experxxx
experxxx (üye)
İstanbul / Amatör

Eos 400d Işık Patlaması

mrb.bir hafta önce eos 400d aldım. bu gece cuma akşamı olduğundan minarelerin kandilleri yanıyor ve bende bi kaç foto çekmek istedim ama her seferinde minaredeki kandillerin ışıkları çok aşırı ışık patlaması yapıyor. acaba bu üzerindeki 18-55 kit lenstenmi kaynaklanıyor yoksa başka bi sebebimi var. yarın bi kaç foto koyacağım ordanda incelersiniz.bu konuda bilgisi olan yardımcı olursa çok makbule geçmiş olacak. şimdiden çok teşekkür ediyorum. iyi forumlar ve geceler...

Tarih: 24 Ağustos 2007, 01:56 - İp: 88.***.**4.155
experxxx
experxxx (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar işte fotoğraf burda bir bakarsanız sevinirim. bu olay normalmi.şimdiden teşekkürler.

http://www.imagehack.eu/tr/uploads/f384d958d6.jpg

Tarih: 24 Ağustos 2007, 09:01 - İp: 88.***.**7.148
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

İşyerimdeki server yüzünden fotoğrafı göremesem de(imageshac yasaklı site serverda) daha yüksek enstantane kullanın ya da enstantaneyi değiştirmeden diyaframı biraz kısın.

Tarih: 24 Ağustos 2007, 09:08 - İp: 81.***.**7.49
experxxx
experxxx (üye)
İstanbul / Amatör

birde fotoğrafımı nerden yükleyeyim. yani orjinal boyutlarıyla. yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Tarih: 24 Ağustos 2007, 09:13 - İp: 88.***.**7.148
experxxx
experxxx (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.fotoparked.com/upload/nr/211/resim-127.jpg

#experxxx' tarafından 24.08.2007 10:13:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ağustos 2007, 10:08 - İp: 88.***.**7.98
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Fotoğrafı saat gece yarısından sonra 1.30 civarı çekişsiniz.Yani ortamda ışık çok az. Dolayısıyla ışıklı ortamlar patlamaya sebep olmuş.Fotoğrafı güneşin batışını mütakiben çekerseniz yada minarenin ışıkları yanınca hava kararmış oluyorsa o saatlede çekersen ortamda yeterli ışıkda bulunacağından patlama olmadan yeterince detay alabilirsin.

Tarih: 24 Ağustos 2007, 13:57 - İp: 85.***.**1.194
experxxx
experxxx (üye)
İstanbul / Amatör

yorum yapanlara teşekkür ederim.sanırım dediğiniz gibi o saatte hava çok karanlık oluyor tabi aydınlatmaya çalışılırsa böyle oluyor . aydınlatmasan bu sefer ortam evler karanlık çıkıyor. sanırım 50 tane foto çektim her türlü ayarlamayı denedim ve olmadı.bende sizinle aynı şeyi düşündüm ama yinede . sizin yorumlarınız içimi rahatlattı.tekrar teşekkürler.

Tarih: 24 Ağustos 2007, 14:02 - İp: 88.***.**7.98
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fotografın yarısından fazlası hıcbır ısık kaynagı olmayan gokyuzuyle dolu..
kadrajı alta dogru alsan ve sehir ısıklarınında yandıgı bır saatte ceksen,dıyaframı kıstıgında bukadar karanlık cıkmaz..
tabi bunda caminin sadece serefdelerinin aydınlatmasının oması camının hıcbır aydınlatması olmamasınında rolu var..
hdr cok sagllıklı olmaz zaten en buyuk sorun noıse olacaktır,ama gunbatımı saatlerinde 7 - 8 gibi cekerseniz hem guzel renkli bir gkyuzu alırsınız hem parlamanın onune gecersiniz..
makinede sorun yok..

Tarih: 24 Ağustos 2007, 14:35 - İp: 88.***.**7.246
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Gördüğüm kadarıyla makineden kaynaklanan bir problem yok. 13sn perdeyi açık tutmuşun. Perdenin fazla açık kalması sadece ışık patlaması değil, noise da üretmiş (100 ISO da çekilmesine rağmen)

Tarih: 27 Ağustos 2007, 11:06 - İp: 212.***.**0.50
  • 1