fionablue
fionablue (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Eos 30d Netlik

merhaba,
kısa bir süredir eos 30d makine ve 24x105 mm (f/4.0 L IS) objektif kullanıyorum.(teknik bir bozukluk olmadığını düsünerek) fotograflarımda netlik problemi yasıyorum.stüdyo çekimlerimde,dıs cekimlerde istediğim netliği elde edemiyorum.ısık ortamı ve kullanım,flas veya günısıgı kullanımı,sehpa kullanımı,enstantane ve diyafram değerleri vs.vs. gibi bu problemin olusmasında rol alabilecek bircok faktörü inceledim (tabi gözden kacırdığım seyler de vardır belki) ve testler yaptım.
ve sonuc olarak makinenin bir takım bununla ilgili özelliklerini aktif hale getiremedigim icin bu problemi yasıyor olabilecegim sonucuna vardım.bu konu ile ilgili fikir sahibi olanların benimle bunu paylasmasına ihtiyacım var.
tesekkürlerimle.

Tarih: 26 Eylül 2007, 18:37 - İp: 85.***.**6.78
hasanturer
hasanturer (üye)
Rize / Meraklı

bence örnek fotoları exif bilgilerini de göndermelisiniz ki ona göre meseleyi tespit etmek kolaylaşsın
yoksa söylenen sözler havada kalacaktır

selamlar

Tarih: 26 Eylül 2007, 21:16 - İp: 85.***.**5.146
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

burayı tıkla

Tarih: 27 Eylül 2007, 01:38 - İp: 88.***.**0.136
x700
x700 (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

noktasal ölcüm yaparsan sorunu cözebilirsin sanırım canon 30 d de 9 nokta netlik sistemi var bilmiyorum kullanıyormusunuz istediiniz noytayı seçip af otomatikte ordan netlik yapmasını salıyabilirsiniz bu 9 noktadan dilediinizide makınenın sol arka en üstündeki düğmeden manuel yada program modda dilediiniz gibi secebilirsiniz umarım yardımcı olabilmişimdir

Tarih: 20 Mart 2008, 16:32 - İp: 88.***.**9.202
  • 1