olmayan 2. El ve sıfır kompakt makinalar var Nikon l310 , Finepix s2980 ,s2950 vs.Bunlarda kompakt ama çok eski değiller sonuçta.Kalıplı güzel duruyor ama seveni var sevmeyen var.Fotolar ne kadar kaliteli olur bilmem.
Max 300-400 liralık bütçem var.
Benim sorularım şunlar
1-Dslr makinalar(Söylediğim modeller) çok mu eski,Yanı almaya değmez mi ??
2-5 MP lık kameraya sahip bi telefonumda var onlara çekimler yapıyorum ,sen onunla devam et kardeşim bunlar boşa para alacaksan paranı yükselt yoksa alma!" mı dersiniz ?
3-Bahsettiğim kompakt makinalar veya başkası işini görür kompakt mı alayım ?Hemde 2. Elleri çok uygun
4-Tavsiye edeceğiniz makina varsa Yardımcı olabilir misiniz. 2.el makina farketmez.

Tarih: 3 Ocak 2016, 21:36 - İp: 78.***.**3.242
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

dslr ile diğer herşeyi ayrı tutun. en kötü dslr bile diğerlerinden farklı ve üstündür.. o bütçeye düzgün temiz bir şey bulabiliyorsanız alın. ama ne kadar eski o kadar risklidir bu işler..

bir de dslr de eğitimsiz biri diğerlerinden daha kötü fotolar çekebilir.. temel bilgi gerekir.

diğerlerinde alan derinliği fazla olduğundan iyi kötü bişiler çekilir. dslr de ise netleme yanlış yerlere yapılırsa sonuçlar kötü olacaktır..
otomatik modda ayarı makine yapar ama netlemenin doğru yapılmasını siz takip etmek durumundasınız..

Tarih: 4 Ocak 2016, 14:42 - İp: 85.***.**1.207
goldbergmete
goldbergmete (üye)
Adana / Amatör

Peki hocam bütçemi biraz zorlayıp bunu alsam işimi görür mü acaba ?
Almalı mıyım ??
Makina temiz duruyor, zaten görmeye gidicem beğenirsem alırım..Öncelikle kabaca nelerine bakayım , ne sorayım sahibine ??

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-eos-450d-tertemiz-18-55-lens-orjinal-canta-259520613/detay/

Tarih: 4 Ocak 2016, 21:05 - İp: 78.***.**3.242
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

hevesle alınıp pek kullanılammış gibi bir izlenim verdi.. ne desem bilemedim, bir bilenle gitmenizde fayda var..
ama sanki temiz gibi..

Tarih: 4 Ocak 2016, 22:18 - İp: 212.***.**7.25
goldbergmete
goldbergmete (üye)
Adana / Amatör

Hocam bana da çok temiz geldi çok beğendim.Aradım sahibini ve aynen dediğiniz gibi az kullanmış.Kuzenim az çok deneyimlidir onu alıp gidicem. Sadece fiyatını sorayım size uygun mudur acaba ??

Tarih: 5 Ocak 2016, 00:47 - İp: 78.***.**3.242
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

fiyatı ancak diğer fiyatlara bakarak kıyaslarız.. sahibindeni karıştırın bakalım..

Tarih: 5 Ocak 2016, 13:39 - İp: 85.***.**1.207
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Bende D70S var...35.000 shutterda almıstım yıllar evvel..sapasağlam duruyor...18-70 nikon 70-300 sigma cantası felan satıyorum. ilgilenirsen...2. elde sıkıntı ürünün ne kadar temiz kullanıldığıdır...100 bin shutter a kadar temiz kullanılmışsa alabilirsin...piyasadaki 3500 TL lik telefonlar hariç hiç birisi slr ler kadar çekemez...

Tarih: 9 Ocak 2016, 20:52 - İp: 212.***.**3.249
  • 1